bugün

işçiye zulümdür.kaynak nerede?
1300 tl olsa otomatik olarak her şey yine zamlanır.
Chp nin asgari ucret konusunda toplumsal baski olusturmasi sonucu vaad edilmek zorunda kalmis akp beyani.
asgari ücreti işçiye verilebilecek tek ücret gibi görüyorlar.fazlası da verilebilir.neden asgari anlatsana biraz?

bu arada 1300 tl ücret ile istanbulda 4 kişilik bir aile geçindiren adam varsa bence ekonomi bakanı o olsun 3-5 seneye süper güç oluruz.
1 lira olan ekmek 1.25e çıkarılacağı için hiç birşey değişmeyecektir.
Birkaç ay önce chp asgari ücret 1500 tl olacak dediğinde 'kaynağı nereden bulacaksın', 'işçiye zulum olur' diyen partinin seçim vaadi. Akp tek başına iktidar olamayınca her şey mübah, halkı keriz yerine koymak da dahil.
bilgi yanlışlığı yoktur, zira chp ve mhp asgari ücretliyi devlet sübvansiyonuyla desteklemeyi planlıyor. dolayısıyla da asgari ücret üzerinde işverenin şikayet ettiği vergi yükü ve yine rekabet kaybı söz konusu değil, onların sorunu bütçe ve sgk olur. davutoğlu ise 1300 lirayı ortaya attı, ama nasıl olacağı şimdilik mechul.
ulan adamlar seçim vaadinde bile pinti.
(bkz: kaynak nerede)
destekli bir vaad gibi gözükebilir ancak bir asgari ücret 8500 lira olacak, bir devlet herkese 75000 lira dağıtacak, bir herkese devletten 4+1 ev verilecek değildir.
Kaynak yok la kaynak.
Evladım sizin hakikaten zeka probleminiz var millet kaynak nerde diye sorarken geÇen seÇim döneminde chp ye sordukları iÇin ne oldu bir anda kaynakmı yarattınız demeye Çalışıyo, bunu bile anlamayan gerizekalılar var aramızda.
zaten 1300 lira civarında. indire gandi kısmını geçersek.
akp'nin devleti ve patronları iflasa sürükleyecek vaadidir (bkz: kaynak nerede)!!!...
13 yıldır tependeki adam asgari ücreti yerlerde süründürüp bugün sana 1300 tl yapacak.

hı hı evet tabii.
ailecek patlamış mısır yiyerek haberleri izlemeyi çok severiz, gülünçlü oluyor.
1.3 milyon olması arasında hiçbir fark olmayan durumdur. zira ikisi de yalandır.
Herkes konuşur Ak parti yapar.
ak partinin 13 yıldır yapmayıp şimdi konuştuğudur.
Seçenlerin gariban seçilenlerin zengin oldukları sürece bu sömürü düzeni böyle akar gider. Benim en çok istediğim çalışanına 100 lira zammı çok gören patronların bir gün o çalışanlar gibi zor bir hayatı yaşamaları ve aşamadan asla ölmemeleri. Hiç unutmam çalıştığım yerdeki bir çalışan zam talep ettiğinde patronun "x hanım siz zam istiyorsunuz da bakın ben çocuklarımın sağlık sigortalarını iptal ettirdim. Ben herkesten daha zor durumdayım" deyip üç gün sonra ailesiyle yurt dışı seyahatine gitmesini. Allah size çok daha zor durumlar tattırmadan gidemeyin dünyadan.
2014-2015 yılı diyanet işleri mali açığının 24 trilyon olduğu bir ülke de asgari ücreti 1.300 yapmak bence de mantıklı.
Nah verirler asgarisi. Bilal in gemiciğini istiyorum asgari ücret olarak. Garsonluğa başlayacağım o zaman.
yaparlar yapmasına da nasıl kontrol edilecek ben onu merak ediyorum.

bir işveren işçinin banka hesabına 1300 tl yatırıp 300 tl'sini elden geri almayacak mı?

nasıl yapacağız o işi?
asgari ücret 1000 tl olursa işverenler firmalar batar diye bir şey söylemişti cibilliyetini siktiğim bi bakanı 2011 de.

7 haziran seçimleri öncesindede bakan zeybekçi yine işverenler batar gerekçesiyle, kim asgari ücreti 1500 tl yaparsa haddini bildirin diye açıklama yapmıştı.

yani 1300 tl asgari ücreti ben vaad ederim, başkası 1500 tl vaad ettiğinde kaynak nerede ve patronlar batar. iyiymiş aferin size.
Ya gardasım ben anlamıyorum böylelerini. Muhalefet partileri asgari ücret 1400 1500 olacak dediğinde nereden bulacaksınız diyenlere bak. Baktılar işler kötü gidiyor bu vaadi veriyorlar. Sanki 13 yıldır iktidar da olan babamdı.
asgari ücret 5000 tl yine olur ama bu işçileri çalıştıran şirketlere, iş yerlerine, marketlere, bakkallara ekstra külfet doğurur. yediğin ekmekten, gittiğin dolmuşun kullandığı yakıt ücretine kadar her şeyin fiyatı asgari ücret artışından daha fazla artar. işçiler yüksek maaş aldığından dolayı ev fiyatları yükselir, kiralar artar. 5000 tl yine yetmez işçiye, emekçiye. ne olduğunu anlamayız bile. yapsınlar 5000 tl. ohh rahat rahat yaşasın herkes olayı gerçek değil. alt tabaka yine alt tabaka olarak kalacak, zengin yine zengin olacak. farazi hesaplar bunlar ama güzel günler olmayacak.

hakikaten, bu ülkede en son güzel günümüz ne zamandı?