bugün

şu saat itibariyle hala açıklanmamış olmasını, türk-iş'in direniyor olmasina baglamak istiyorum, umut ediyorum.

sadece asgari ucretliyi degil, hemen hemen tüm ücretleri ilgilendiren miktardır.
1600 tl yi 1 lira geçmeyeceğini düşünüyorum .
1603 lira olmuştur.

kaynak: http://bndl.tw/4NaMPRRQ
1603 lira olmuş.
Benim gariban vatandaşım. Üzülüyorum. 1600 TL ile Allahını seven milletvekili beyefendi bir ay geçinsin.
2018 yılı için yüzde 14.2 zamlanarak 1603 lira olmuştur.
bugün yapılan %14.2 lik zamma göre;
2019 yılında 1830 tl
2020 yılında 2090 tl
2021 yılında 2387 tl
2022 yılında 2726 tl
cumhuriyetin 100. yılında 3113 lira olacak ücret.
Güldüren zamdır, birileri benimle böyle apaçık dalga geçse pek olumlu tepki vermezdim heraldehahahahah.

Süper güçlü coşmuş bir ekonomi böyle oluyor demek.
Bu insanlara hak ettiğini verdikleri ücret.

nasıl istiyorsanız öyle yönetilirsiniz kardeş.
dün itibari ile, 1.603 tl olan ücret.
Bu yil yapilan zam bana tekrar bir eleman programi yaptirdi. 1600 nedir abi ya yalan yok 8 kisi cikarttim saati 10 saat yaptim zorunlu mesai adam yok hesabina. Is basvurusu da almiyom gelen olursa eleman tam diyorum istiyolarsa bizim elemanlar da ciksin gitsin 10 saat kardeş. Anlamiyorum ki amk evladinin altinda araba yok ya da sahin var dizel fiyatindan haberi yok hala zam pesinde.

Amk benim araba km de 60 yakiyo nerdeyse benzinde spor diye o da digeri 30 35 kurus yakiyo dizelde sirf bunu gideri bile eleman cikartmaya sebeptir bence.
o para ile geçinmek mümkündür ama kendi isteklerinize yeterince para ayıramazsınız.
5 kişilik bir ailedeki asgarî ücretli bir çalışan, maaşıyla 164 şişe bira alabiliyor. bu da günde 5 buçuk şişe bira eder. kime yetecek bu? çoluk çocuk ne içecek
Asgar kesimin aldığı ücret .
Aclik sinirinin ustune cikarilmalidir.

(%20 artırım.)
batmış yunanistanda 2000 3000 euro

bizi kıskanan avrupada 3500 4000 euro falan

bizde ise 400 euro

eee simdi kim kimi kiskaniyor.
üniversite mezunu olarak nereye gitsem önüme koyulan cücük ücret.
- şirket yetkilisi: başvurduğun pozisyon şirket içinde çok önemli. şirketin bütün organizasyonunu katılacağın ekip yapıyor. sorumluluğun çok fazla olacak, telefonda veya yüzyüze günde 90-100 kişiyle görüşeceksin, gerekirse gece 10-11'e kadar burada kalacaksın, resmi tatillerde çalışıyoruz bazen pazar günleri de çağırabiliriz, işin çıktığında veya hastalandığında izin alamazsın izin almadan 1 ay önce bize bildireceksin. fedakarlık ister bu iş.
- ben: tabi haklısınız. peki ücret ne kadar düşünüyorsunuz?
- şy: asgari ücret. yol, yemek senden. ha bu arada öğle arası da yok, nöbetleşe yer işe devam edersiniz.
- ben: anladım. peki performansa göre zam olur mu?
- şy: öyle bir politikamız yok.
işçinin rızası alınarak yapılan bir hesaplamayla işçilere verilen ücrettir .
bear grills asgari ücretle yaşama belgeseli çekecekmiş.
Asgari derken, verilmesi gereken en düşük maaşı göstermesi gereken ücret. Yani, bir çalışana açlık çekmemesi için hesaplanan miktar üzerinden bu para verilir. Bir standart ölçüsü değildir.
Normal koşullarda bir ülkede bu maaş ile çalışan insan sayısının az olması gerekir. Çünkü yoksulluk sınırının altında kalan bu ücret en vasıfsız(iş yükü en hafif ve emek gerektirmeyen) tiplere verilir. Yani işçi olanlara değil.

Bizimki gibi ülkelerde ise çalışanı soymak, onlar üzerinden kâr elde edebilmek amacıyla sonuna kadar bu sistem sömürülür.
Emeğe gereken değer verilmez.
Sonra da bir paket pirince muhtaç bir memleket ortaya çıkar.

Hayırlısı olsun.
günümüz türkiye şartlarında bir hayli fazla olan en düşük ücrettir. 600 tl yeterlidir.
chp 1500 dedi ıslıkladılar akp 1300 dedi alkışladılar aynen 200 tl yeterli bu millete çok bile.
fakir romanya da bile 2000 tl nin üstünde.
1400 lira bu devlete de iş verene de yük.

1000 lira yeterli.

Ak parti'yi destekliyorum.
Benzini zaten sürekli 50 tl'ye aldığımız için 1000 lira bile çok fazla yük olur devletimize.

650 lira yeterli.

ak parti'yi destekliyorum.