bugün

600 lira kiradan sonrasını okumadım amk.
Sen, bu akılla çok yaşamazsın dedirten başlık...
Beyin küflenmesi böyle bir şey...
ısınma ( doğal gaz ) giderinin düşülmesi gereken hesaptır. 600 liraya kiraladığın evde ( ahırdan devşirilmiştir ) muhtemelen inek, sığır falanda olur onlara sarılır yatarsın. kafadan 300 lira daha cepte kaldı. bencede geçinilir olm. 2850 lira büyük para. baksana arkadaş 700 liraya hem yiyiyor hem içiyor hem temizleniyor. 2850 değil 2000 versen bence gene geçinir bunlar.
Gerçek şu ki; 1500 TL kira, tüm faturalar 1000 TL, biraz insani şartlarda yaşamak için 750 TL kahvaltılık, 750 TL sebze meyve, 500 TL kuru gıda VS. 500 TL et tavuk. Kişisel bakım ürünlerini ve deterjanı söylemiyorum bile. Böyle kemiksiz 5000 TL gider oluyor. Gelişmiş ülkelerde yeme içme giyinme barınma gibi ihtiyaçlar halkın her kesimi tarafından rahatlıkla alınabiliyor. Ülkemizde bir teneke yağ ve ya bir kilo et için 1 gün çalışıyoruz.
600tl kira heralde suriye sınırında olan bir evin tuvaleti olsa gerek.
sadece yaşamsal faaliyetleri sürdürecek kadar besin tüketip, hiçbir sosyal faaliyette bulunmaz, sadece yatabileceğiniz konforda bir evde kalıyorsanız bir ihtimal mümkündür.
Bence src belgesi alırken psiko teknik sınavında böyle şeyler söylenmeli. Bunu duyanın kafası atmıyorsa cidden siniri çeliktendir.
görsel
yazın parklarda yat kışında belediye yer ayarlar ayda 3 kere hamama git. sabah 1 simit ayran ye öğlen yemeği iş yerinde yersin. bazen akşamlarıda misafirliğe gidersin yemek yersin ramazanda iftar çadırları.

kıyafet kumbarasına atılanlardan giy ayakkabıda aynı şekil. fitre, zekat, sadaka veren olur yardım kolisi felan. sosyal medyadan dilen.

her ay 2 bin tl bankaya koysan ayda 24 bin tl 30 senede faizi felan derken milyoner olursun.
600 lira kira diyip, 1000 lira faturalara ayiran zekanin onerisi.
Burda kira 350tl.
güncel Önemli Başlıklar