bugün

alınan büyük hayal kırıklıkları sonucu hayata küsmek, beklentiler olmadığından dolayıda özgür olmaktır.
22 temmuz'dan sonra benimde dahil olduğum durumdur. insan soruyor kim için? ne için? onlar istemiyorsa ben hiç istemiyorum diyor artık sadece kendi için var yaşıyor, kendi çıkarları için yaşıyor.*
çok acı çekmiş, insanlar tarafından yüzüstü bırakılmış, önceden hayatta kalmak için illada bencil olmak gerektiğini düşünmeyen, ancak yediği kazıklar yüzünden bende bundan sonra bencil olucam ki daha az zarar görüp hayatıma devam edebileyim diyen insan evladının bir numaralı savunma mekanizmasıdır. uygulaması çok zordur.
kanser ya da verem hastası olanları tedavileri için yapmaları gereken en onemli şey.
umursamazlık alt sınırını geçmiş olmak...

herşey sizin için geçmiştir...ya da...geçse de umrunuzda değildir...geçmiş olsun...
istifa ettiğiniz işyerinde zorunlu çalışma süresi boyunca yaşanan en stressiz engüzel günlerin yegane davranışıdır.
belimde kuşağım skimde ta.sağım ideolojisine ayak uydurmaktır.
artık olan hiçbir şeyi takmamak mı?

artık hiçbir şeyi takmamak mı?
soylerek degil tavirlarla farkedilir bu. "artık hicbir seyi takmıyorum" diyerek gurur ve erdem sahibi imajı cizmeye yettigi kadar artık takmadıgına yetmez agizdan cikmasi. artık şunu ya da şunları umursamamak tavıra yansır.laftadır yani "takmıyorum" demek.
(bkz: artik hicbir yerdesin)

Olma durumudur.