bugün

yaptığı asistte 102 metre depar atmış kara yılan. yükselişini izlemek zevk veriyor..
farkını ortaya koymuş olan genç yetenek. maç eksiği bitince ortalığın amına koyacak.
pas kalitesi ve pozisyon bilgisi gereken seviyeye ulaştığı zaman birinci sınıf topçu olabilecek biridir.

buda ancak oynayarak ve tecrübe kazanarak gerçekleşir. yoksa kumaş en alasından hazır, yetenek ortada.

takıma çok büyük katısı olacak çok.
bir ara sol bekteydi genç kobra. çok çalışması gerektiği gibi daha sistemli bir takımda oynaması lazım. yoksa amrabatlaşma riski var. birkaç topta gereksiz yere rakibin içinden geçmeyi gerektirecek çalımlara kalkıştı. bunlar hep haldır huldur hücum etme ihtiyacından olan şeyler, aşmak lazım bunları. yavaş yavaş maç kazandırmaya başladı bakalım haydi goççüm aslanım.
iyi ki gelmişsin be karaoğlan!

dip not : o girmeseydi çeviremezdik büyük ihtimal.
bu yaşta bu cesaret. çalışmaya devam ederse kimse tutamaz.
takıma geldiğinden beri genel olarak faydalı işler yapmış ve dün maçın çevrilmesinde başrol oynamış delioğlan. havaya girmez de galatasaray da olduğunu unutmazsa çok büyük bir yıldız olarak birkaç seneye elimizden uçup gitme potansiyeli taşıyor. bakarsınız sistemimizi 4-2-3-1 olacak şekilde değiştirebilir belli mi olur?
tam galatasaraya gerekli oyuncu şampiyonlar liginde bu sene çok bir şey beklenmez ama ligde döktürür. iki sene sonra müthiş paralar döner gibi. ayrıca hiç beklemezdim ama defansına bile yardım ediyor. çok hevesli ve bunu oyununa yansıtıyor. neler yapabileceğini bekleyip göreceğiz bakalım.
yaşına göre çok yetenekli ve cesur oyuncu.

belirtmek lazım ki transferi bir scouting başarısı değildir. sen u20 dünya kupası'nda gol krallığına oynayan adamı izleyip sonra 10 milyon eurodan fazla para verip alırsan bu scouting başarısı olmaz. ancak kendisi bir transfer başarısıdır bu da net. nani'ye benzetiyorum kendisini. nani de çok yetenekliydi gençken, hala da yetenekli, üst düzey bir oyuncu ama asla beklenen seviyeye çıkamadı kendini geliştiremedi. bruma kendini geliştirebilir, önü açık.

22 eylül 2013 beşiktaş galatasaray maçında galatasaray'ın oyunu değiştirme adına tek kozuydu,hocasının ona sarılacağından emindim, öyle de oldu. girer girmez galatasaray'ın her şeyi oldu, öyle ki bazen galatasaraylılar işi abartıp "at fink'e" taktiğine döndüler ama bruma geri adım atmadı, sorumluluk aldı, yeri geldi çektiği şutta top edirne dolaylarına düştü ama maçı çevirdi.

bir beşiktaşlı olarak söylüyorum; yürüyedur.
Fatih terim icin "babam olarak kalacak" diyip gozleri doldurmus kardestir.
Nani kadar büyük bir futbolcu olsun bu bile galatasaray a fazlasıyla yeter de artar bile.
21 günde yaşamadığı kalmayan yıldız/yıldız adayı. 10 yıllık tecrübe resmen. http://www.santrahaber.co...-Ugradigini-Sasirdi/98070
rize'nin sağ kanadını felç etmiştir bugün. çok canlar yakacak çok.
Yaman topçu olacak vesselam.
sanırsam 3-4 seneye dünya yıldızı olacak...
rize maçında rakibi delik deşik etmiş topçu.

bitiriciliğini geliştirmesi gerekiyor yalnız üç tane çok net gol pozisyonu harcadı.

ilk geldiğinde baya ön yargılıydım ancak kaliteli transfer olduğunu gösterdi şimdiye kadar.

(bkz: yürüyedur aslanım)
tek başına, bulunduğu kanadı zorla hücuma sürükleyen genç oyuncu. konuşmak için biraz erken olacak belki ama topu aldığı vakit, ne kadar zor pozisyonda olursa olsun hücumu düşünmesi bile beni heyecanlandırmaya yetti.
bu karışıklıkta bruma adını nasıl aldığını merak ettiğim futbolcu.

o değil de çok acayip bir çocuk bu. öyle böyle değil. biraz daha üstüne koyarsa sneijder ve drogba ikinci planda kalacak.
cinconların erken sevinmemesi gereken futbolcu. büyük ihtimalle parası ödenemediği için bedavaya gidecek avrupada oynayacak.
(bkz: #21336106)

ben lafımın arkasındayım.
bruma yerine laleli'deki saatçi esnafı siyahi bir arkadaşımız oynasaydı en az 2 gol atardı bu akşam.
arda turan'a "balon, avrupa'da bir sik yapamaz"

muslera'ya "vasat çizgi kalecisi"

lucescu'ya "allah'ın çingenesi ne anlar futboldan, s.ktirsin gitsin!"

fatih terim'e "gaz futbolu oynatıyor, yemezler"

diyenleri gördü bu gözler... şimdi bu topçu aylarca izlenmiş, her türlü istatistiki bilgiler mevcutken alınmış ve oynadığı maçlarda hep taktir toplamışken kendisi için "kalas" diyenleri de okuyoruz.

lan olm bizden cacık olmaz lan valla bak.

hastalıklı zihniyete mensup çok fazla insan var bu ülkede zira...

editliyorum : bu adamı 90 dakika izleyen normal bir futbol izleyicisi "abi adam iyi oynuyor, çok hızlı, çok kolay adam geçiyor, zaten golün pasını da verdi, ceza sahasına süzülüyor falan, çok teknik ama son vuruşları kötü, zaten kanat oyuncusu, golcü değil o kadar da olur" der.
fm diliyle;

wonderkid.

kendisi şu an galatasaray forması giyiyor olmasa bu başlıktaki entryler "geleceğin ronaldo'su vs vs." şeklinde olacaktı elbet. çünkü biz sahip olduğumuzu itin götüne sokup elin malını göklere çıkarmayı çok severiz. neyse,

uzun zamandır bu kadar dikine oynayan, süratli ve bu süratine rağmen bileklerine bu derece hakim bir oyuncu görmemiştim. yılan gibi süzülüyor sahada.

bunları yaş faktörünü baz alarak söylüyorum tabi.

son vuruşlarda başarısız gibi görünse de kendisinden zaten bir striker bitiriciliği beklemek hayal olurdu. hele ki daha kariyerinin başındayken.

elbet gelişecek. oyun zekası ve bitiriciliği üst düzey maç oynadıkça tatmin edici bir seviyeye çıkacak buna şüphe yok.

galatasaray'ın elinde külçe altın var şu anda. güzel işlenirse müthiş bir ürün çıkabilir ortaya. malzeme buna çok müsait. umarım karşı takım savunmasına korku salan bir winger olarak gelişir kariyeri.

zaten şu anki haliyle bile komple bir oyuncu görünümünde. yolun açık olsun keke.
rize'nin sağ tarafını felç eden adamdır. top ayağına yapışıyor mübarek sahada çalım atmadığı rizeli futbolcu kalmamıştır heralde. bide yakalığı fırsatlardan birisini gole çevirseydi efsane olmuştu şimdiden.
kıskanç bağzı takım taraftarlarınca komik bir biçimde eleştirilen wonderkid. hem sağda hem solda oynuyor ve bu adam daha 19 yaşında.

tehlikenin farkında mısınız?