bugün

hürriyet gazetesinin pazar ekinde, gastronomi üzerine yazılar yazan kişi.sanırım fransız hayranı.daha öncesinde aynı konu ile ilgili olarak tuğrul şavkay yazardı.**
yakinda inovasyon ekonomisi isimli kitabi cikacak olan yazar.

yalniz kitabin tanitimi ile ilgili olarak verdigi sabanci center'daki konferansinda anlasilan o ki,
pek de kitabin ismi kadar yeni birsey soylemeyen profesor ekonomist yazardir.

yeni tez ortaya koydumculuk yerine daha az iddiali olsa belki daha tutarli olunur.
yeni kitabında, "bir ülkenin kalkınması markalaşmayla olmaz, çok daha büyük ölçeklerde yapılan fason üretimle ancak kalkınma gerçekleştirilebilir" fikrini savunan prof.

kendisinin capital dergisi ekim sayısına verdiği söyleşiden aynen:

"markalaşmaya karşı değilim, isteyen markalaşsın, hatta desteklerim, ama bir ülke markalaşmayla kalkınamaz sadece. örneğin ben koton'un danışmanıyım, şirketimizin uluslararası marka olması için de çok çalışıyoruz. ama ne yazik ki bir ülkede 20 tane koton la kalkınma olmaz. markalaşan yine markalaşsın, ama kurtuluş, fason üretimde... "
fed training yönetim kurulu başkanıdır kendisi.
sabaha karşı tedavi gördüğü hastanede vefat etmiştir.
ölümüne üzüldüğüm profesör.

tam da inovasyon dersleri isimli kitabını okumaya hazırlanırken olmuş olması da ayrıca bir işaret midir bilmiyorum.
böyle donanımlı insanların erkenden ölmesi ne fena. kendisinin hasta olduğunu ölmeden 3 gün önce yayınlanan ayşe arman röportajından öğrenmiş, ve iyileşeceğine de tüm kalbimle inanmıştım. insanın bir ömre sığdıramayağı güzellikleri yaşamış diye de düşünmüştüm. ayrıca belirtmek isterim ki ayşe arman'ın soruları da çok acımasızdı. mekanı cennet olsun.
beş yılda bitirdiğim işletme maceramda severek okuyabildiğim tek kitap yazarıydı. gerçekten üzüldüm. portakallı ördek stratejisini ilk kez ondan öğrenmiştim.
arman kırım hocamız geçtiğimiz haftalarda vefat etti. mor inek kavramına ek olarak yazdığı pazarlama kitaplarıyla işletme ve pazarlama ile ilgilenen gençlerin yakından tanıması gereken bir isim. kendisi ayrıca gurmeydi. ülkemizde bu eksikliğe karşın hali hazırda kitapları olan büyük bir insandı.

vefatı biraz ani oldu, yakınlarına sabırlar kendisini de allahtan rahmet diliyoruz.