bugün

Bir anlamda gıybet etmek. Ne kötü bir davranış şeklidir. Mert olmak karşıtı.
Annem bana yapıyo mutfakta bağırarak. kaç kere uyardım halbuki duyuyorum diye. Galiba özellikle yapıyo olmalı.
şüphesiz ezik davranışıdır. Cesareti yoktur eleştirmeye ya da fikir beyan etmeye ama arkadan konuşurken büyük delikanlı(!)dır.
Yahu nedir bu tiplerden çektiğim yeminle paranoyak oldum, bir kadın bir erkek sürekli fiskos halindeler iyi geçinmeye çalışsan olmaz mesafeli olmaya çalışsan olmaz sürekli fısır fısır konuşurlar kime hangi lafları yetiştirdiklerini de bilmiyorum.

Bir iş yerinde bundan daha berbat bir durum yoktur herhalde.

Tüm hayatım boyunca her alanda bu tipleri görmekten yeminle yıldım Allah bildiği gibi yapsın bunları.
Anca arkada kalanların yapacağı eylemdir.
o ne riyakarlıktır, en tehlikeli insan tipi mazallah evlerden ırak ...
(bkz: Gıybet) islam dininde gıybetin zinadan daha günah olduğu insanlar tarafından ya bilinmez ya da umursanmaz.
arkada kalmak ile eşdegerdir.
bir saldırı tekniğidir. örneğin biri var. hatalarını, yanlışlarını, sana yaptığı haksızlıkları fark ediyorsun. konuşmak istiyorsun. konuşmuyor. eleştirilmeyi kabul etmiyor. üstelik seni aşağılıyor, kötü davranıyor. işte o zaman çevredeki dinleyen insanlara, ayrıntılı biçimde bu kişiyle olan sorunlarından bahsedersin, çünkü sana haksızlık yapmış, kötü davranmış, seni dinlemeyi, sana saygı duymayı reddetmiş ve sana bu hakkı vermiştir.
bazen de karşılıklı gerçekleştirilir. senin bir alışkanlığını, keyfini eleştiren ve bunu arkandan konuşarak yapan birinin alışkanlığını, keyfini de sen eleştirirsin.
elbette karşılıklı oturup diyalog kurmak, anlaşmaya çalışmak her zaman en doğrusudur ancak bazı insanların egoları ve tavırları buna asla izin vermemektedir. günümüzün gerçeği ne yazık ki budur.
çoğunlukla yapılan eylem.
adam olamamaktır. cesaretsizliktir. korkaklıktır. hepimiz yapıyor muyuz? yapmamaya çalışan insan evladı da var. iğrençliğini bilen, kayıtsız kalmayan insanlarda.
hiçbir şekilde tahammul edemediğim eylemdir. yanımdaki arkadaşlarımdan biri başka birinin arkasından konuşursa, onun iletişimimi keserim. insanlarla ilgili düşündüklerimi herzaman onların yüzlerine söyledim ve söylemeye devam edeceğim. her ne kadar bu şekilde insanlar sizi sevmese de bunu yapın.
girilen entrynin peşine girilen her entry için de denebilir.
bir bakıma kendine güvensizliktir. karşındaki kişiye değil aslında kendine yalan söylemektir. gidip karşısında açık bir şekilde düşüncelerini ifade etmek varken yüzüne gülüp ondan kaçmaktır. aslında korkmaktır.
ve kesinlikle aciz, korkak insanların işidir.
tehlikelidir.
(bkz: yerin kulağı var)
doğruysa gıybet, yalansa iftiradır.
büyük bir yetenektir.
(bkz: götünden konuşmak)
kişinin götüne karşı konuşmaktır.
anal seks sırasında partner ile konuşma halidir.
(bkz: istiyonmu lan istiyonmu)
yüzüne söylemeye arkası yemeyenlerin yaptığı hareket.
yüzüne söylemeye yemeyenlerin yaptığı hareket.
(bkz: gıybet)
yüzünüze bişeyler söylemeyi totosu yemeyen kişidir.
Eğer birileri arkanızdan konuşuyorsa demek ki çok başarılısın.
önümden konuşan önümü, arkamsan konuşan g.tümü yesin.