bugün

yıllar sonraya merhaba...! şuan hayatın baharındasın. arkadaşlıkların çiçek açacak etrafın da dostuk fidanları dikip, sevgi tohumları ekeceksin yüreğine. umut iklimine kanat çırpacaksın bu zifir_i karanlıktan bulacaksın en hakikat gerçekleri kimi zaman gözyaşlarınla yad ederek ama her daim öğretecek hayat sana ...alışılmıştan vazgeçecek yeni limanlar arayacaksın sığınacak ama asla kendini kaybetmeyerek. bundan sonrası ifade etmez ki duygularımı. *
uzun süredir görüşülemeyen arkadaşa yazılan mektup.örneğin:

' hatırlar mısın? yemyeşil çimlerde koştururken çocuktuk daha. masumduk hem de, daha hiçbir yağmur bulutu düşmemişti hayatımıza. senin sarı saçlarında güneşi görürdüm yağmurda bile. gözlerim kamaşırdı. isimlerimizi ağaca kazırken de yağmur yağıyordu: mehmet ve esra. hiç ayrılmayacaktık, evlenecektik ya. yalan oldu hepsi, tertemiz bir hayat gibi. adresini faruk' tan aldım ve hemen yazmaya başladım. ben artık evliyim, ama seninle odtü yollarındaki arkadaş sohbetleri özledim. birgün karşılaşırsak, gözlerimde yaş olacaksın, özlemin yağmuru yağacak. adım gibi biliyorum. seni hiç unutmayacağım. cevap versen de vermesen de mektubuma. '
Lise yıllarında kavga ettiğin arkadaşına açıklama yapıp özür dilemek için ya da ne kadar çok kırıldığını dile getirmek için yazılan mektup çeşididir. işin komik tarafı aynı sınıftasınızdır, yüz yüze konuşmak yerine gider yanına al diyip mektubu verirsiniz.