bugün

aslında tam başlık ''arife günü bayram temizliği yaparken elektrik süpürgesinin bozulması'' dir.

bayram temizliğinin ortasında, evde tozlarla yapılan güreş müsabakasının göbeğinde; yoldaşınızın, cephe arkadışınızın sizi yarı yolda bırakmasıdır.

mal gibi kalınır.

el kadar bir gırgır ile bütün ev temizlenmeye çalışılır.
babaların ettiği duaların kabul olması sonucu gerçekleşir.
evi temizleyen hatun kısmısı için, sinir bozucu olan olay.
çok kötü olur. özellikle de evin annesi için. zaten sıkıntıdadır yok bayramdı, börek çörek, gelen giden vs.den dolayı. iyice strese girer şimdi kadıncağız. * *
işte olay o hatun kısmının sinirini sizden çıkarmasıyla tamamlanır.
ben mi bozdum lan alala.
annelerin kabusu.
(bkz: arife günü derken çetın)
fırının bozulması ile aynı etkiyi yaratır kanımca.
en çok komşuları mutlu eden bir durumdur. ancak komşu niçin vardır? gidip elektrik süpürgesi alınarak, komşu kendi silahıyla vurulur. ev müstakilse zaten onun elektrik süpürgesi arife günü bozulmaz.
-geçen hali yıkamaya niyetlendim o zaman da yağmur yağdı bir felaket var üstümde hadi hayırlısı bakalım şeklinde yakınmalara neden olur... Bayramın bereketi ile gelmesi bu olsa gerek. duaların kabul olması
anne:

- bak görüyor musun şanssızlığı ? tam da bayram öncesi. n'olucak şimdi ?

(bkz: annenin yıkıldığı an)
(bkz: arife)
süpürge yapılırsa o gece bitene kadar yapılmaz da gece geç saatte gelirse makine daha bayram namazı başlamadan kalkılır ve temizliğe başlanır.
selülitten sonra, kadınların korkulu rüyası.
bütün evi süpürmekle görevlendirilen zavallı evladın * en büyük dileğidir.. öyle bir şey olmaz ki. olsa da bana rastlamaz.*
bayramda kapı otomatiğinin bozulması gibi birşeydir. ya gelen misafirlerin kafasına anahtar atmanıza neden olur ya da ana giriş kapısının bayram boyunca açık kalmasına.
Eyvahlar olsun dedirten durumdur. Geçmiş olsun.
Bozulmuş mudur yoksa birisi mi bozmuştur mesela bayram temizliği yapmak istemeyen birisiiii.
Tam katil geldiği sırada çalışamayan arabaya benzer.

Edit:Hem arefe dır o arife olsa duramazdın.
işini son güne bırakan insanın sorunu. Yani tipik türk insanı asdf..
Komşudan bir saatliğine ödünç almakla çözümü olan durum. Dünyanın sonu değil. Bayram temizliği sadece süpürmek olsa keşke. O en basiti.
Sınava son gün çalışan öğrencinin yaşadığı çeşitli dramlara benzer. Niye son güne bırakıyorsun be ana?
Daha da kötüsü arife günü kurbanlık koyunun bahçeden kaçması.