bugün

istidrac sahibi iranlı...

http://www.8sutun.com/are...ikle-istidrac_104788.html
finalde yaptığı elektronik şov'la birinciliği kaçrmıştır. yarı finalde yaptığını finalde yapsa kesin birinci olurdu. bi de hakkaten demet evgar'a benziyo.

19519 sadece bir sayıdır demi.
(bkz: şakirt)
havası itinayla indirilmiş olan kıl kuyruk kişi. negatif enerji yayıyor etrafına. yılann.
http://www.uludagsozluk.c...3%a7%c3%b6z%c3%bcm%c3%bc/
eğer gösteridekilerin hiçbiri şirket değilse bile;

gösterisinde kullandığı masadaki sandalyelerin sayısı ve yanyana oturtma olayını düşünecek olur isek ve orantı kuracak isek, bu videodan birkaç tane çektiğini düşünebiliriz.

yani videonun kopuk kopuk olduğu gayet belliydi, o şekilde oturdukları kayıt bir anda ekrana geldi ve o şekilde devam etti, o seçtiği kartların hepsinde ölüm yazmıyor ise de, o kartların hepsi için ayrı ayrı video kaydı yapmıştır ve o an kızın gösterdiği ölüm yazan kartın önceden çekilmiş videosu ekranlara gelmiştir.

nabzı durdurma yöntemlerinden zaten bahsedilmiş, koltuk altına top mop sıkıştırma vs. vs.

yani akla ilk gelebilecek mantıklı açıklamalar bunlardır. kısacası, yarı finaldeki gösterisini şimdi yapsaydı birinci olabilme şansının çok daha fazla hatta garanti olacağı kesindi bu çocuğun.

üzgünüz aref. eğer program yeteneği arıyorsa, bir sefa doğanay değildin.
iki hafta üst üste aynı kişilerin taklitlerini yapan çocuğun karşısında kaybetmesi üzüntü verici bir durumdur. türk halkının hala bülent ersoy taklidine bu kadar gülmesi daha üzüntü verici bir durumdur.
aref ghafouri'nin bugün ekranlara gelen gösterisinin diğer zamanlarda yaptığı gösterilerden iyi olduğu söylenemez lakin aref'in, diğer yarışmacının burhan altıntop taklit gösterisinden çok daha iyi bir gösteri yaptığı kesin. türkiye'de her taklite soyunan insanların aynı kişileri taklit etme merakı ise ayrıca düşünülmesi gereken bir konu. emrah, bülent ersoy, fatih terim ve nihat doğan. başka adam mı yok amk? hiç yeteneği olmayan bir insan bile emrah ile nihat doğan'ın taklitini yapabilir. hatta bonus olarak ferdi tayfur'u bile ekleyebiliriz.

yazık oldu aref'e.
yaptığı şovun çözümlemesini henüz okumuş falan değilim*. ancak şöyle bir gözlemim var ki : ben de herkes gibi yarı finalde yaptığı şovun bu gecekinden daha başarılı olduğunu düşünmekteyim . ayrıca sunum olarak oldukça kötüydü . şovuna gelirsek de bir numaralı ablanın ekipten olduğunu düşünüyorum, zaten tüm mevzu bir numaralı abla üzerinden dönüyor,videonun da özenle hazırlanmış bir sürü görüntü üzerinden montajlandığı açık . ayrıca video geçişlerinde dikkat şahan çıkabilir'de ki adeta gerçek tripleri, kameraya yakınlaşıp uzaklaşmalar falan da komik olmuş sanki .
velhasili kelam yeterince iyi değildi , ikincilik ile yetindi .
ingilizce bilen bir üniversite öğrencisi ve ya onun arkadaşı olarak gugıla "the tricks of david kapıfild" yazıp, koca show tv ekibi ile okuduğunu uygulatan şaklaban. kazanmamasına sevindim, iranlı olduğu gerçeği ile faşistleşmeden, yaptığı işin tip tip bakmak ve ilüzyona ilgiden başka bir şey olmadığını düşünüyorum. he tamam sunum yapıyor ama yetmez.

sinsırli.
gösteriyi tekrar izledim. herşeyi geçtim tamam 1 numara kendi adamı, kadını o yapıyor herşeyi. peki gösteririn ortasında bir bebek vardı 3 numara ona iğne batırdığında kendisi acı çekti. o neydi peki? biri beni bilgilendirebilir mi? tek açıklaması 3 numara da onun adamıdır. o kadar da değildir ama ya.
2 adet topun içine kağıt koydu 2 ve 3 numara olarak ve topları fırlattı ancak bir numarada zaten bir top vardı, yani arefin arkadaşıydı bir numara, sandalyeye oturduktan sonra 2 numaraya 1in soluna oturmasını söyledi 3üncüye ise boş olan sandalyeye, sonuçta diğer sandalyelerde elektronik aksam var ve uzaktan kumandalı olarak katlanıp düşüyor, aynı şekilde ufak bir jel patlayıcı da masanın içinde bardağın altında duruyor ve hafif bir patlama ile bardak kırılıyor.

benzer mekanizma masalarda da mevcut ve elektronik uzaktan kumanda ile titriyor masalar. 1 numaranın kolyesinin ucundaki yüzük suya girince eriyebilen bir alaşım, aref gösteriden önce ucuna ip bağlı benzer bir yüzük yutuyor, bunu sokak göstericileri bile yapabilir, yemek borusuna doğru sallanan bir yüzük gösteriden önce arefin ağzındaydı ve ufak bir kusma hareketiyle yüzük dışarıya çıkıyor ve aref ağzından çıkarıyor, hatırlarsanız nabzını da 1 numara ölçmüştü.

bana göre en mantıklı açıklaması bu.
sanırım bütün yeteneğini yarı finalde gösterdi finalde de kala kala ucuz bir numarası kaldı. ama sefa adlı eleman daha iyiydi.
dün birinci olamadıysa tek nedeni strateji hatası.
yarı finalde yaptığı gösterinin yanında sönük kaldı dünkü gösterisi.
dünkü gösteriyi yarı finalde yapacaktı. zaten ardında belirli bir kitle vardı rahatlıkla ulaşırdı finale.
yarı finalde de yaptığı gösteriyi de dün yapacaktı ne sefa kalırdı ne de başka bir şey.
o değil de gözleri çok güzel bu adamın. şekli olsun, bakışları olsun, beğeniyoruz.
yine şaşırttı bizi!

görsel
birincilik unvanı başkasına gitmiş olabilir ama yarışmanın asıl kazananı aref olduğu bir gerçek.
hakkı yenmiş olabilir, ama halkın takdiri diye abuk bir laf var ya, naparsın halkın takdiri.

birincilik aslında önemli değil. geçen senenin birincilerini de gördük, ve maalesef hayal kırıkığı idi.
taklit yapan çok, ama aref kadar kimse bu kadar şaşırtıp, bu kadar galeyana getirmedi insanları. adını duyurdu, isim yaptı, şimdi önemli olan bunu devam ettirebilmesi. acun ılıcalı'nın da aref gibi bir yeteneği elinen kaçırmayacağına eminim.
allah sevgilisine/olacak kiza sabir versin diyebilecegim adamdir. kazanamamistir ama kazanan adamda haketmismidir tartisilir.
+aref sevgilim sana bir şey diyeceğim.
-sus söyleme bliyorum amına koyim. bende seni...
+¿
+aref evladım, bakkaldan bi koşu ekmek al gel. hadi çocuğum.
-anne, mutfakta masanın üstündeki biskuvi kutusunu açmanı istiyorum.
dün akşamki numarası sırasında ; video da bardağı kırıp yere atmış, ardından masaya zoom yapılmış ama masadan herhangi bir bardak kırılıp yere düşmemiştir sanırım teknik bir arıza oluştu. bir de bu arkadaşın sunumu çok kötü be ya. sürekli , x yaptınız demi diyerek soruyor. demi ne lan?
(#11161615) çok kötülenen entarimin üzerine tekrar yazıyorum; Tek yaptığı şey internette eski numaraları birleştirip gariban türke sunmaktan başka bir şey olmayan yarıştırmacı. hakkı felan yenmemiştir! nitekim ben de şaşırdım, izledim keyifle ama bu bir yetenek değildir. yaptığı tek şey başkalarının gösterilerini ç-almaktır.
kendini korkunç göstermeye çalışırken komik görünen tip.
aref gel gör bu entryleri.
(bkz: #10923413)
ikinci gösterisini sona saklasaydı birinciliği götürürdü.
(bkz: siktir et)