bugün

irezilliğini sı*çıp bide üstüne sıvamış olan yedek topçu insan uzun süre futboldan uzak kalınca ister istemez agrasifleşiyor her zamam derim insanın kendine yaptığını başka kimse yapamaz milli takımdan sonra futbolu da bıraksın survivora katılsın orda seviyesizlik prim yababilir.
Milli takımı bırakmış kişi.
Futbolu da bırakırsa yandınız kızlar.*
Sahada yürüyemeyecek artık.
ahlak dışı, haysiyetsizliğin dibine vuran adam onur ve şereften bahsediyor. milli takıma da ne kattın ki bıraktığın için üzülelim bir de. yolun açık olsun, çin`de artık futbolu ne kadar oynarsın,oynayabilirsin bilemem.
kendi kendini bitirmeye çabalıyordur. yazık olmuştur.
g*latasaray gibi bir camianın içinden çıkmış tek adam gibi adam. evet.
şişirilmiş bir balondur. sönmesi yakındır.
(bkz: arda bitmiş) kendisi futbol olarak iki sezondur yokus asagi gidiyordu artik kamuoyu gozunde de imaji epeyce sarsildi. Kendisinin malesef kendi ismini iyi yonetemedigi de ortada.
uzun süredir hem mental hem sportif anlamda çok düşüktü performansı. bugün de gördük ki, emekliye ayrılmış bu çoktan aq. olum sen git kardeşinle beraber edho'da oyna. yada survivor da ünlüler takımında porselen kır.

hiçbir cumayı kaçırmayıp, kaçak işçi çalıştıran tornacıdan bir farkın yok senin arda. sosyal medyada ayetler paylaşıyorsun kuran okurken resmini paylaşıyorsun falan. ama işin aslı, dmden yürümediğin karı kalmamış. deden yaşında adama saldırıyorsun küfür falan ediyorsun.

aslında bizler senin insanlığından önce futbolunu konuşmalıyız. ama sen buna müsaade ediyorsun. şimdi siktir git elche eibar falan takıl ispanya'da. aqdum çomarı seni.
Bir futbolcu düşünün oynadığı futbol'dan daha çok magazinsel olaylar ve kavgaları ile gündeme gelsin evet evet siz kimden söz ettiğimi çok iyi anladınız,küçük dağları ben yarattım havası aşırı para ve şöhret zehirlenmesi yaşamış henüz 30 yaşında kariyerini bitiren futbolcu diyeceğim de diğerlerin ayıp olur.Garip bir insan Allah kimseyi çok verip azdırmasın az verip aratmasın.
Bu zamandan sonra futbol hayatıni tamamen biraksa bile bi sıkıntısını çekmeyecektir.

Çoğumuzun sülalesini zengin edecek paraya sahip çünkü.
son yaşanan olaylarda üstüne çok gidildigini düşünüyorum. tamam yaptığı yanlış birşey ama kimse adamın ne çektiğini hakkında neler yazıldığını niye bu kadar tepki verdiğini sormuyor. arda'yı bu hale getiren çok şey yaşadığını düşünüyorum ben. umarım kendini toparlayıp futbolda cok iyi olur ve milli takıma da geri döner.
bugun3 türk futbolunda devrim yapabilecek kişi. o ve diğer arkadaşları yönetimi protesto ederek maçlara cikmamalidirlar. görecekler ki, türk milleti arkalarindadir. çünkü ülkenin milli takimi, demirören veya 2 fasık gazeteci değildir.
Bir insan neden şimarır sorusunun cevabı olan kişi . Keşke bacağını geliştirdiği zamanın üçte biri ile karakterini geliştirseydi.
Kenariya çekilmiş futbolcudur.
Oldum olası sevmezdim..en azından artık şu kamille messinin tokalasmasının haberini görmiycez
Bir Galatasaraylı olarak nefret ediyorum. Konu arda Turansa takım önemli değil nefret edilebilir.
(bkz: kenarıya çekilmek)
daha az önce izleyebildim basın toplantısını. gerçekten üzücü. eyvallah büyük yerlere geldin, büyük de topçusun. ama bir günden bir güne bu devasa sektör, düzen, endüstri adına her ne derseniz değin futbol oluşumu içerisinde kazandığı, hem de bana göre bunu hak edecek kadar bir iş yapmadan kazandığı paralar kendisini rahatsız etmezken, bir taraftarın yahut bir çok taraftarın küfrüne, bir basın mensubunun bir yazısına, demecine, söylemine, hakaretine, maruz kalındığında bu hareketleri yapmak hiç samimi değil. hayatta her şeyin bir bedeli var. tabi ki bedeli bu olmamalı. arda turan'ın şu an ne kadar üzgün olduğunu tahmin ediyorum. futbolu çok seven, aşık bir adam olarak söylüyorum. nasıl ki volkan taraftardan küfür yediğinde formayı çıkarttıysa, arda turan da aynı duruşu, aynı tavrı benzer bir olayda göstermiştir.

siz futbolcular kazandığınız o yüksek paraları sorguluyor musunuz? ben bu kadar büyük paralar kazanacak ne yapıyorum diye soruyor, bundan herhangi bir rahatsızlık duyuyor musunuz? bence hayır. çünkü para varken hayat güzel. çok para varken hayat daha güzel. hatta daha çok çok para varken, hayat daha da daha da güzel.

neyse. can sıkıcı durum. milli takım gündemi bu kadar meşgul edilmemeliydi bir/birkaç futbolcu üzerinden.

yaşananların bedeli ay yıldızı çıkarmak olmamalıydı.

ha bir de seni nasıl anacaklarına bırak diğer insanlar karar versin, sen değil.
basın toplantısında söylediği sözlerle bana yıllar sonra entry girdiren adam.

tam okumaya tenezzül etmedim ama sanırım "inşallah gelecek nesiller beni adamlığımla hatırlar" gibi bir laf etmiş.

hangi adamlık arda? milli maçta ıslık yedi diye atağı kesmek mi senin nesillerce hatırlanacak adamlığın lan? seni sırf camianın evladı diye genç yaşında kaptan yapan takımda kaptanken avrupa'dan kulüp beğenip gazetecilere söylemek mi? takım kaptanıyken taraftarla saçma sapan diyaloglara girip gerilim yaratmak mı? baban yaşında ihtiyarlara fiziksel saldırıda bulunmak mı? hangi adamlık lan bu? bu adamın "adamlığımla hatırlanmak istiyorum" derken neyi kastettiğini gerçek anlamda merak ediyorum.

ya da anlayacağın şekilde söyleyeyim: eşcinsel modacıların kadınlar için tasarladığı gülünç paçalı pantolonlarla sağda solda şıkır şıkır gezip üstüne bir de adamlık, delikanlılık muhabbeti yapma arda. bırak seni 66 numara olarak hatırlayalım arda. her ne kadar eskiden beri sevmesem de galatasaray'ın çocuğusun. lütfen kendini daha fazla bitirme. bir daha da milli formayı üstüne sakın geçirme. çünkü haketmiyorsun.
Kendisini hem futbol hem de mental olarak düzeltmezse ya ya ya şa şa şa filmindeki ilyas salman gibi orta sahaya yığılıp ağlaması kaçınılmaz.
bugünkü basın açıklamasını tamamen bir parodi olarak görmek istiyorum,

ciddi olamaz çünkü.

60 yaşında adama vur ramazan günü, sonra pişman değilim sonra adamlık ahahahaha
sonradan görme işte ne bekliyorsun. her fırsatta adamlık sözlerini ağzına alır ama kendinden kaç yaş büyük adama saldırmak onda, iktidar yalamak onda, yanar döner her türlü tavır bunda. bide her fırsatta adamlık diyor ya. egosu tavan yapabilir miydi 22 yaşında gsde oynarken bunları. kendini birşey zannediyor 100 yılda 1 gelirim ne demek . gittiğin takımda oynatmıyorlar bile seni artı alt tarafı top oynuyorsun bilim adamı falan mısın nesin sen. bu ülkenin okumuş etmiş insanları seni sokakta görse yüzüne bakmaz . anca cahil cüheyla kesimi kral yapar seni. şu futbolculuğu krallıkla eş değer görüyorlar bana göre dünyanın en beleş kazanan insanları milyon €'lar her yıl çöpe gidiyor.

instagrama bide galatasarylı resmini koymuş ben gsliyim her türlü boku yiyeyim beni destekleyin gsliler demek istiyor. bunu anlayamayan tiplerde sapına kadar destek veriyor.

gerçi buna değil bunu yetiştiren kuruma bakacaksın. galatasaraydan yetişmiş bir kimseden herşey beklenebilir . kazanalımda nasıl kazanırsak kazanalım derdindeler hep bu yüzden tarihleri hep şikeyle dolu, güç aşığı bir kurum emre belözoğlu ,arda turan gibi adamlar yetiştiriyorlar.ahlakı olmayan bir kurumun yetiştirdiği topçular ahlaklı olur mu hiç ? bakın bakalım beşiktaş'tan bi tane ahlaksız futbolcu çıkmış mı tarihte ? hakan şükür, arif erdem gibi fetöcü falanda yetiştirmişler. vatanını satan cem uzan bile hasta galatasaraylı hala twitterdan saçmalıyor.
dedesi yaşta adama ana avrat küfür etme terbiyesizliği göstermiş, sonra dedesi yaşta savunmasız birine saldırmış ve bu skandallardan sonra ben adamım diye saçma açıklamalar yapan bir tip. bir de utanmadan takipçilerini falan tehdit etmekte, parasına korumalarına falan güvenip. madem bu kadar delikanlı zannediyorsun kendini çıkalım senle ringe teke tek, gariban takipçilere, 60 yaşında adamlara saldırmakla adam olunmaz!
Yürüme işini arşa çıkaran yürür yazar futbolcumsu.
görsel
bunların olmasının nedeni, bizim ülkemizde kimsenin ''yalnızca'' işini yapmakla kalmaması. sen futbolcusun futbol oyna yoluna bak ama yok. siyasette varsın lobicilikte varsın showda varsın c.ronaldo'da olmayan eğlence hayatı sende, hatta kariyerinin en büyük hamlesi bile (barçaya gitmesini diyorum) sponsorluk anlaşmasıyla falan.

kısacası, her işte ahlak, her işte etik. gerisi boş işte. yoksa birine saldırması etmesi öyle çok da bizim uzak olduğumuz bi kültür değil ki. doğu kültürü bu buralarda her şey kavgayla halledilir.