bugün

vicente calderon'da kendisi için sütaş ayran tadında tezahüratlar edilen gururumuz.
http://www.youtube.com/watch?v=dVL3zMwwttU
ilk 11'de çıktığı maçta çok iyi bir performans gösteren iki asist yapan futbolcumuz. oraya gidince bir şey yapamaz diyenlere nispet yapmıştır. bir de gol atsa tam olacak.
türk insanının aşağılık kompleksini her daim açığa vurmasını sağlayan en iyi türk futbolcu. gurur duyulacağı yerde hala yerin dibine sokalım. nasıl olsa 7 kez avrupa şampiyonu olduk. çok ardamız var. biri gider biri gelir. te allahım ya.
dar omuzlu, yoğun kafalı futbolcu.
madridde galatasaraydan daha fazla iş beceren futbolcu.
athletico madrid'de fazla kalmayacak gibi gözüken futbolcu.1 ayda madrid taraftarına adını tribünde söyletebiliyorsa büyük futbolcudur.inşaallah daha iyi yerlere gelecektir.
bir fenerbahçeli bir türk olarak kendisiyle gurur duyuyorum. inşallah atletico madridde agüero kadar değerli olacak belkide daha da değerli olacak. daha büyük kulüplerde de oynama kapasitesine sahip, gurur kaynağımız.
belki bir messi kadar yetenekli değil ama mücadelesiyle messi kadar yarar sağlayabilmiş futbolcudur. bugünkü maçta. gerçi 8-0 yenemediler ama.
madrid taraftarınca kendisine sütaş ayran tadında tezahürat yapılan futbolcu. * *
bir fenerbahçeli olarak kendisiyle gurur duyuyorum.hele o son dakikadaki arda için yapılan tezahüratta tüylerim diken diken oldu.
iyi insan, büyük sporcu.

not: gs li değilim.
milletin karısının bacısının etek altını çekip yanına fotoğrafını basan kokuşmuş spor ve magazin medyasından kendini sıyırıp sadece futbolunu konuşturduğu ispanya da gönülleri fetheden bu sene barcelonadan çok kendi adından söz ettirecek son dönemlerin yetiştirdiği en yenetenekli türk futbolcusu.
erman toroğlu,ahmet çakar gibi tiplerin olmadığı bir ülkede futbol oynadığı için türkiye'de olduğundan daha başarılı olmaktadır.
daha 4. maçında stadı adıyla inletmeyi başarmış el turco. 2 asisti de nefisti dün akşam.
ispanya 1 Liginin (La Liga) 3. haftasında Atletico Madrid in sahasında Racing Santander i 4-0 lık skorla mağlup ettiği maçta son iki golün asistini yaparak galibiyetin mimarlarından olan Temsilcimizdir.
tamam asistlerine lafımız yok ama adamlar da pozisyon geldi mi atıyorlar be abi. rıdvan dilmen' in cümleleriyle devam edeyim; ''arda bugün göğsümüzü kabarttı ama etrafındaki oyuncularda az buz oyuncular değil. diego, reyes, falcao filan baya topçu yani, baya ama. e şimdi keyif alıyor arda' da. veriyor top tekrar geliyor...''
aynen öyle oluyor yoksa neydi ya galatasray' da; arda verir barış' a, alamaz. arda alır biri yanına gelmez herkes acaba ne yapacak diye bakar. arda pas verir pası alan bitiremez filan ve sonunda eleştirilen arda olur. falcao' ya verdiği pas müthiş mesela ama falcao' da asiste çevirdi o pası. öyle 10 top atsa falcao' ya 5' i gol olur. öyle 10 pas ver baros' a 3' ü gol olur. barış' a, mustafa sarp' a vereceklerinin kaçı gol olur düşünmek istemiyorum.
havası iki bilemedin üç hafta içinde sönecektir. fiziksel özelikleri ispanyol ligini kaldırabilecek yeterliliğe sahip değil. götü yere haddinden fazla yakın bi kere.
hele şükür yetenekli ( ki bana göre son yıllarda ki en yetenekli) futbolcumuz yurtdışına güzel bir takıma gitti. kendi kalitesinde ki adamlarla misler gibi top oynuyor. çok koyu bir fenerbahçeliyim bilen bilir. dün izledim maçı son dakikalarda yapılan tezahürat tüylerimi diken diken etti be. helal olsun diyorum..

sakatlanmadan çok çok güzel bir sezon geçirmesi dileğiyle..
dün geceki futboluyla herkesi büyüleyen hele de tribünlerin arda turan diye bağırmasıyla daha çok gözüme giren yetenek. türklük damarlarım kabardı, gurur duydum. yürüyedur aslanım.

2006 yılındaki 19yaş altı turnuvalarında oynarken italyan bir gazeteci 1987 doğumlu jenerasyonda geleceğin yıldızları arasında messi, gerard pique, arda turan, francesc fabregası gösteriyordu.
avrupa'ya gitmekte çok geç kalmış futbolcudur. cristiano ronaldo gibi erken yaşta bir üstadın eline verilmiş olsaydı belki şu anda dünyanın en iyi 3 futbolcusundan biriydi.*

evet futbolcularımız türkiye'de kalsın ligimizin kalitesi artsın ben de çok isterim lakin olmuyor. demedi deme sözlük bu ligden ne köy olur ne kasaba. genç yetenek diyoruz ama, hala 35 yaşındaki futbolcular tek başına takımını şampiyon yapmaya yetiyor. kulüplerimiz hala 30 yaş üstü futbolcuları yıldız diye alıyor*. nice arda'larımız da harcanıyor işte.
elin ispanyolunun bizden daha fazla değer verdiği, özel hayatıyla ilgilenmediği, sinema kapatmasını ziklemediği ve ziklemeyeceğini, ispanyol gazetelerinde pantolonun renginden dolayı değil; oynadığı futbolla sayfalarda yer bulacak olan koyu galatasaray taraftarı futbolcumuz.

edit: türkiye : beyler arda sinema kapatmış haydi hemen yazalım..
ispanya : beyler arda turan attığı paslarla ortalığın amına koydu. hemen yazalım.
takımın beyni.
eski formunu yakalamasına çok az kalan futbolcu.

atletico da kendini bulmuş diyebiliriz ki öyle de. çok iyi paslar atıyor koşuyor top alıyor sorumluluk alıyor. gerçek arda yıpratılmamış arda gibi oynuyor.

helal olsun arda ya ve yine helal olsun(!) türk medyasına
kaç yıl kahrımızı çekti.

nereye giderse gitsin hep sarı kırmızı formayla görüyorum bu çocuğu. seviyoruz seni çocuk. nerede olursa ol, ne yaparsan yap.

seviyoruz.
mlada boleslav maçında yıldızı parlayan genç yetenek.