bugün

10 yıl sonra yapılması gereken karşılaştırma. futbol kariyeri daha yeni başlamış olan 22 yaşındaki bir oyuncuyu kendisinden 10 yaş büyük biriyle kıyaslamak doğru değil.

futbolda 10 yıl önemli bir süredir. arda 35'ine geldiğinde kariyerine ve kimlere neler çakmış onlara bakarız.
alex topla harbiden oynar, dilediğini yaptırabilir, gelen topa süper dokunur, süper paslar atar, gelişine çok iyi şutlar çeker, çok iyi frikik kullanır, kısa boyuna rağmen iyi yukselir, fevkalade top saklar, kolay kolay yıkılmaz yere ama arda böyle değil işte arda yeteneklidir, adam geçer ama topa istediğini yaptıramaz afedersin yarrak gibi de şut çeker. ben şahsen alexle kıyaslancak biri olarak görmüyorum, bırak alexi kendi takımında bile kıyaslanamayacağı adamlar var henüz.
seneye alex galatasaray'a, arda fenerbahçe'ye transfer olsa, sözlüklerde göt olmuş entry hasatı yapılacağının bir kanıtı olan karşılaştırma.
takımlarının büyüklüğünü 1.65 lik futbolcularla ölçen insanın düşünce yapısında sakatlık vardır.
burada bahsi geçen iki futbolcunun haberinin bile olmadığı, götten uydurma bir kıyaslama. açık açık "messi dünyanın en iyi futbolcusudur" diyen arda turan'a sırf çamur atsınlar diye "arda vs messi" tadında götten uydurulan karşılaştırmaların bir başka versiyonudur. siz futboldan değil salt sidik yarışından haz almaktasınız, eğer futbolu 2 gram seviyorsanız geçiniz şu işleri gözünüzü seveyim.

hazır istatistik demişken, trabzonspor'un transfer ettiği kolombiyalı kardeşimiz de geçen sene dünyanın en çok gol atan 4. futbolcusuymuş. istatistik diye yırtınan kuşlara göre demek ki ronaldo'dan messi'den falan iyi futbolcu yani bu. şuraya kelime kusarken beyin kullanmayı ihmal etmeyin.
arda da yetenekli futbolcudur alex de. ancak arda'nın alex'ten tek üstünlüğü sürattedir. alex ise özellikle oyun zekasıyla arda'dan kat kat üstündür. bu oyun zekası ona o kadar gol ve o kadar asist getirmiştir zaten. istatistikleri siklemeyen arkadaşların unutmaması gereken şey istatistiklerin eşit standartlarda sağlıklı sonuçlar vereceğidir. trabzonspor'un aldığı topçu dünyanın en çok gol atan 4.topçusu olmayı kolombiya liginde başardı.
Takıma kazandırdıklarına bakarsak Arda daha çok koşuyor, defansı daha çok yoruyor.Alex ise teknik bir oyuncu.Aradada teknik fakat alexin nokta atışları var.Alex kötü giden maçta maçı çevirebilir fakat.Dirençli bir takımda oynanıldığında Arda her zaman ön plana çıkmaktadır.
500 tane mesaj girilse, insanların 501. mesajı girmekte inat edeceği, mantıksız bir karşılaştırma daha. ya otur birer maçlarını izle, 4-5 tane madde çıkar, muhtemelen burada defalarca yazılmıştır onlar da. ne kasıyorsun.
(bkz: 10 numarayı sabriye versinler)
biri türkiye'nin en iyi yerli oyuncusu, diğeri en iyi yabancı oyuncusudur.
ancak alex, arda'dan her türlü daha iyidir.
arda quaresma'nın çirağı,
alex guti'nin sol taşağı.
ikisi de küçük takımların efsane fitbolcuları, koyunun olmadığı yerde abdurrahman çelebi'dirler.
Alex adam da Arda ne diye insana düşündüren bir sorunsal.
-arda turan kaptan galatasaray'ın kaptanı. alex de souza fenerbahçe'nin kaptanı.

arda = alex

-arda sinem kobal ile birlikte, alex Daianne ile evli.

arda > alex

-alex istatistikleri darmadağın etmiş durumda, arda henüz çiçeği burnunda, burnu havada.

arda < alex

-alex dünyaca tanınmış, kariyeri başarılarla dolu bir futbolcu. arda daha genç; öğrenecek.

arda < alex

-arda olması gerekenden çok daha sinirli, alex ciddi derecede sakin.

arda < alex

sonuç;

arda alex'in kariyeri kadar yerse * o zaman daha mantıklı bir kıyaslama olabilir.

(arda < alex)
biri hem adamlığıyla, hem kaptanlığıyla, hem de performasıyla diğerini itin bir tarafına sokup sokup çıkarır.hangisi olduğunu siz bulun.
bir galatasaraylı olarak bugün sorsalar hangisini takımda görmek istersin
mutlaka alex derim.eminim benim gibi düşünen galatasaraylı sayısı bir hayli fazladır.
hagi nasıl futbolculuğuyla alexi ezerse şu son dönemdede alex ardayı ezer .
ana bakılınca her ikiside çok kaliteli oyuncudur
tecrübeye bakılınca alex havada karada siker
yaşa bakılınca alex 32 arda 22. Arda da daha fazla potansiyel var.
Fakat şu ana bakıldığında alex'in arda'dan takımına daha çok şey kattığı aşikardır.
alex e karşı ellerinden, senelerdir hagi yi arşivlerden indirmekten başka bir şey gelmeyenlerin pek tutmadıkları versus.
(bkz: arda messi den daha iyi) diyen zihniyet ile aynı kafa yapısını sahip kişilerin karşılaştırması. arda yıllardır gelecek vaad eden futbolcudur. alex ise vaad'ini yıllardır yerine getiren futbolcudur.
alex kraldır. arda soytarı.
alex istikrardır, arda zeki ama çalışmıyor.

not: galatasaraylıyım.
(bkz: kafan çok güzelmiş güle güle kullan)

yani şimdi arda messi den iyiyse, alex arda dan iyiyse, alex messi nin eline verir... öhm..
arda iyi topçudur alex alex'dir.
alex alex'tir. arda ise bir alex değildir.
2 sene önce sorulsaydı arda turan derdim.
kendini geliştirmeye çok müsait idi. şu gün gel gör ki ardanın yerinde yeller esiyor, kuşlar tellere yuva yapıyor, arda da hani bana hani bana diyor.
alex kaç yaşında olmasına rağmen halen kendisini geliştiriyor. her izlediğimde oyuna nasıl yön verdiğine şahit oluyorum.
fenerbahçe yi ne kadar sevmesem de belki de fenerbahçeye en büyük emeği veren futbolcudur alex de souza. öte yandan arda turan da kaliteli bir futbolcu olmakla birlikte son dönemlerdeki özel hayatından dolayı futbol da pek gözükmemiştir. ha arda turan da iyi futbolcudur fakat özel hayatı futbolunun önüne geçirmemesi lazımdı.
güncel Önemli Başlıklar