bugün

kariyerlerinin çoktan sonuna gelmiş ve artık fayda gelmeyecek iki adamın gereksiz kıyaslamasıdır. arda kural ın senelerdir sinema ve dizi dünyasında esamesi okunmuyorken, arda turan ise atletico madrid kariyerinde çıktığı 64 maçta yalnızca 9 gol ve 19 asist ile götürmektedir. (galatasaray da bu sayı 194 maçta 45 gol 77 asist idi.)

zöge: bana bu entrymi yedirttiği için kendisine teşekkür ediyorum. helal olsun sana aslan!
Bir arda kuralcıdır,sınırları vardır,diğeri turancıdır,türklüğü ve soyunu savunur.
arda kural yakışıklılık konusunda s.ker atar.
ikisinden ortak bir arda yaratmak istesek "arda kuran" oluşturacak ikilidir.

arda kuran; hem yakışıklı hem yetenekli kızların yeni sevgilisi hemde 5 vakit namaz kılıyor.
futbol bir takım oyunudur. arda turan bu oyunda oyun kurucudur falcao bu kadar gol atıyorsa sistem iyi işliyor demektir. arda kural talihsiz zamanlar geçiriyor akıl sağlığı açısından değerlendirmek pek etik olmaz.
ne arda turan, ne de arda kural. tek gerçek var kaan kural. vohohohohohooooh.
futbolu sadece fiyattan ibaret tutanlar tarafından yere göğe sığdırılamayan, ancak 5 senedir milli takımda bir arpa boyu yol gidememiş olan arda turan ın kıyaslamasıdır aynı zamanda. xavi ve iniesta davasına hiç girmiyorum zaten...
arjantin ve portekiz gibi milli takımımızdan çok daha fazla yukarılara çıkan 2 takımın oyuncularıyla karşılaştırılan bir arda turan olduğunu göstermektedir aynı zamanda. ben kısaca açıklama yapayım bu arkadaşlar için:

cristiano ronaldo
------------------
2006 dünya kupası yarı finalist ve dördüncülüğü
2004 avrupa şampiyonası finalist ve ikinciliği
2012 avrupa şampiyonası yarı finalist ve üçüncülüğü
UEFA Euro Team of the Tournament (2): 2004, 2012
UEFA Euro 2008 Man of the Match (1): Czech Republic vs Portugal
FIFA World Cup 2010 Man of the Match (3): Côte d'Ivoire vs Portugal, Portugal vs Korea DPR, Portugal vs Brazil
UEFA Euro 2012 Man of the Match (2): Portugal vs Netherlands, Czech Republic vs Portugal
UEFA Euro Top Scorer (1): 2012

lionel messi
------------
2008 olimpiyat şampiyonluğu
fifa 20 yaş altı dünya kupası şampiyonluğu
2007 copa america finalist ve ikinciliği
2005 20 yaş altı güney amerika gençler şampiyonluğu
FIFA U-20 World Cup Player of the Tournament (1): 2005.
FIFA U-20 World Cup Top Goalscorer (1): 2005.
Copa América Young Player of the Tournament (1): 2007.
Biri futbolcu öbürü hastadır.
Arda kazanır.
arka arkaya sıralanırlarsa ardarda olur.
görsel

(bkz: Close enough)