bugün

tasarlayarak suçsuz bir adamı kafasından vurmakla polise taş atma aynı şey değil deyince sizi bir anda kürtçü yapıp olayları çarpıtmakla suçlayan kişi. aslında cevap vermek istemiyorum çünkü her an ermeni, vatan haini, ateist ya da ne bileyim mecusi falan ilan edilebilirim kendisi tarafından.

her solcuyu kürtçü diye yaftalaması da ayrı bir olay tabi. ogün samast'ı savunuyorum dese her şey tamam olucak da, orda da yan çiziyor.

ha unutmadan, pkkyı savunan hakkarili ne kadar suçluysa, istanbullu da o kadar suçludur. nüfus cüzdanında yazan şehre göre ayrılmaz insanlar, kafa yapısına göre ayrılır. ogün samast'ı savunanlar kadar savunmayan trabzonlular da vardır. tıpkı pkkyı savunan diyarbakırlılar kadar savunmayan diyarbakırlıların da olduğu gibi.
kendi yandaşlarının pisliğini solculara yıkarak aklamaya çalışan faşist,ogün samast ve kenan evren hayranı tip.
(#9878206) bahsettiği kişi ben isem eğer okuduğunu anlamayan biri olduğunu düşüneceğim yazardır. şayet serap'ın ölümü de hrant'ın ölümü ya da ceylan'ın ölümü gibi içimi yakmasaydı eğer söz konusu entry'i yazmazdım zaten ancak bireysel tepkimi 'arbutus unedonun samimiyet eşiği'ne göre belirlemek zorunda olduğumu düşünmüyorum. ne insanların samimiyetini ölçmek birilerinin haddine düşmüştür ne de serap eser birilerinin tekelindedir. serap'ı kendi haklılığını kanıtlamak için sadece bir istatistiksel veri olarak görmek ise onun ölümünden nemalanmaktır, ve evet ahlaksızlıktır.
Ulu(uuuuuu) yazarımız. Ogün Samast hayranlığı yüreğinde zerre insan sevgisinin olmadığının kanıtı. Ee tabi o da sadece havlayan cinsten. (bkz: it ürür kervan yürür).
her defasında aklıma kemal sunal ın faşist tarifini getiren bir çeşit kurtçuk.
(#12049487) entry si ile gerçekleri anlatmış yazar. kendisine kurtçuk diyenler apocukların kıçlarını yalamaya devam etsin.
severek okuduğum kandaş yazar.klavyesine kuvvet.
(bkz: sırrı süreyya önder/#12071985)

peki senin halkın kendi kaderini tayin hakkı konusundaki cahilliğin ve ezilenlerin sınıf kardeşliğine karşı takındığın oligarşi yardakçısı tavrın bu yazının neresine konulacak? bir halkın benliği 80 yıldır emperyal yöntemlerle sömürülürken sen o halkın üretim artığına çöreklenip onları ezmedin mi? o halde şiddet kullanan bize daha fazla ezemezsin diye baş kaldıran mıdır? yoksa halk damarlarına çöreklenen kan emiciler mi?
Siyasi bilgisi ordinaryus derecesinde,bilgilerini paylasirken en zit goruslu insani bile kisisel onyargilarindan dolayi alinmadigi veya at gozluklu olmadigi surece kirmayan olgun,ileri goruslu yazar.ilgiyle takip edilmekte.
kendi sayfasında esip gürleyen sığ ve biçare insan. sen önce iki elinle bir organını doğrult sonra başka milletleri kendi topraklarından etmek gibi faşist fikirlerini uygulamayı denersin.

ona da kendi kaderini tayin hakkı denmez etnik temizlik denir. cahil.
sırrı süreyya önder in milletvekili seçilip meclisin yolunu tutması belli ki zoruna gitmiştir. sırrı süreyya nın arkasından böyle küfürler ediyorsa( ki gördüğüm kadarıyla bir anasına sövmediği kaldı) 36 blok adayı nın meclise girmesi durumunda intiharı düşünmüştür garibim. yazık, çok üzülüyorum ben bu çocuğa*.

edit: tamam la bir insan ezikliğini bu kadar belli etmez ki.
kendinden bahsederken, sıradan bir palavracının kendisi hakkında böbürlenmesini andıran durun durun hatta bizzat o palavracının kendisi olan yazar. misal:

"nickaltına davetsiz damlayıp esip üfürme denemelerinde bulunan solcu, kürtçü ve entelleri layık oldukları şekilde ağırlar."

böbürlenme bilo. elbet bir gün oportünismden ayrışıp sınıfınla dayanışmayı öğreneceksin. sen öğrenmezsen çocukların onlar da öğrenmezse torunların bunun acısını ve kara lekesini taşıyacak. keko diye faşistçe aşağıladığın insanları, kendi faşist benliğince anlamaya çalışıyorsun şuan. sana göre bir mücadele sadece milliyetçi olabilir. kürtlerde kürtçülük yapıyor gibi geliyor sana ama elbet bir gün millet diye bir şeyin olmadığını insanların tek dayanışmasının sınıf dayanışması olduğunu anlayacaksın. o zaman kültür devrimi gerçekleşecek. o zamana kadar hariçten gazel okumaya devam et. yok asarız yok keseriz. bunlarla ancak etrafındaki üç beş avareyi avutursun. üç beş faşist espri yaparsın ona da üç beş kişi güler. bir bok bildiğini sanıp böbürlenirsin. hayatında serçe vurmadığın halde vatan millet sakarya deyip insanları ölümle tehdit edersin. senin için kadın sahip olunan bir maldan başka birşey olmadığı için komünist kadınların orospu olduğunu düşünürsün. ömrü hayatın boyunca sermaye sahiplerinin verdiği üç beş kuruştan başka varlığın olmadığı halde özel mülkiyet diye götünü yırtarsın. ömrü hayatın boyunca tüketmekten başka birşey yapmayıp lümpence yaşarsın. o zamana kadar böyle devam et oportünisme bulaşmış ortayolcu.
büyük ihtimalle forum yazarıdır kendisi. ha unutmadan, eğer ki bütün komünistler orospuysa bu gibiler de orospu çocuğudur demek isterdim ama sözlük kuralları yüzünden diyemiyorum ne yazık ki. artık anlasın kendisi iki gramlık aklını zorlayarak bu akıl fukarası trollzade.
(bkz: liberalleri solcu sana davar)
(bkz: sinan çetin)
(bkz: bülent forta)

aga sen birşeyler öğren ondan sonra yazarım buralara birşeyler. misal:

(bkz: dursun karataş)
(bkz: sinan kukul)
(bkz: sibel yalçın)

orospu da ortayolcuların analarıdır. zira mal gibi alınıp satılırlar. erkek [pezevenk] olmadan da sosyal statüleri yoktur.
ırkçının feriştahıdır.
bayramını kutladığım ve nickaltıma yazdığı yazıdan dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek istediğim yazar. fikirlerinin arkasında, sağlam duruşlu yazarlardandır. üsluptan şikayeti olanlara ise buralarda hepimizin zaman zaman ölçüyü kaçırdığımızı hatırlatırım ayrıca muhatap olduğu baz insan-ı naşereflere de mevlana olsan iyi konuşulmaz.
eğer gün olur da kocaeli'ne yolu düşerse kendisine çok güzel bir keko karşılaması hazırlayacağım untermensch.
yazardır.
türkiye cumhuriyeti merkez bankası'nın dolar rezervini, sadece (kendi ifadesine göre)yobazları ilgilendirdiğini düşünen bünye.
kardeşim memleket nire? (#14218910)

--spoiler--
an itibarı ile 75 milyar doların altına düşmüştür. yobazlar panikte!
--spoiler--
önce hangi ülkede yaşadığını ve nereli olduğunu söylemesi gereken yazarcık. eleştiriyi, "hani rezerv çoktu, noldu?" şeklinde yapsan normal bir eleştiridir. tartışılır. ama ülkenin döviz rezervlerinin azalmasından zevk duyarcasına yazı yazman türkiye cumhuriyet vatandaşlığını sorgulatır. bu arada doğal olarak seni eleştirimde türkiye'yi savunan ben olduğuma göre, asıl türkiye düşmanı sensin.
Klavyesi güçlü doğruları söylediği için bazılarının çekemediği yazar.
(#14322652) sen bizi güldürdün, allah ta seni güldürsün. ustalıkla yazılar yazan yazar.
Adam gibi adamdır.
troll desem iltifat kabul edecek yazar.