bugün

en sevdiğim kargo şirketi. *
bir o kadar da kazıkçı şirkettir. iki kıytırık mesajla haber verme servisine fiyat farkı bindirerekten beni mutsuz etmiştir. her paket yollayışımda da sorarlar "içinde ne var?" diye. çok da meraklıdırlar vesselam. kırılacak birşey yok diyerekten geçiştirirm her daim. * * *
kargo şirketi olmayan kargo şirketidir.

ebegümecihisar şubesine yollanan kargomu, oradan çok çok uzaklarda olan taaebeninhörekesi şubesinden teslim almamı isteyen saçma sapan şirket.

(bkz: ptt rulez)

Edt: üç yıl sonra artı oy almışım *
sabah bir kargo geldi, fabrikaya teslim etmişler. gidip baktığımda gelen kargonun içinde bir çerçeve çıktı, fakat camı kırılmış, çervesine de zarar gelmişti. kargonun izmir / fincancılar şubesini aradım. öğleden sonra uğrayacak arkadaşlar dediler.

evet, uğradılar. buraya kadar sorun yok. (lakin benim için uğramadılar, zaten her gün öğleden sonra geliyorlar) sorunu ilettiğimde "gelen hediyeyi alıp geri götürücez" dediler. sonra "biz zaten kırılacak eşya taşımıyoruz. nasıl kabul etmiş arkadaşlar bilmiyoruz" dediler yine ve fakat işin ilginç yanı o an kargo poşetinin üstündeki 2 tane eşek kadar cam bardaklı kırılır yapışkanını gösterdim. "evet biz yapıştırdık demezler mi?" bu ne tezat.

falandı, filandı derken, en son bomba geldi. "biz gönderene sorumluluk kabul etmeyiz diye belge imzalattık." ulan böyle iş mi olur? biz de süt satıyoruz, satarken "zehirlenirseniz mesuliyet kabul etmeyeyiz mi" diyeceğiz?

böyle profesyonellik olur mu? çalıştığım şirketin 5000 elemanı var dedim, hepsine bu olayı anlatan bir mail atıcam dedim. aldığım cevap türk işiydi, "canın sağolsun abiiiiiiiğğ"

sorun var, çözüm yok!

daha da aras kargoyu kullanmam! kullandırtmam!

one munite...
Müşteri memnuniyeti konusunda sınıfta çok kere kalmış şirkettir. Celal Aras'ın sağlığında biraz derli toplu idi de şimdi çekilir hiç bir tarafları kalmadı. Bir de düşük fiyatlı eleman çalıştırıyor olmalılar ki elamanlar iş kaybetme riskini pek takmadan cevap veriyorlar sanki.kargoda çıkan sorunu elemana anlatırken suratımıza bir bakışı var ki anasına sövdüm sanırsınız.
yurtiçi kargo varken tercih edilmemesi gereken sorumsuz firma. yurtiçi de 10 numara değil ama aras kargo ciddi anlamda rezalet...
dün gönderilen kargomu, bugün elime ulaştıran kargo. hızlı ve güvenilir bana göre.
Hız konusunda bir numaradır. Paketlere aynı itinayı gösterdiklerini söylemek biraz zordur, yine de çalışkanlıkları göz doldurur... Şubeleri bakımsızdır, çalışanları hasan emmi, fatma bacı minavilindedir ama olsun...
gün itibarı ile 12 haziran da mardin kızıltepe de yapılacak zirve ye okul için kitap gönderdiğim kargo servisi.
evde ışık görmediğinde telefonla arayan, ışık görmedik acaba evde miydiniz, sıcaklığında konuşan samimi kargo elemanlarının çalıştığı şirkettir.
avrupa yakasından anadolu yakasına gönderilmiş bir paketi bir hafta boyunca eve teslim etmeyen, şubeye gidilip sorulduğunda "bakalım şu adresi yanlış yazılmış olan paketlere" diyen, ne bana, ne de yollayan tarafa telefon edip sormayı akıl edemeyen kargo şirketidir. adresin yanlış yazıldığını iddia etmeleri de ayrı bir sorun.. paketin üstünde doğrusu yazıyor, üstündeki kağıtta yanlış yazıyor. kağıdı kaldırıp bakmak akıllarına gelmiyor. sonuç olarak bir daha asla tercih etmeyeceğim şirkettir.
sloganından ötürü sevdiğim firma: 'önem taşır'
yurtiçi kargo nun yanında adını bile anılmayan kargo şirketi. mecbur kalınmadıkça yanına yaklaşılmaması tavsiye edilir.

bir diğer uzak durulması gereken kargo şirketi için,

(bkz: mng kargo)
mng kargo ile birlikte gönderinizin kaybolmasına sebep olabilecek 2 kargo şirketinden biri. mng kadar dandik olamasa da yurtiçi kargo kalitesinin yanından geçemez...
vermiş olduğunuz kargoya öyle bir kargo referans kodu ya da numarası, şifresi artık ne boksa verir ki internetten kargonuzun nerede olduğunu öğrenmek gibi bir şansınız bulunmaz.

yazdığınız bütün kombinasyonlar boş bir sorgulama ekranına yöneltir sizi. bütün numaralar, harfler kodlar o kadar iç içe geçmiştir ve hangisinin irsaliye nosu olduğunu, hangisinin referans kodu olduğunu bulabilmeniz için kriminal inceleme gerekir.

sanki nükleer savaş başlığı taşıyosunuz nanınamına koyim!

adam gibi bir numara gir tek numaradan sorgulayayım kargo nerde...

ptt kadar olamadınız lan...

ühh!
gelmesi gereken şubeye gelen kargoyu 24 saat sonra adrese teslim eden kargo şirketi.

boş.
En kazık kargodur. sistemleride bir garip şubeye gönderilen (adres teslim değil) gönderiler için, "geldik sizi bulamadık subemizden alabilirsiniz kargonuzu" diye sms atan bir şirkettir, inandırıcılığı sıfır.
acıbadem şubesindeki muhteşem! çalışanları sayesinde ankara merkez ordu evine gönderdiğimiz kargonun bir türlü teslim alınamamasını sağlayan bir de hata bizdeymiş gibi insiyatif kullanarak belki kargonuzu geri götürebiliriz diye bize lütufta bulunan kargo şirketi.merkezdeki betül hanım da ayrı bir mükemmel çalışandır.allah düşürmesin.
görsel

(bkz: bu ne lan)
insiyatifini kullanamayarak 17.10.2009 tarihinde yollanan (istanbul'dan ankara'ya) kargomuzun hala teslimatini sağlayamayan genel merkezde müdür olduğunu söyleyen Betül isimli çalışanın oraya nasıl alındığını düşünmeme neden olan kargo şirketi.en üst düzey yetkili kendisiymiş.acaba kargo şirketi kendisi gibi yeteneksiz elemanlar yüzünden mi bu hale geldi,zaten o halde olduğu için mi onun gibi vasıfsız bir müdüre sahip olduklarını da düşündüren şirket.*
evde olmanıza rağmen her kargo gelişinde kapıyı çalmaya bile gerek duymadan sizi evde bulamadık diye mesaj atan kago şirketimiz.
müşterilerini dinlemeyen kargo şirketidir.

2 gün önce gelmesi gereken kargo hala elime geçememiştir. sabahın köründe geldik ama bulamadık diye mesaj atıp gelmeyen kargo şirketidir. şubelerini arayıp getirmenize gerek yok ben gelip yarın alacam dememe rağmen bugün gittiğimde kargonuz dağıtımda demiştir.

hala kargo gelmemiştir. kargo gelince bu entry güncellenecektir.

kamuoyuna saygıyla arz ederim.

edit: sonuda gelebildi.
web sitesi son birkaç saattir cörklemiş olan kargo firmasıdır. sayfaları celal aras vakfına yönleniyor. e haliyle kargo takibi de yapılamıyor.
uyarıyorum, uzak durun. online takip sistemi yok bu ilkel kargo sistemin.
çalışanlarına düzenli maaş ödemesi yapamayan ve bunu alışkanlık haline getirmiş kargo şirketidir. bu nedendendir ki, personeli birgün düzenli maaş alabileceği başka bir şirkette çalışmanın hep hayalini kurar
sevgilimle kavga ettiğim gün gidip 400 adet gül aldım ve onları bir koliye düzenleyip yerleştirdim. gülleri veren abi 48 saat dayanır dedi bir sprey sıkıp. aras kargo ile istanbul a gönderdim. kargom yaklaşık 8 gün sonra kız arkadaşıma ulaştı. ha kız arkadaş demişken bu güzel jest ile tekrar barışmayı beklerken kargo o kadar geç gitmişti ki ben sevgilimden ayrılmıştım. 8. günde kapısında 400 adet kokmuş çürümüş gül bulan ex sevgilim ise gülleri kabul etmemiş iade etmişti. aras kargo müşteri hizmetlerinden arandım ve özür dilediler neler yapabileceklerini sordular. yeni bir kız arkadaş istedim fakat bu konuda da yardımcı olmadılar. evet aras kargo böyle birşey. sevenleri ayırır. siz siz olun yurt içi kargoyu kullanın.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar