bugün

diğer kargo çalışanlarından o kadar farklıdır ki, diğer yazar ve ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla, adına "aras kargo" dışında ayrıca bir başlık açmayı hak ediyordur.

benim esas meramım mavi yakalılar'la, yani kargoları kamyonlara indirip bindiren kesimle. kargocu mu denir onlara bilmem.

görevleri;

koliyi dikkatlice kaldır---> "kırılabilir" yazısı varsa daha fazla dikkat et---> kamyonun arkasına yavaşca indir

bundan ibarettir.

ama; alt tarafı 5 saatlik yolda, televizyon ve bilgisayar kasasını kullanılamaz hale getirecek kadar parçalama, bunun yanında onlarca bardak, tabak gibi kırılgan eşyaları kırabilme başarısı göstermişlerdir.

şikayet edeceğiniz zaman da suçu asla kabullenmeyen "siz kırmış olabilirsiniz" diyen, olayı medyaya yansıtacağınızı söylediğinizde yusuf yusuf sesleriyle hemen tükürdüğünü yalayan ama yine de bir yol göstermeyen, işi zorla tüketici haklarını koruma derneği'ne başvurduran beyaz yakalıların da içinde bulunduğu gruptur.

yurtiçi kargo varken asla tercih edilmemesi gerekir.
acil bir kargo için aras kargo aranır saat 15.40 ı geçtiği için kargonun saah alınacağı söylenir. ertesi gün saat 16.00 olmasına rağmen hala gelen giden yoktur.aras kargo ofisi aranır ve dialog şöyle gerçekleşir;

ntl- kargom vardı almak için hala gelen olmadı?
a.k- teslim almak üzere çıktılar efendim lakin kurye arkadaşımızın babası vefat etmiş oraya gitti
ntl- *türkiye'de tek kuryeyle mi çalışıyosunuz?
a.k- ...!

hemen yurtiçi kargo aranır kargo ertesi gün yerine teslim olmuştur *
entry'leri gözü dışında farklı organlarıyla okuyan uludağ sözlük yazarları tarafından doğal olarak anlaşılamayan serzenişe konu olan çalışanlardır.

diğer yazar ve ziyaretçileri uyaran bir entry'yi "bir şikayet bürosu olarak uludağ sözlük" şeklinde ayar vermeye çalışarak diğer yazarlara "hmm ben ayar veririm ona göre" mesajını verme alt düşüncesiyle hareket ettiklerinden entry'yi tam olarak okuyamamış, doğal olarak ileride başına böyle bir hadise gelebilme ihtimali de yükselmiştir.

aman diyim...
ne mal olduklarını ve bir daha asla çalışmamam gerektiğini (#2071143) nolu entry ile anlamış bulunduğum kitle. referans sağlam.
trafikte oldukça tehlikeli araç kullanma kabiliyetine sahip * çalışanları olan kargo şirketidir.
son derece kaba, "güleryüz" sözcüğünden bihaber insanlar güruhu. 2 yıl kadar önce, hiç unutmam, gayrettepe çubesindeki hanımefendi bana şu cümleyi kurmuştu: "e oraya siz ulaşamıyorsanız biz nasıl ulaşalım?" e güzel insan, kendim uluşabilecek olsam sana neden ihtiyaç duyayım? ulaşamadığım yerlere ulaşın diye para ödüyorum ben size.