''ABD'nin, Suudi Arabistan'a 60 milyar dolar tutarında silah satışını öngören anlaşmanın bu hafta ya da sonraki hafta ABD Kongresi'ne gelmesi bekleniyor.Anlaşmanın Kongreden sorunsuz geçmesi durumunda, ABD'nin bugüne kadarki en büyük silah satışı gerçekleşmiş olacak..''

sadece ırak'da 1 milyon sivil kişiyi öldüren, müslüman katili abd'yi ihya eden ve ödüllendiren suudi krallığını ve bu krallığın her yediği halta seyirci kalan gerizekalı arapları şiddetle kınıyorum ve hepsini yüce allah(c.c)'a havale ediyorum..
suudi krallığı'nın hangi ülkenin arka bahçesi olduğunu düşünecek olursak normal karşılanması gereken haber. adamların rusya'dan silah alacak halleri yok ya. tabiki amerika'dan alacaklar. tam da amerika ekonomisi çatırdamaya başlamışken. merak ettim 60 milyar dolara ne alacaklarmış? ve araplar o kadar silahı ne yapacakmış?
abd' nin neden dünyanın lideri olduğunu bir kez daha kanıtlayan alışveriş.
bir yandan yüksek gelir elde edip bir yandan da iran'ı tehdit edecek silahlı bir müttefiğe sahip olmaya kim yokum der ki!

suudi arabistan' ın uluslararası alanda şerî polita yürüttüğünü sananlar için ayrıca hatırlatmakta fayda var:
--spoiler--
fehd ibnu abdülaziz kardeşleriyle arasındaki saltanat rekabetinde abd' den destek gördü ve krallığa geçmesinden sonra da ülkeyi tamamen abd güdümüne soktu. 17 ocak 1991' de başlayan körfez savaşı' nda da abd' nin öncülüğündeki müttefik kuvvetlere en büyük lojistik desteği suudi arabistan verdi.
--spoiler--