bugün

akilli olduklari icin. osmanli egemenligi altinda kalmis butun arap ulkelerine gidin. kac tane turk kokenli isimle karsilasacaksiniz? ama turkiyede cocuklara verilen isimlerin cogu arapca kokenlidir.
(bkz: tespit gibi tespitler)
Türk değildir. O yüzden.
Arapların başka isme ihtiyacı yok çünkü islam araplara geldi.
Şöyle açıklayayım türkler arap isimlerini sahabe peygamber isimleri dışında almazlar çünkü niye alsınlar, alıyorlar çünkü kutsal isimler.
Araplar için türk isimlerinde kutsal bir isim var mı? yok. Ee o zaman niye alsınlar?
Araplar maldır mal, hiçbir zaman mantıklı düşünemezler.
niye versinler? adamlarin dili ve kültürü var bizim gibiler mi?
Çünkü Türk isimleri gök tanrı inancı zamanından gelir. Araplar ise islam inancına göre ve o yörede kullanılan eski isimlere göre isim verir.
islamiyet arap yarımadasına gelmiş evrensel bir dindir. Bizim çocuklarımıza koyduğumuz isimler ve kullandığımız kelimeler köken olarak arapça ve farsça zaten. Araplar zaten kuran dilini kullanıyor türk ismi vermezler. Biz müslüman olduğumuz için kuran dilinden isimler veriyoruz.
Bu biraz da milliyetçilikle alakali. Biz türkler maalesef islamiyetin yani sıra Arap kültürünü da kabul ettik. Bu kültürle paket halinde isimler, iyi ya da kötü kültürel özellikler falan da kabul edildi. Bugün kültürel açıdan baktığımızda Türkiye'deki kültürle arap kültürü arasında pek fark yok gibi. En kötüsü de bununla övünen insanlar.
kabilecilikten hala kurtulamadıklarındandır.

son 100 yılın ortadoğu tarihine bakarsak araplar kendi yurtlarında yurtsuz oldular ve diğer araplar buna seyirdi kaldı. ardından ırkdaşlarına yardım etmek istediler daha büyük bir kepazelikle sonuçlandı. bahsettiğim olay israilin kuruluş süreci ve filistinlilerin kendi yurtlarında yurtsuz durumuna düşmeleriyle 1948 savaşları...

malesef araplar akıllanmaz. peygamberin vefatından 1 asır bile geçmeden birbirlerine girdiler siz neden bahsediyorsunuz ?! hatta ne 1 asırı, 20-30 sene içinde birbirlerini yemeye başladılar. peygamberim evrensel bir elçiydi. araplar eleştirilemez değiller. şuan yine cahiliye devri yaşıyorlar. onlara güvenmiyorum, onları sevmiyorum, cahilliklerinden dolayı onlardan tiksiniyorum.

yüz verme araba gelir domaltır arafa.
ben yemen seyahatimde türk isimli bir arap görmüştüm. otelin resepsiyonundaki kız benim ismim şebnem, türk adı dedi.
a ne güzel dedim. şebnemin farsça kelime olduğunu söylemedim tabi:)
türklerin çoğu bile türk ismi vermezken, araplar niye versin dedirten başlıktır.
(bkz: selçuk inan)

türkiye arapları dahil mi kardeş ?
Çünkü adamlar genel olarak yakın çevreden uzaklaşmadı. Bugün araplara çok yakın olmayan kazak ve kırgızların isimleri genel olarak türkçedir.
Yakın çevrelerinde de zaten semitik milletler vardı.
Ayrıca islam dininin hakim olduğu cografyada yaşıyorlar halen. islam ile kendilerine ait birçok şeyi yayma fırsatı buldular.
islam onlar için dilsel ve kültürel olarak bir değişim sayılmaz. Ama başka uluslar için sayılır.Yani başkalarına özenmeleri için bir sebep yoktu.
Çevrelerindeki en güçlü kültür olan iran kültürünü bile baskıladı adamlar.
önce türkler'in neden arapça isimler verdiğinden başlayalım. islam ve islâm büyükleri münasebetiyle diyebiliriz. üst kimlik müslüman olmakla ilgili.türkler islamiyet'i sonradan tanıdı. türkler dini sebeplerle arapça isimler verirken,araplar türkçe isim vermek için geçerli bir neden göremezler. belki akılları buna yetmez.
Arap dinine çok önem veren ve Türk değil arap kırması olan kimi TÜRKiYE CUMHURiYETi Vatandaşlarınınhala yaptığı şey! Arap seni siklemiyor bile mevali türk!
çünkü arapların türklerle bir dinsel bağı olsa da bu bağı kurması türkler üzerinden değildir kendi üzerindendir dolayısıyla onun dinini kabul ediyorsan ondan etkilenmen normaldir çünkü kutsallık adı altında onun kültürünü alıyorsun. tarihsel olarak da zaten gidip bir arap niye türk adını alsın?
saçma yani. tarihsel olarak arapla olan tek bağın dinsellik üzerine yoksa milli bir ülkü birliğin yok ki.
Türk olmadıkları için olabilirmi.
Kuran türkçe olmadığı için. Biz türkler kuranda yazan her şeyi isim yapmayı moda edinmişiz. Anlamını bile bilmeden, ee kuranda yazıyor kötü olur mu hiç? Diyerek koymuşuz çocuklarımıza arapça isimleri. Şimdi de araplar niye bizim isimlerimizi kullanmıyor? Diyoruz. Ne saçma şey bu?
bize bakış açılarından dolayı cevabına sahip sorucuktur. şimdi gene kuduracak birileri ancak adamların büyük çoğunluğu özellikle arabistandakiler bizi müslüman olarak bile görmüyorlar neredeyse. biz onlara din kardeşimiz gönül bağımız derken onlar kendilerine din kardeşi olarak doları ve amerikayı seçmişler. çocuklarına amerikan - ingiliz isimleri verirler de bizim isimlerimizi kolay kolay vermezler o yüzden. adamların kralı ölünce bizde milli yas ilan edilir onlar ise giderler nerede türk düşmanı var nerede bizimle husumeti olan var onlarla ilişkiler kurarlar..

görsel
Çoğu türk bile çocuğuna türk ismi vermiyor. Araplar niye versin. Bizimkiler aman adı kuran'da geçsin mantığıyla isim koyuyor. Bağlaçlar, ekler bile isim oluyo sonra. (bkz: aleyna)
Burada suçu arapta aramayacaksın. Bugün konuştuğun dilin hemen hemen yarısı arapçadan diline girme. Sen dilini koruyamamışsın arapın bunda bir suçu yok.
cunku arap ustun irktir. diger halklar arap emperyalizmine teslim olup araplasmalidirlar. bu ise islam sayesinde gerceklesir.
Çünkü dilleri heterojen değildir.

Türküm ve ismim fransızca.
Türkler neden Arap ismi veriyor bunu anladığınızda sormaya gerek kalmayacak soru.
Arap ismi varken kimse çocuğuna türk ismi koymaz.