bugün

görsel
ibrahim özdabak'ın çizdiği karikatür için:
görsel
geçmişte türkiyeye yardım etmişler:
görsel
ramazan ayında nasıl oruç açtıklarını düşündükte içimin biraz daha burulduğu yer.
(bkz: dua etmek)
''müslüman, müslümanın kardeşidir'' ayeti üzerinde derince düşünülmesi gerekir ve müslümanların bu ülkeye hiç çekinmeden yardım etmesi gereken ülkedir. Yazıklar olsun ki o Arap krallarına Türkiye olmada kıçlarını kaldırmıyorlar. Doğru ya araplar. Rezil bir kavim olmasaydınız son peygamber sizin içinizden çıkar mıydı ?
ilgi gösterilmesi gereken bölge. gariptir tayland'da da müslümanlar eziyet çekmektedir ancak kimse haber yapmamaktadır. acaba neden mynmaar'ın dışa kapalı anti amerikan bir rejime, tayland'ın ise abd'nin çıkarlarına hizmet eden bir rejime sahip olmasından mıdır?
17 ağustos notu:
Bugün Arakan'da 4 müslüman kıza Budistler tecavüz etti! Müdahele eden 12 müslüman Arakan'lı Budistler tarafından öldürüldü!
içerisinde ki karışıklık ve zulme eğer "müslüman onlar" şeklinde bakıyorsam adiyim, zerre umrumda değil.

allah (c.c) bize yüz çevirecekmiş eğer onlara yardım etmezsek, umrumda değil.

yok önce kendi memleketim şehitlerimmiş umrumda değil.

yahu orda tecavüze uğrayan, diri diri yakılan, bütün insanı yaşam hakları ellerinden alınan varlıklar insan!
insan yahu bu olaya böyle bakmalı bir birey... ha nasıl yardımcı olabiliriz? para göndermek bir çözüm değil.
olayı hep gündemde tutmakta çözüm değil. sadece bu soykırıma sessiz kalalım demiyorum tabi, tabi ki insanlık suçu işlenen her platformda olayın karşısına geçelim ama bu zulme avrupa birliği neden karşı çıkmıyor, neden amerika oraya da demokrasi götürmeye çalışmıyor? suriye nin, libya nın, mısır ın, götünün dibinde biten amerika, ırak a giren yerle bir eden amerika, neden burada sessiz?
orada petrol yok değil mi? orada rezerv yok, oradakilerden sömürecek bişe kalmadığı için unicef i, ab si, birleşmiş milletleri sessiz.

tek başımıza bi bok yapamayız. eğer olayı, "oradaki müslüman kardeşlerim" muhabbetine getirirsek te pek bir bok yapamayız zira bu zulüm yıllardır var nerde müslüman alemi? sofraya deveyi koyup, 5 bin motorluk canavarlarına benzin doldurarak 200 katlı gökdelenlerde oturuyorlar. diğerleri zaten koyun.

şahsen 5 çocuğunun 2 sini kurtarırken ayağı kemiklerine kadar yanmış, kocasının kucağında boş boş uzaklara bakan anneyi görünce içim paramparça oldu. yardım dahi edemiyorsan üzül ulan şerefsiz orda ki can bir insan !!!

çin deki türkmenlere, yapılan zulmü desteklemiyoruz tabi ki, o da can sıkıcı, soykırım ın meşrusu mu olur? ama birileri oraya yetişemiyor diye , diğer tarafta ki insanlık ayıbına, " beni ilgilendirmiyor" demek yanlış.
birşeyler yapılması gerekiyor fakat ne?
bilgiden o kadar uzak biçimde "arakan'da müslümanlar öldürülüyor" deniyor ki insan "n'oluyor lan orada" demekten kendini alamıyor.

burma'daki olaylar gerçekte nedir, nasıl başlamış, nasıl olmuştur falan kimsenin sorduğu yok. aslında tüm bunlar uluslararası propagandadan başka bir şey değil. konunun özü şöyle:

- burma, zengin doğalgaz ve petrol yataklarının olduğu bir ülke.
- enerjiye aç çin halk cumhuriyeti dibindeki burma'daki enerji kaynaklarını abd ve batı'ya kaptırmak istemiyor.
- çin ile burma arasında boru hattı projesi gündeme geliyor.
- boru hattının geçeceği çizgi arakan'ı da içine alıyor.

şimdi, buraya kadar her şey normâl görünüyor di'mi? işte tam burada devreye abd giriyor. enerjide hegemonyasını sürdürmek, çin'i aç bırakmak için bir yol arıyor... burma'da böl-parçala-yönet taktiği için en uygun alan %25'lik müslüman azınlıkla rakhine state, eski adıyla: arakan!

pekiyi, nasıl oldu da arakan'da huzursuzluk çıktı? işte bunun yanıtı oldukça ironik:

- bangladeşli kaçak göçmenlerden müslüman erkekler, arakanbudist bir kadının ırzına geçer ve sonrasında kadını öldürür.
- polis tecavüzcüleri tutuklar.
- kaçak göçmen müslümanlar ellerinde kılıç-kalkan ayaklanırlar. 7 ölü, 17 yaralı, yüzlerce yanmış ve talan edilmiş ev ve işyeri. (not: ölenlerin tümü budist)
- emperyalist basın olayları çarpıtarak sanki saldırganlar budistmiş de saldırılanlar müslümanmış gibi gösterir.
- tutkuyla sevdiğim yalnız ve güzel ülkem türkiye'yi yöneten emperyal uşakları kampanya başlatırlar.
- tutkuyla sevdiğim yalnız ve güzel ülkem türkiye'nin cahil (not: eğitimden söz etmiyorum burada. konuyla ilgili dezenformasyon ve araştırma diye bir düşüncesi olmadığından) toplumu "vay efendim müslümanları öldürüyorlar" diye ceplerinde ne var ne yok arakan'a diye oradaki ayaklanmacı bir avuç teröriste yollarlar.

pekiyi, tüm bunlar niye?
yukarıda yazdığım zengin yeraltı kaynakları, çin'in burma'dan almak istediği enerji, abd'nin bunu istememesi... falan filan işte sözlük. kafan biraz çalışıyor, anla işte nasıl oluyor da oluyor.
görsel
görsel
(bkz: mehmet görmez/(#18320031))
görsel
görsel
yalanlar durmuyor:

görsel

ekleme: yer vietnam. yerel inanca göre ölünün kemikleri yakılmak üzere etinden ayrılıyor.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/arakan-407620/

şu resim güya müslümanların yalanlarla yardım topladığının belgesiymiş. siz de resme dikkatlice baktığınızda facebookta paylaşilan bu resmin üstüne türkçe yazılan budistlerin müslümanları yemesiyle ilgili yalan iddianin tablo içinde gösterilmiş halinin orjinal resimden taşmış olduğunu, ve sonradan eklenen o tablonun piksel kalitesinin orjinal resimle olan bariz farkını görüyorsanız siz de benim gibi photoshopla müslümanları yalancı ve sahtekar çıkarmaya çalışan tipik bir ulusalcı komplosuna ve şerefsizliğine şahit oluyorsunuz demektir.
birleşmiş milletlere göre arakan'daki müslüman rohingya halkı dünyanın en fazla etnik temizlik zulmüne maruz kalan etnik gruplarindan biridir. bunu yapanlar da rahiplerinin emrine uyan budistlerdir bu arada, new age sevdalılarına selam olsun buradan.

allah bizimledir.
(bkz: yaran yanlış okumalar) arogan
katliamların devam ettiği yerdir.

kafalar nirvana. sokayım o kafaya.
görsel
görsel
devlet olarak el atılması gereken bölge.

bm nerdesin. nerdesin abd . nerdesiniz orospu çocukları.
(bkz: myanmar da müslümanlara yapılan zulüm)
bölgedeki budizm ingiliz kolonyal yönetiminin ardından sapkın bir dönüşüm geçirmiştir. bunu ben demiyorum, çinli budistler söylüyorlar. myanmar zaten askeri cuntanın postalları arasında yok oluyor. aşağıda bölgedeki müslümanların uğradıkları soykırımın bir diğer kanıtı duruyor. gece gece uykunuz kaçsın istemiyorsanız izlemeyin derim...

+18
http://www.youtube.com/watch?v=KEowvdIX7Bk
asya'nın bu köşesindeki budist inancına göre ateşte yıkanan birey günahlarından sıyrılırken, bir sonraki hayatında bu hataları(!) tekrarlamaz. bunun benzerini tibet'te budist rahipler kendileri üzerinde de uygulamaktadırlar.
politik protestolarda ve cezalandırmalarda ateşin kullanılmasına gerçek budistler çok büyük tepkiler göstermekte, dalai lama'nın öğretilerinden uzaklaşılmaması için bu yolun takip edilmemesi gerektiğini öğütlemektedirler.
http://www.youtube.com/watch?v=tVS4iZXkkaU
+18
katliamlar yaşanıyor arakan'da. fakat hiçbir devlet yetkilisi ve kurum bu duruma ses çıkartmıyor. ve toplumun haberi yok bundan. nedenini bilmiyorum neden bu sessizlik. bugün israil gazze'ye en ufak bir hareket yapsa hemen toplum celalleniyor peki arakan denilen yerde yaşananlara neden sessiz kalınıyor? bir vicdanlı insan olarak soruyorum. nedir bu sessizlik? bir tek müslüman gazze'de mi var? türkiye'de yok mu? arakan'da yok mu? van minut diyenler ve onu destekleyenler nerdesiniz?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar