bugün

ciddi anlamda saçmalıktır. her camide yardımlar toplandı duygu sömürüsü yapıldı. be dürzüler siz "şehit vermemek için karakolları yenileseniz", siz "şehit yakınlarına, gazilere yardım etseniz", siz "sokakta yaşayanlara ev dikseniz". dedikleri gibi bu ülkeye ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya. tam anlamıyla bu ülke bunu hak ediyor.
Anadolu'nun fedakarlığını gösteren durumdur, yazar da haksız değil ama kanımızda fedakarlik yardım severlik var Osmanlı'da da böyleydi kurtuluş'ta da canıyla beraber, şimdide böyle.
karakolların yenilenmesi bu olaydan daha ciddi bir olaydır. arakanda insanlar yanıyor ama tek müslüman da bizim ülke değil. hani nerede arapçı tayfalar? türklerin müslümanlığı kabul etmesi türk ırkının en büyük felaketidir.
arakan müslümanlarının neden katledildiğine dair bir açıklama sonucu beni düşündüren durumdur. 3 müslüman erkeğin bir budist kıza tecavüz etmesi ile olayların çıktığı belirtilmektedir.

Hee bende yardımda bulundum mu ? Evet bulundum , ancak şunu hep söylerler;

insan önce etrafına bakmalı..yakınından başlamalı..
yardım etmek asla saçmalık değildir.en zorlu dönemlerinde bile Türk halkı asaletini gösterip garibana mazluma yardım etmiştir.keşke askerimizi de yollayıp o allahsız zalim budistlerin götlerinden kan alabilsek.
eyvallah kimse ölmesin de. kendi ülkendekiler için bi skim yapmazken myamnara yaardıma gitmeye ne gerek var demeden edemiyor insan.. sanki o paralar myamnar'a gidecek amınıskim!
mallıktır!!!

zira bu yardımlardan hiçbirinin yerine gitmediği ve gitmeyeceği belldir.
cami önlerinde ellerinde kutu insanların vicdanlarını sikmekten başka birşey yapmamaktır. amk iyi buluyolar ya böyle milletin yumuşak yerlerini. valla süper yani.

çıkarcılık, duygu sömürüsü, dini alet ederek insanları dolandırma... herşey mevcut ama tabi biz söylersek dinsiz köpekler olacağğımızdan susmak gerekir, verin amk yaa sanki benim param. ne bok yiyorsanız yiyin.
yardıma muhtaç insanlara yardım etmenin adı ne zaman vicdan sömürüsü yahut saçmalık oldu? her yardım abartılmadığı sürece, kararında güzeldir, iyi niyet belirtisidir elbette. ama genelleme yaparak, yapılan yardımlara karşı tutulan saçma fikri yanlıştır.
peygamber efendimiz, mümin müminin kardeşidir buyurmuş. zor durumda olan kardeşlerimize elbet yardım edeceğiz. müslüman olmayanların bunu anlaması elbet mümkün değil.