bugün

Araba belirli ihtiyaçları karşılayan bir araçtır. Bir yerden bir yere gitmenizi sağlar. Belirli bir kaliteye sahip olduktan sonra(yolda bırakmaması, sürekli arıza çıkarmaması için vs.) gerisinin bir önemi yoktur.

Kısaca bir erkek olarak ilgi duyulacak, hayran olunacak, hayaller kurulacak bir şey göremiyorum. ilgi duyana da saygı duyarım.
BEnim. Bir yerden bir yere gitmeye yarayan araca anlam yükleyecek kadar mal değilim.
Ne arabaya ne de kullanmaya hiç hevesim olmadı.trafik canavarı olmak istemedim.
Türkiye'de nedense pasif gözüyle bakılan erkektir.
Arabam olduğu halde şehir içi toplu taşım kullanırım genelde. Araba ile şehirler arası uzun yol yapmayı seviyorum.
Bir akşam sosyal bir aktiviteye katıldım. Ortamın %75 i kız. Ve daha önce tanıdığım kızlarla oturduk sohbet ediyoruz.
Bir hırbo geldi yanıma. Kızların yanında elini omuzuma attı.

+ Selam Kardeşim. ben seni Geçengün şu otobüsten inerken gördüm ya. Tanışalım, Bırakırız seni bu akşam falan...
Sağol dostum dedim. Kendi aracım ile geldim bugün. Trafik olunca toplu taşım kullanıyorum.
Sonra pek iplemeden kızlara döndüm tekrar. Lavukta arkasına bakmadan gitti.
Daha Sonra bu hırbonun arkasından baktım. 2 tane keko gelmişler bunlar. Ellerinde araba anahtarı sallayarak kız kesiyorlar.
Arabası olmayan erkeğe sanki eksik bir erkek olarak bakan zihniyet oldukça bu ülke gelişmez.
Bir süredir ben.
Belirli bir konfor ve sorunsuzluk sunduktan sonra her araba sadece a noktasından b noktasına gitmemize yarayan araçlardan ibaret.

Velhasıl çok büyütülmesi anlamsızdır,
Geri kalmış ülke alametidir.
vurduruyordur.
oldum olası arabayı sevmemişimdir. bu kadar kaba hantal park sorunu ıvır zıvırı çok olan bir şey asla kullanmam. ilerde zengin olur da kendime şöför tutarsam ancak öyle bir araba alırım enayi miyim ?
1969 ford mustang e ilgi duymayan erkek sanmıyorum.
arabaya hayatım boyunca hiç ilgi duymadım. hiçbir özelliğini bilmiyorum. ehliyetim bile yok. ama bildiğim bir şey var ki 10 bin lira etmeyecek arabalar 100 bin liraya satılıyor. gözümde hiçbir değeri olmayan bir araca 10 binler vermek hiç mantıklı değil. binemeyecegim, alamayacağım lüks arabanın özelliklerini bilmek de hiç mantıklı değil. bu dünyada bilinmesi ve ilgi duyulması gereken çok daha önemli şeyler varken arabaya ilgi duymak hiç mantıklı değil.
audi'ye düşen arkadaş vurduruyo bence.

"düşün yani erkek halimle ben düşüyorum"

hem vurduruyor hem salak..
paraya değer vermiyordur hayatta yaşanmışlığı çok fazladır yüz yüze dinlemek gerek.
Motosiklete ilgi duyuyordur. Biz de az sevmedik