bugün

türk telekom'un, açılımı "acele posta servisi" olan hizmetinin kısaltması.
(bkz: ups)
ambalaj paketleme sanayi adlı işletmenin baş harfleri.
esenler'de cafeS'de(not:eski ismi paradise)nadide müzik yapan rock grubu.
grup elemanları:
-vokal+gitar:erkan
-bateri:gökhan
-bas:bora
grup yaklaşık benim bildiğim 6 senedir cafeS(paradise) de çalıyo ben 2001 yılından beri dinliyorum.on numara çalan ve soyleyen erkan hangi üniversiteydi bilmiyorum ama konservatuar mezunu elektroyla çalamayacağı şey yoktur.test edildiğinde pişman olunmayacak grup..
türk telekom'un değil; ptt'nin acele posta servisi. son 1 yıldır test aşamasında olan barkod sistemiyle de ptt.gov.tr'den online takibi yapılabilmekte gönderilerin.
acele posta servisi, genelde erken boşalma sıkıntısı olan arkadaşlar için kullanılır.
-a!
-p!
-s!
-nasıldı hayatım?
-allah belanı versin herif!
istanbul'dan eskişehir' e gönderdiğim iadeli taahhütlü sınav formunu hala gönderememiş veya beni hala bilgilendirememiş ptt şeysi. hep böyle mi olur bilinmez...
benim arabam klimalı diye artislik yapan insanlara karşı misilleme olarak kullanılan benim arabadada aps var şeklinde kullanılan ve karşıdaki adamın meraktan o ne be diye sorarak aç pençereyi serinle denildiğinde göt olduğu 3 harfli ama anlamı derin olan bir kelime.
ptt'ye gidilir aps ile kargo yollanacaktır ve çalışanla şu konuşmalar geçer:

ç:çalışan
b:ben

b:kaç günde ulaştırırsınız?
ç:yarın ilgili kişinin elinde.
b:ama yarın cumartesi.
ç:cumartesi de çalışıyoruz.yarın ulaşır.
b:peki.

aps takip ekranından takip edilir ve salı günü gönderi ilgili kişiye ulaşmıştır.

aradan bir ay geçer yine aynı bayan.

aps takip ekranından takip edilir ve üç günde ulaşmıştır.

aradan bir hayli zaman geçer...yine kargo...yine aynı bayan...emekli de olmuyor maşallah.

aps takip ekranından takip edilir ve üç günde ulaşmıştır.

artık alışılmıştır ve kargo sadece pazartesi veya salı günü gönderilir.hafta sonu hariç üç günde anca gitmektedir.bir sonraki gönderimde eğer emekli olmazsa sevgili bayan, aynı şeyleri söylemeyi yine düşünmüyor değilim.cevap yine aynı mı olur yoksa yılların verdiği deneyimle kaç günde ulaşabildiğini öğrenir mi bilemem.
iade taahhütlü yollamak istediğim postayı bir haftada ulaştırırız diye belirten ptt yetkilisinin (daha önce de iade taahhütlü yolladım bir haftada ulaştı) daha erken ulaşmasını istiyorsanız aps ile yollayın diye belirtmesi üzerine aps ile yolladığım gönderinin bir haftada ulaştığını görünce, aps ile iade taahhütlü arasındaki farkın olmamasını anladığım fakat acele posta servisindeki acele mantığını çözemediğim ve bu farkı ptt çalışanlarının neden göremediğini anlayamadığım ptt'nin acelesiz kargo servisi.
evhamlı posta servisi. en iyisi elden teslim etmek. yok kaybolur mu? yok vardı mı? sırf evham, sıkıntı.
Atriyal Prematüre Atım - Atriyal Prematür Sistol.
bugün ilk kez kullanmak durumunda kaldığım posta hizmeti. cuma günü mesai bitimine kadar iş başvurusu evraklarımın ankara'daki kurumun elinde olması gerekli. aps ile yaptığım bu gönderim ya ulaşmazsa diye stres yapıyorum şimdi. gerçi daha önce ankara'ya iadeli taahhütlü dilekçe göndermiştim, gönderilen gün hariç üç günde gitmişti. eğer aps hizmeti gerçekten aps ise en geç perşembe günü kurumun ellerinde olması gerekli başvurumun. umarım bir posta kazası yaşamam, o evrakları toparlamak için kaç gün uğraştım.
gerçekten acele posta olduğunu fark ettiğim ptt hizmettir. dün bursa'dan ankara'ya olan aps gönderimi bugün kuruma teslim ederek` beni sevindirmiş, acabaları kafamdan silmiştir. gönderimin toplam ulaşma süresi 1 gün 2 saattir. hızını oldukça takdir ettim.
bursa'dan istanbul'a gönderimimi 1 günde gerçekleştirmiş posta hizmeti. bu servisi kullandığım ikinci gönderimimde de iyi iş çıkarttılar, itiraf edeyim.