Türkçesi elma demektir.
(bkz: engin ilk okul bilgileri)
dünyadaki çılgınlığın adıdır. kim ne derse desin arkadaş benim için steve jobs ve mark zuckerberg ileride isimleri tarih kitaplarında geçmesi gereken önemli adamlardır. apple dediğin şirketin belli bir zamana kadar adı bile yokken, şimdi o kadar tarihi olan şirketleri, grupları bu kadar kısa sürede geçiyorsa vardır bunda bir iş.
Ömründe orjinal Mac işletim sistemli herhangi bir ürünü dahi görmemiş olan kişilerin de adını bildiği markadır.
Heykel traşlık ve görsel tasarımın, teknolojide minimalist bir yaklaşımla sunulabilirliğin göstergesidir.
türkiye mağazalarında ipad air'i 1249 tl den 27 kasımdan itibaren satışa sunacak üretici. abd'de 500 dolar yani 1000 tl ye satıldığını düşünürsek bence gayet makul bir fiyat. aradaki 250 tl farkın bir kısmının da türkiye'nin vergilendirme politikasının sanucu olduğunu düşünüyorum.
bilgisayarları ülkemizde çok kullanılmayan marka. ulan yalan yok bugune kadar sadece 3 kişide mac gördüm. gördüğüm 4. kişiden de o mac i aldım. yani pc min eski sahibiydi o kişi. telefonu mp3 çaları tableti notebook u herşeyi parayı hak ediyor kanımca.
1976 da kullanılan ilk marka simgesinde kafasına elma düşen isaac newton tasvirini kullanan şirket. bu figür boyutları küçüldüğünde güzel görünmediğinden bir yıl kullanılmış sonrasında ise renkli elma ve tek renkli elma simgeleri ortaya çıkmıştır.
görsel
ruh haline bağlı olarak reklam gösterme patenti alan teknoloji firması.

http://www.applefanatigi....terme-patentini-aldi.html
(bkz: mactracker)
Gerçekten de çok kaliteli cihazlar üreten dünyaca ünlü bir markadır.
dunyanin en iyi urunlerine sahip olup olmadigi tartismasi suredursun dunyanin en iyi musteri hizmetleri servisine sahip oldugu su goturmez bir gercektir. allah rahmet eylesin steve basgan.
Pişmanlıktır.
şu anki akıllı telefonları, grafik arayüzlü bilgisayarları kullanmamıza olanak sağlayan gelmiş geçmiş en iyi pazarlama stratejisine sahip insanlardan biri. bir deha. vizyonu, mükemmeliyetçiliği sayesinde apple'ı şu anda bir numaralı teknoloji şirketi yapmıştır.

kitabını okurken güldüğüm kısımlardan biri.

--spoiler--
steve, hiç bir zaman biyolojik babasıyla tanışmak istememiş. ama aslında birbirlerini tanıyorlarmış.
--spoiler--
ülkemizde hava olsun diye kullananların kaliteli olduğu için kullananları bilmem kaça katladığı markadır.
bazı insanlar tarafından yasa dışı içerik aktarımı yapılamaması nedeniyle sevilmeyen ürünleri olan, dünyayı değiştiren ürünlere sahip marka.
sony ile birlikte en sevdiğim markadır. Beyaz eşyalara bile Apple ürünlerinden çıkan yapıştırayı yapıyorum ürünlerim artık Apple.
https://fbcdn-sphotos-c-a...6650216773047627768_n.jpg
apple ismini de bilindiği üzere hz havva ve ademin şeytan fitnesi sonucunda yasak elmadan bir ısırık alması ve cennetten kovulması ile almıştır elma ilk günahı temsil eder ve kaos ile gelecek düzeni yani deccal i temsil eder , apple sitesine baktığınızda fiyatların 666 999 gibi rakamlarla bittiğini görürsünüz bu rakamların açıklaması ise 6 büyük peygamberi temsilidir bu peygamberlerin aslında allah'a değilde deccale hizmet ettiğini düşünürler siyonistlerin yani israilin bayrağı da 6 köşelidir. 9 sayısı ise deccalin sayısı olarak adlandırıyorlar apple gibi dünya devi bir markada gök kuşağında 9 renk olması da bir hayli ilginç. hristiyanlarda bu elmanın kutsal bir güce sahip olduklarına inanıyordu aslında ısırılmış elma bir siyonist Ve mason simgesi de diyebiliriz zaten bakıldığında apple kurucusu bir mason üyesidir , örnek olarak newton'un başına elma düşmesi zaten baktığınızda apple ın ilk logosu parlayan elma ağacı altında oturan bir adam , neden portakal değil armut değil de elma.
zümreci oluşu ,snob müşteri kitlesi ve yapmacık kararlarıyla kati surette uzak durduğum bir "marka" olsa da, babalar gibi geleceğe yön vermeye devam edecek olan devlerdendir, alanında da liderdir*
Ama hala daha "x birkaç seneye piyasadan silinir" cilerin etrafta dolandığını görüyorum.Yapmayın beyler, yavaş batsın apple. (bkz: yapma işte bunu yapma)
Hic bir özelliği olmayan telefon.samsunga geçiş yapınca daha iyi anlıyor ınsan.
Yaptıkları son güncellemeyle başlarının bayağı ağrıyacağı kesinleşen dünya devi. ilgilisine: http://bit.ly/1mlDYmS
Apple Inc. ya da eski adıyla Apple Computer, Inc., merkezi Cupertino, California’da bulunan; tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirkettir.
Teknoloji firması.

Merhaba steve. Bir araba garajında tanesi 200 dolardan yaptığın 50 el yapımı bilgisayardan sonra bence işleri büyütmeyip mütevazi erdal bakkal gibi kalmalıydın. Sen öldükten sonra işler pek eskisi gibi olmadı.
Urunlerinde hic bir malzemeden kacinmayan ve parasini son centine kadar hak eden sirkettir. Bilgisayar ve bilisimde sektorun duayenidir. Gonullerin fatihidir. En sevdigim urunu ise macbook air 13” 2013.
yapılabilir en profesyonel sistemleri yapan, en iyi donanımlarla çalışan alanında kral şirket.