bugün

sessiz kalmaktır, olanlara suç ortağı olmaktır.
bu saatten sonra hala ben tarafsızım diyebilenler insanlığını sorgulamalı. 'bana karışmayan yılan bin yaşasın' mantığında ilerleyen ve 'aman ben karışmayayım' zihniyetine sahip herkes sadece mide bulandırıyor. sözlükte bile eksi oy alırım kaygısı taşıyıp düşüncelerini belirtmeyen insanlar var. fikirlerini söylemeye çekinenler yüzünden bu haldeyiz asıl.
herkes korkaklığından sıyrılıp tarafını belli etmeli artık.
Apolitik olmak da bir seçimdir.
ne oldugu belli olmayanlarin yaptigi eylem.
gayet normaldir. teröristlerin tarafında olmamaktır ve bunların karşısında yer alan diğer teröristlerin de tarafında olmamaktır. her konuda taraf olmak kutuplaşmayı getirir, insanları böler. kutuplardan sonra en fazla kutup ayısını barındıran yer türkiye'dir.

(bkz: iki ucu boklu değnek)
ne yapayım elime keleş alıp insanları mı öldüreyim. ya da başkalarının yaptığı şekilde insanları meydanlara çıkartıp provokasyon mu yapayım.

politikanın amına koyayım. tek amacı oy almak insanlar için politik mi olayım? politikacıların sikinde miyiz acaba? kendinize gelin amk.

şehit olan askerin veya dünkü ölen insanlar niçin öldü? cevabı var mı?

şimdi buraya dış mihraklar desem aktroll olurum amk. ulan peki sayın amına koyduğum, rusya'nın veya amerika'nın suriye'de ırak'ta ne işleri var sana sorabilir miyim?

(bkz: where is us air force)

(bkz: biji obama)

işinize geldiği gibisiniz amına koyayım. hepiniz aynısınız.
suç ortağı olmak demektir... kısacası orospu çocuğu olmakta denilebilir...
türkiyede mutlu olmanın formülüdür. tv izlememek, haber okumamak ve hiç bir seçimde oy kullanmamaktır. yıllardır böyle yaşıyorum size de öneririm. ekstra olarak bir spor takımı tutmayıp o tür boş muhabbetlerden de uzak kalırsanız insan gerçekten türkiye gibi bir ortamda akıl sağlığını koruyabiliyor.
valla bana göre büyük başarıdır. böyle gündemler içinde olaylara hiç tepki vermeden taraf tutmadan yaşamak harbi başarıdır. stres yok sinir yok oh amk. 100 yaşına kadar yaşar. *
bir apolitik olarak neyin suç ortağı olduğumu bilmek istiyorum. bütün taraflar birbirine nefret biçerken, birbirini öldürürken bende ki suç nedir acaba?
bağnaz olmamayı başarabilmektir. her iki tarafın da yaptığı gibi gördüğü her sike al işte al sizin taraf yapmış derken kullanmayandır.
apolitik lütfen.
en mantıklısıdır. ulan zaten bizi bölen insanların ölüm pahasına kendine ait olmayan fikirleri savunmalarıdır. insanlık gereği yeri geldiğinde tepkini koyarsın ama tutup meydanlarda habire bağırıp çağırmak=> boş iştir.
Politikayla iç içe olmak gibi doğal bir tercihtir. Farklı politik tercihlerden ötürü yabancılarla kanlı bıçaklı olmayı istememektir.
Apolitik kalabilmek için önce apolitik olmak gerekir. Apolitik olmak da eyleme geçmemek değildir. Siyasi ideolojileri yersiz bulan insanların bu konulara yogunlasmamasi halidir.

insanın olduğu yerde savaş da olacak ölüm de olacak. insanlar güncel politik konuların arka planı konusunda cahiller.

Bazıları sadece cahil değil aynı zamanda da aptal.
Taraf olup ona buna mı küfretsin insanlar? Söyle taraf olanlar fanatiklikten başka ne yapıyor?
doğru olandır. Bu ülkede politika kendinden olmayan nefret etme üzerine kurulu ve buna politika diyorlar.
Kolay olanı seçmek değildir. Bu ülkedeki sistemin, menfaatçi siyasetçilerin köpeği olmamaktır. Eğer bu patlama sonrası ölen insanlar için başsağlığı dilemek veya onların yakınları, ailesi için bir şey yapmak yerine çocuk gibi biribirini suçlayan siyasetçiler varsa kusura bakmayın ama ben sandığa gitmeye bile tenezzül etmem.
Amına koduğumun adana sında apolitik kal kalabilirsen. Etraf k*rt dolu. K*rt propagandasıyla dolu.
topçu, popçu, ceo veya zengin bir patron değilseniz imkansıza yakındır.