bugün

türkiyede herkese fazla fazla yetecek yer varken özellikle görgüsüz aç gözlü karadenizli mütahit bakış açısıyla berbat ilçeler şehirler ortaya çıktı. bu kadar imkan varken bile bile aynı hataları yapmak ve utanmadan böyle çok katlı binaları bir haltmış gibi pazarlamak alçaklığın kansızlığın daniskasıdır. batı ülkeleri sanayileşmiş ilerlemiş diyoruz. rakamlara bakın amerika'da insanların yüzde 88'i, ingiltere'de yüzde 85'i, Polonya'da yüzde 80’i, Fransa'da yüzde 69'u müstakil evlerde yaşıyormuş. Bu oran bizde sadece yüzde 24müş bu resmen rezilliktir. yani kocaman bir ülken varken herkesin sıkış tıkış boktan apartmanlara daracık yamuk yumuk şekilsiz yerlerde yaşaması resmen sefalettir. ama türkiyede tepeye oturanlar kendilerini çok akıllı sanıyor ya herkesi bile bile köylerden şehirlere getirdiler kırsal yaşam üretim bu topluma unutturuldu eroniman gibi herkes ranta kolay paraya alıştırıldı. ülkende hiç bir düzen sistem de kalmadı. şehirlere gelipte sanki çok ileri teknolojik yüksek katma değerli bir üretim mi yapılıyor alakası yok tepedeki fırfırlar rantla kolay çok büyük servetler elde ettiler onlara kolayca çalışacak sömürülecek garson işçi tamirci bedavaya inşaat işçisi hizmetçi lazım seni türlü yalanlarla kandırıyorlar bu şehirde durupta para da yapamıyorsun ve bu kötü yaşamı sana sattılar sende ahmak gibi oltalara geliyor ne zaman akıllanacaksın benim zavallı kardeşim. tepende birde bir deprem var saatli bomba gibi bu şehirlerde yatırdığın bir sürü şeyde heba olup havaya toz olup gidecek herkesin aklını başına alması lazım.

https://www.cumhuriyet.co...r&utm_source=Anasayfa
Müstakil evin masraflarını duyduğunuzda apartmana koşa koşa geri dönersiniz.
alternatifi cadir olunca pek oyle diyemiyoruz.
görsel

Yooo bence gayet huzurlu.

Evet
tüm türkiyeye 80 milyon müstakil ev verilse arazilerin yüzde 13 ü evlerle kaplanır diye bir iddia var ama bilmiyorum.
görsel
lan nerenizle okuyorsunuz nasıl bir eblehsiniz anlamadık ki. alıntı da veriyoruz ayrıntılı anlatıyor ama okuyacak insan yok. orada bahsetmiş işte herkese 600 küsür metrekare yer versen bile bütün yüz ölçümün yüzde ikisi bile etmiyor.