önce kızdığım ama entry yi okuduğumda haklı bulduğum bir önerme.
Seve seve
Sarayın giderlerini de oy verenlerden alsınlar hani anlıyorlar ya soyadından.
Adamlar anıtkabirle camiyi karşılaştırıyor. Yalnız bir yer mezar, diğer yer ibadethane. Fark var yani. Ha Kemalizm sizin dininizse ve Anıtkabiri ibadethaneniz yerine koyuyorsanız orası başka.

Yapılan kıyasa bak, kafayı yiyeceğim.
--spoiler--
yapılan kıyaslamaya bak ya kafayı yiyeceğim...
--spoiler--

o camileri devletin paralarını sömürerek yapan inşaatçılar zengin olsunlar, orada burada tatil yapsınlar, dolarlar kazansınlar ve halka 5 kuruş bırakmasınlar. sonra din hepimizin dini öyle mi? yok o din sizin dininiz. müslümanlık içerisinde yeni bir mezhepsiniz. bu mezhep dolar ile din satan, dolar ile ezan susacağını sanan ve en sonunda osmanlı imparatorluğnu yıkan geri zekalıların ve empati yoksunlarının oluşturduğu bir mezhep. sünnilere de, alevilere de düşmansınız. ayrıca anıtkabir masraflarının geyiği atatürkçüler'den değil, malum güruhtan gelmektedir. suretiyle başa çıkamadıkları için mezarıyla kavgaya girmektedirler. öyle ya da böyle bu cami masraflarının halkın cebinden çıkmasına karşıyım. arap dini, o zaman araplar'ın bu parayı ödemesi lazım. emeviler'in sapıklığı yüzünden biz neden paramızdan oluyoruz ki? o paraya eker biçeriz...
bana uyar

yeter ki şu kaçak sarayın masrafını bu hırsız dinciler ödesin

ben seve seve anıt kabirin masrafını öderim.
ibadethane ile mezarı ayırmadan entry girmek de ne bilim.
Amına koyduğum sıkma başları kapanacağına kanaat getirir ama fabrika gibi para kazandırır saray halkına.
giriş 10 dolar olsun.
Resmi törenlerde ziyarete giden yöneticiler vermez, verse bile yine bütün milletten çıkar.

Bu iş yaş.
Hay hay... her sene camilerin doğalgaz ve diğer giderlerini zaten cemaat ödüyor. Faturalari girişe asarlar cemaatten para toplanir ödenir. Camiye düzenli şekilde gitmeyen insan bunu bilmez tabii.. Yani anıtkabir için baya geç kaldiniz demektir... geçmiş dönemi de katarsak baya bi borcunuz var...
Baya baya okuduğunu anlayamayan tipler yorum yapıyor.

Ulan amcık zihinliler, burada ibadethane ile anıt mezar karşılaştırılmıyor. Kullanım amaçlarından bahsedilmiyor. Burada masraflarından bahsediliyor. Kullananlar ödesin deniyor.

Wcye girerken para veriyorum, topkapı sarayını ziyaret ederken de.

Wc=topkapı sarayı mı sik kafalı aktroll?
Zaten cami giderlerini cemaat karsiliyor hadi gidin anitkabirinkini ödeyin olum. Bekleme yapmadan para verme kuyruğuna girin.
madem cami giderlerini cemaat karşılıyor, diyanet her sene 10 milyar TL ödeneği götüne mi sokuyor ? biri bana açıklasın lütfen...
Anıtkabir ibadethane mi ki camiye bir tutuyorsunuz amk.

Kafaya bak amk Anıtkabir masrafını oraya gidenler karşılasın caminin ve çalışanlarının masrafını camiye gidenler bak bak zekaya bak.
Cami su elektrik yakit masraflarini cemaat öder ancak çevre temizlik boya bakim maaş gibi masraflar devlet tarafindan karsilanir.
cami giderlerini vatandaş karsilar
Hem camiye gidiyorum, hem anıtkabir'e. Ayrıştırıcı şer merkezlerinin suni dalgalanmalarıyla yön değiştirecek ya da batacak kağıttan bir kayık değilim. Toparlanın gitmiyoruz.
Koşa koşa girdikleri cami tuvaletlerinden, para vermemek için kaçarcasına uzaklaşan ufak beyinli bir süslümanın derdidir.

inanın bana camilere girişi 1 tl yapsak bunlar cami kapısından içeri girmeyecek tipler.

Ama cumadan cumaya makara kakara dersin kim nerden bilecek, gören müslüman sansın mantığı bunlarınki.

Ödüyoruz lan kamil zaten ödüyorum, aldığım viskinin ötv si ile ardında saf tuttuğun imamın maaşını bile ödüyoruz.
devlet büyüklerinin anıtları, kabirleri, türbeleri hizmet ettikleri devlet tarafından karşılanır.