bugün

devletin yatırım yaptığı ve özel sektöründe yatırım yapması için teşvik ettiği şehir.

bu memlekete yapılan yatırımın onda biri güneydoğu anadoluna yapılsa, ya da doğu anadoluna yapılsa, ortada ki ayırımcılık bitecek, ülkenin her yeri eşit kalkınmaya doğru gidecek. belki de kalkınacak.. ne buluyorsunuz bu s..km şehirde? havası pis. insanı kibirli. ohoo saymakla bitmez mk. memleketinin sorunları..

ama siz yapın yatırımları mk. memleketine..

zaten cenabet bir şehir.
bugün yine bir başkadır. *
görsel
Daha yaz başında asfalt eriyo heryerde. Bu yaz cehennem gibi olacak.
Yerleşim merkezinin bir kesimi serinken bir kısmı da ateşin dibinde yanan kor gibi olan şehir.
EBESiNiN AMI GiBi YANAN ŞEHiR.

OLUM BU NEDiR YA.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/655278/+
yaz geldiğinde mangal üzerinde ki etin hissettiklerini daha iyi anlayabiliyorum..

canım yanıyor sözlük..
gavur bilmem nesi gibi yanan şehir.
(bkz: klimaları açmayan cami imamı)
Az sonra yoluna çıkacağım şehrim. Yavaş yavaş yaklaşıcam sana. Ağır ateşte pişmek böyle bir şey olsa gerek.
klimasız durulacak şehir değildir. eğer evinizden arabanızdan çıkmayıp klima konforunda yaşayabilecek durumdaysanız çok sıkıntı değil ama aksi takdirde hayat kaliteniz epey düşecek. tatil amaçlı şehirde bulunmuyorsanız muhakkak serin bir yerlere kaçmalısınız. hayata bir kere geliyoruz, ne olursa olsun böyle eziyet çekmenin anlamı yok günlerimiz sayılı amk...
Sıcaktan bunalıp Pencereyi açma gafletinde bulunmayın, içeri ejderha püskürüyor. içerdeki hamam sıcağı bile daha iyi.

Sıcak çok sıcak, sıcak daha da sıcak olacak. Öhhhhömmm.

Neyse.

Sıcak Akdeniz şehridir.
Suyu ne kadar kullanirsaniz kullanin faturasi cok az gelmektedir.
an itibariyle oturulan yerde şıpır şıpır terlenmektedir. lara plajının yolu gözükmüştür.
Gerçek anlamda içimizi ısıtan şehir.
Maslow Antalyayı görse, ihtiyaçlar hiyerarşisinin en altına "KLiMA" yazardı.
Yakında muhteşem bir stada sahip olacak şehir.

https://pbs.twimg.com/media/BrJRJFcIEAABocX.jpg
görsel .
Ramazan 'ın ilk günü bünyeyi kavuracak şehir. Girince alışıyorsun.
Yoruk olanlarinin telefonu; "neydiyon voyy?" Diye acanlarin memleketi.

Guzel ulkemim en renkli lehceleri onlardadir.
Yörük ve ihtiyar olanları fırına da hurun der. Henüz dün farkettim bunu da.
oruç tutmanın diğer illere göre daha zor olacağı ildir.
memleketim yaşadığım yer.başka bir yere gidince hep özlüyorum burayı.
Memleketimdir. Özledim gidemiyorum bari entrylerle avunayım dedim ama özlemim tavan yaptı şu an yerimde duramıyorum sözlük. Bi yolunu bulup Antalya'ya kaçmam lazım yemişim sıcağını özledimmm.
Buranın merkezi sistemden sela'sını okuyan müezzin her kimse, 10 numara okuyor yahu.
insanın tam da damarından giriyor.
oradan taşındıktan sonra, geri mi dönsem, diye düşündüren fevkalade şehirdir. Ha şehrin çekici bi yaşam kültürü yoktur belki; ama kendince bi kültür yaratabileceğin bir şehirdir işte.
Yakında sarısu'da sadece bayanların girebileceği plaj açılacakmış.

https://mobile.twitter.co...us/486476769256833024?p=v

doğal olarak abaza abiler, bu duruma ateş püskürür.*