bugün

Yaşanılası şehirdir.
En güzel zamanları bu aylarda başlar.
Hiçbir kuvvet beni buradan ayıramaz.
Aşık olunası, ve aşık olduğum şehir.
Her mevsim daha bi güzel.
ikamet ettiğim elmalı'nın bağlı olduğu ildir.
sıcak pislik.
eğer bu şehrin bir ferdi iseniz bazı basit şeyler size cok ilginc geliyor. mesela 15 20 senede bir kar yağar , o da yere inmeden erir gider zaten. mucize gibi. bir de trenler... istanbul a ilk gittiğimde en cok ilgimi ceken sey trenler olmuştu.
ufaktan ufaktan "klimayla aşk yaşama" döneminin geldiği şehirdir.
Yılın mayıs ve eylül ayları gerçekten güzel olan şehir.

Diğer ayları mümkünse başka yerlerde geçirin.
Yaz sıcağı çekilmez, kış soğuğu sevilmez.
edebiyat yapılamayacak kadar terli, tabiri caizse 3 gündür gavur amı gibi yanan, insanın götünden lıkır lıkır ter akıtan şehir.
başka hiç bir memlekete duyulmayacak aşkı hissettiren cennet şehir.
bambaşka.
doğayla havanın ahenkle dans ettiği şehirdir. şelaleleri olsun, antik kentleri olsun insanın oraları gezerken içi kıpır kıpır olur. bir de şu koca koca apartmanları olmasa.
havası bir başkadır. sabah güneş vardır yakar cayır cayır akşama yağmur yağar!
Bir bayram haftası tanıdığım şehirdir. Yalnız ... Bayramı yaşayamadığım şehirdir. Bu şehirde bayram kutlanmıyor sanırım ya da ben denk gelmedim. Kemer e has bir şey olmalı bayramın kutlanmaması. Velhâsıl ı kelam ben bir bayram yaşamaya gittiğim bu yerde bayramı yaşayamadan döndüm. Allah ıslah etsin.
an itibariyle şakır şakır yağmurun yağdığı şehirdir. oh be serinledik*
serinletmekle birlikte yarın için nemi tavan yaptıracak yağmur yağmaktadır.
ayrıca bugün itibariyle deniz suyu sıcaklığı girmek için son derece uygundur. lara plajında test edilip onaylanmıştır.*
yaşanılaşı şehir.
bir haftalik gavurami sıcaklarindan haziran ayının ilk saatlerine sağanak yağış ile girmiş güzelim şehrim. hiç bitmeyecek sandım bu bunaltici hava.
nadiren de olsa yağan o yaz yağmurları özlenen şehirdir.

kendisi de özlenir gittiğiniz şehir izmir bile olsa antalya hep özlenir

yıl 2002 aylardan haziran ya da temmuz işte o zaman da müthiş bir yaz yağmuru yağmıştı, ne güzel günlerdi.
Ayrilali 2gun olmama ragmen cok ozledigim sehirdir.
diyalektiğin dibine vuran şehir. kürtler ve rusların çarpışması ile ortaya çıkan garip şehir.
turislerin gözdesi.
antalya gün itibarı ile;

görsel
bugün yine harika olan şehrim. serin bir meltem var.
türkiyenin en sıcak yerlerinden... denize girseniz bile serinlemek yerine daha fazla ısınarak çıkabilirsiniz. kumsalları oteller tarafından kuşatılmıştır beleşe girmek zordur...
Nem bulutlarıyla kaplı şirin şehir. Metro hattının güzergahı bana hala saçma gelen şehir. Of ulan çok sıcak şehir. Yalnız adamın kalabalık şehri. Şehir işte. Ha bir de kaleiçi var. Kaleiçinde de genel olarak turist avlayan dükkanlar ve zıkkım (alkol falan) var.
bir başkadır benim memleketim, laylaylay.*
güncel Önemli Başlıklar