bugün

şarkının sahibi steve harristir az sözlü bol sololu bir şarkıdır. konserlerinde gayet uzun bateri-davul soloları ile çalınır. sözleri nedense fear of the dark çağrışımı yapar bende. bunda nedenini bilemediği ve adını koyamadığı bir duygu yaşar, şarkı sahibi fear of the dark da bu duyguyu korku oalrak adlandırır ve nedenini de karanlığa bağlar.
Killers albümünün 4. parçası.

Sözleri:

as i lay here lying on my bed,
sweet voices come into my head.
what it is i wanna know,
please won't you tell me it's got to go.

there's a feeling that's inside me,
telling me to get away.
but i'm so tired of living,
i might as well end today.
gerçekten muhteşem bir şarkı. insanın dans edesi geliyor.
ermeni soykırımı soytarılığı yapmışlar. her ne kadar yapmışlarsa da ermeni falan olsam o ermeni karakter seçiminden son derece rahatsız olurdum.
inanılmaz saçma bir şekilde başlayan netflix dizisi. Dışarıdan fena gözükmüyordu fakat içine girdikçe ve izledikçe bokluğu gözüme çarptı ve kanattı..

Abartısız söylüyorum dizi tamamen Arrival ve interstellar filmlerinin çok çok çok kötü harmanlanmış hali. Dünya'ya nasıl/ne amaçla geldiği belli olmayan uzaylı bir cisim ve uzayda sürüklenen bir grup bilim insanı(?). Ahh hele şu uzaydakiler...ben böyle bir görev bilinçsizliği görmedim. Dünyanın geleceği tamamen ama tamamen bunların görevinin sonucuna bağlı
-ben demiyorum onlar öyle söylüyor- ama bunlar uzay gemisindeki soma uykularından uyandıklarında (ahaha ne kadar orijinal) daha birbirlerini tanımıyorlar. Nasıl bir insanlık kurtarma görevi bu? lan hadi hiç olmadı gemiye bindikleri sırada da mı birbirlerini görmedi bunlar bir merhabalaşmalar nasılsınlar falan da mı olmadı hiç? Zaten bindikleri uzay gemisi de bambaşka bir makara. Tarih 2199 ama gemide mürettabın oturacağı koltuk yok aq şaka gibi. Güya suni yerçekimi sistemi var Gemide ama en ufak sarsıntıda tüm ekip yerlerde paspas oluyor. bu kadar ileri tarihte de hala 2000'li yılların ipad'ini kullanmaları da bambaşka komedi zaten. Karakter seçimlerine girmeyeceğim çünkü birazdan gülmekten apandisim patlayacak. Tek diyeceğim şu, uzay gemisinde kilolu, uzun yağlı saçlı ve yine uzunca sakallı bir karakter tiplemesi var yemin ediyorum bak var gerçekten.

Bu yazdıklarımı tamamen daha ilk bölümden çıkarttım. Bir sonraki bölümleri hiç bir karakterle bağ kurmadan "daha ne kadar kötüleşebilirler?" diye izleyeceğim. Değişik bir deneyim olacak benim için.