bugün

anne ile sohbet etmektir.
Konuşacak anlatacak bir annen varsa hala cocuksun demektir. Şu dünyada annem kadar beni seven, dinleyen ve telefonu kapatmak bilmeyen hatta telefonda uzun uzun konustugum tek insan. Diger görüsmelerim 2 dakikayı gecmez. Allah uzun ve saglıklı ömür versin. Insan annesinin mezarını okşuyor konusuyor karsısında gibi, öyle bir bitmek tükenmek bilmeyen güzellik anneyle konuşmak.
Hayat sen ne garipsin.. kimisi konuşacak anne bulamaz kimisi de anne bulmuş laf eder.. annemm olsa da sabahlara kadar konuşsam.. dizinde yatsam..
azarlanır dönersin.
Annem hasta. 2 haftadır yatağa kaldırdılar. Bu son günlerde iyi oluyor durumu. Her fırsatta onunla görüntülü konuşuyorum. Zihniyeti benden farklı olsa da onu çok seviyorum.
ne olursa olsun bir dostum dışında beni en rahatlatan insandır annem. hiçbir zaman bana karşı önyargılı olduğunu görmedim, çünkü ona yalan söyleme gereksinimi hiç duymadım. bunun da sebebi büyük ihtimalle bana karşı her zaman en iyi arkadaş olabilmesi. ona çok büyük bir saygım var sırf bu yüzden. ne zaman gün bitse eve dönsem bütün olanları eksiksiz anlatırım ve bunu hevesle mutlulukla yaparım. o da bıkmadan dinler. kötü hissettiğimde de her zaman nasıl olması gerektiğini anlatır ve beni aydınlatır. işin özü şu ki her zaman da haklı çıkar.
sözün kısası dertleşmeyi en çok sevdiğimdir. çok severim onu.
Yeni bir ders alıyormuşsun gibi oluyor öyle iyi konuşuyor ki gözlerinden seçtiği kelimelerden anlaşılıyor biriktirdikleri, yaşadıkları.
özlediğim, rüyalarıma girsin diye ruhuna yalvardığım konuşmadır.
şöyle karşılıklı kahve eşliğinde olanı güzeldir.özlenir.