bugün

Yeni nesil damatlardir.
Sırf karısının kukusu uğruna 40 yillik annelerini gelinlere ezdirirler kariları annelerinin yüzüne karşı alay eder laf sokar ama bişey yapmazlar.
karısını annesine ezdirmeyen erkektir.

( çaylak olduğum için 40 karakter girmem gerektiğinden hep bunlar. Çıkarın artık beni bu çaylaklık zindanından.)
Aradaki köprüyü sağlam kurup, her iki tarafa da aynı mesafeyi koyması gereken insandır lakin işi zordur, evet.

görsel
- o bir melaike anne!
ilerleyen zamanda karısını da başkasına ezdirecektir.
Ve en sonunda sürekli arada kalıp sıkışan, ezilen kendisi olacaktır.
Erkek değildir.

Moderasyondan ricam başlığı değiştirsinler.

(bkz: annesini karısına ezdiren şerefsiz)
ne annemin karımı, ne de karımın annemi ezmesi beni bağlamaz, nitekim annem 60 yaşında, bir gün karım olursa en az 30 yaşında olacağı için kazık kadar iki kadının arasındaki diyalog beni bağlamaz.
Nitekim, 7 yıl süren eski evlilğimde eski eşimle annemin arasında yaşanan hiçbir soruna müdahil olmadım ve hiç başım ağrımadı.
Kimse kusura bakmasın duyar kasamayacağım, saygısızlık yapan kadın ya erkek ne olursa def edilmelidir. Silkerim psikolojisini, herkes dört ataya da aynı saygıyı duymak zorundadır.
Garibim analar da ne desin "oğlum mutlu olsun da ben sesimi çıkarmayayım" der.

Bırak ezdirmeyi ayağını öpeceksin ayağını... Boklu götünü o temizledi yıkadı yıllarca.
o yüzden 'kız evlat daha hayırlıdır' diye boşuna demiyorlar.
Abartmayın yav hiç te aklınızda uyanan anne ezilmişligi yok anca elin kızının hayatını burnundan getirip mağdur edebiyati yapsınlar iki damla göz yaşı tamamdır nerde görülmüş kaynananin o şekilde ezildigini .az realist olun bence.
Benim oldugum yerde kimse kimseyi ezemez.
evlenmiş olması kendi ailesini kurmuş anlamına gelse de annesini karısına ezdiriyorsa öz güvensiz ve aile bağlarını idare edemeyen bir erkek anlamına gelmektedir. evet siz mutlu olun da gerisi önemli değil diyen analar üzülüyor en çok maalesef. ama karısını da annesine ezdiren erkek yok da değil. o da var. o da kötü. bekarım. bekara karı boşamak kolay diye lafı ağzıma tıkayabilirsiniz. eş bulunur ana bulunmaz kesinlikle. kahrımızı çeken analarımız. ama günün birinde de allah uzun ömür versin anneniz toprak olunca da, size bakacak olanlar evlatlarınız değil de, yoldaşınız, seveceğiniz, hayat arkadaşınız eşiniz oluyormuş. ben diyemem tabii yaşamadığım için fakat allah hayırlı eş'ler nasip eder inşallah. bu toplum içinde önemli. bu olursa geriye kalan erkek için dengeyi iyi kurmak kalıyor. allah hayırlısını versin.