bugün

müdahale huyu sinir bozucudur..

mesela sen zaten yapacakken onun illaki seni uyarması;
-arabayı buraya park et -başka yer var sanki amk..
asansörün düğmesine basacakken düğmeye bas veya eve geliyorken eve gel..
bir şeyi anlatırken art arda birkaç kez anlatması.
annenizin sizi şaşırtan huylarıdır.

daha önceden bir yere gitmeyi planladıysak ve ben hasta olup gitmek istemezsem tribi yerim.
-arkadaşlarınla sürekli geziyorsun ama!
SOHBET ESNASıNDA anlattığım bir konuyu DAHA SONRA BANA BAŞKASıNDAN ÖĞRENMiŞ GiBi HARARETLE ANLATMASI.*
siyah nokta sıkmayı sevmesi. hem iğrenç bir huy hem de ilginç, bazen de can acıtıcı. ama aynı sebeple parayla siyah nokta satmışlığım olmuştur.
paraca pahalı olan fincan yemek takımlarını bir hevesle alıp vitrinden çıkarmamasıdır ne gariptir.
Telefonda konuşurken bizlere 50 kere 'tamam' dedirtmesi ne gariptir.
gecenin bir körü kalkıp;
-yatın artık gece üç'te uyanık mı olunur yaa? millet ne der sonra.
+bütün dünya anladı. bu evin çocukları geç yatıyor diye reklam var bak anne televizyonda.

bir kaç gün sonra millet ne der dedim bir gaflete uğrayıp.
-bütün dünya anladı. bu evin çocukları annesi tarafından dayak yiyor.
baba gelmeden az önce başlarını türbentle bağlayıp hasta ayaklarına yatmak.
kahvaltı hazır diye her çağırışında inanmıyorum artık ama gidiyorum.hazır değil o kahvaltı biliyorum.sadece çayın suyunu koydu o.

kendi tv'de dizilerini izlerken soru sorduğumda çoğu kez cevap alamıyorum.aldığım cevaplar ise kısa ve sus der gibi oluyor.ama diyelim aynı şeyi ben yapsam tv'nin fişini çekiyo yada kanalı değişiyo.

terlik ve hırkayla evin içinde sürekli peşimde.ya valla billa üşümüyorum ama odaya girdiğimde ilk ayaklarıma bakıyo terlik varmı sonra sırtıma.giyinmemeye direnince vazgeçmiş gibi yapıp,bişeylerle uğraşırken çaktırmadan! kendi giydiriyor.

babam doğalgazın derecesini yükselttiğinde belli aralıklarla mutfağa gidip onu eski haline getiriyor.

ilgi alanı dahilinde çok karmaşık olayları çok hızlı kavrayıp yorum yapıp,öğütle komboyu tamamlarken ilgisi olmayan konularda bir olayı abartısız 20 dk. anlattığımı bilirim.anladığında he şöyle desene diyip yine haklı olan kedileri oluyor

severek izliyoruz
fırsatları kaçırmaz tersler.
+anne napıyosun?
-napıyo gözüküyorum?!
evdeki bütün yatağı yorganı sabak kalkınca silkelemesi yaz kış demiyo o soğukta bütün çarşafları dışarı silkeliyo utanmasa her sabah yıkıcak onları.
çocukken sokağa çıkmayıp evde oturduğum için ev kedisi diye dalga geçmesi; sokakta oynarken eve gelmek istemediğim zamanlarda da sokak kedisi diye dalga geçmesi.
-Anne terliklerimi gördün mü?
-Aaa bakıyım, hani nerede?
Beni özlemesi.

(bkz: çok garip lan insan beni özler mi)
küfür etmesi.

sen dizi izleme anne hepsi orospu işte ne diye izliyosun hala ahaha.
(bkz: deli)

her boka karışıyor aşırı derecede.
-geldin mi?
+ sence
izlediği sabah programlarında verilen hediyelerin hakikaten verildiğini zannetmesi, hatta daha beteri; bize de bir telefonla o hediyelerden verilebileceğine olan kuvvetli inancı.
kafasından birşey düşünüp onu anlamamı beklemesi, anlatmış gibi davranması ve anlamamış olmam dolayısıyla kızması. işte böyle garip bir durum.
+anne kotumu, bluzümü, tşörtümü, ayakkabımı, tokamı,... gördün mü
-ağzımda!
azıcık kilo alan kızını hadi dolmalık biberim kalk diye uyandırması, mutfaktan dolmalık bibeer hadi sofraya diye seslenmesi, ne yemek yapayım diye sorup peşine de dolma yapmayayım sen varsın zaten sofra hep dolma olacak demesi.
ühühüü insan çocuğuna yapar mı lan bunu.
ayakkabılarımı biraz lekeli görse hemen "şunlara bi su vur" deyu görüş bildiriyor. cumartesi akşamları da ben uyuduktan sonra makineye atıyor.
ışıklar açıkken,
sizin yatağa yattığınızı görmeden,
uyuyaması.
tüm ev ahalisi uyuyacak o da rahat rahat yatacak.
benim annem bir melek.
onun için alınan hediye önemlidir. beğenmezse söyler ve surat yapar ve bunu sadece çocuklarına yapar. o yüzden hediye alınacağında annemi de götürürüz istediğini alalım diye.
güncel Önemli Başlıklar