bugün

-saçmalama anne salak mıyım ben?
-evet salaksın! hep o bilgisayara bakmaktan.
a:oğlum börek biraz tuzlu olmuş
b:hep o bilgisayara bakmaktan anne!

evet bunun tersi olduğu durumlar var bizim ailede.
+gözlerim acıyor anne yaa
-yok ben söylemicem artık...
- anne belim ağrıyo bi ovuyon mu?
- getir sokuyum beline*
- ne diyon anne ya...haa tamam
- hep o bilgisayara bakmaktan
- ne alaka anne ya
- ulan dik dur diyoz durmuyon şerefsiz*
- nasıl bağlıyon be ana helal sana
en olur olmaz durumları bile bilgisayara bağlayan annelerin isviçreli bilim adamlarının incelemeye aldığı sözü.
+anne banyo yapmam lazım.
-hep o bilgisayara bakmaktan.
+!?
evet gözlük takıyorum ama bunun bilgisayara bakmakla ne alakası var ya.sürekli aynı laf hep o bilgisayara bakmaktan ilerliyor o gözlerinin derecesi.
+ yemin ederim gerizalı bu çocuk.

- höööönnkkkkk. neden ki?

+ hep o bilgisayara bakmaktan.
-Anne ya sen hep gözlerim ağrıyor diyorsun. Ama benim hiç ağrımıyor neden acaba?
-Hep bilgisayara bakmaktan olum hep o kadar oturma diyorum başında dinlemiyorsun beni.
bütün hastalıkların sebebi o bilgisayara bakmaktan kaynaklanır annelere göre. çünkü anne çocuğa iyi baktığını düşünür ve eğer çocuk hastalanırsa suçu hemen başkasına atar. neden babaya yada kardeşe deilde suçu bilgisayara atar diye soracak olursanız çünkü evdeki bilgisayar anneye cevap veremez baba yada kardeş verebilir. ben o anneleri bilgisayarlar android şeklini aldığı zaman görecem bakalım böle konuşmak kolaymı. sen tv başında saatlerini harca çocuğa bakma hiç sonra günah keçisi bilgisayar olsun terminatör duymasın valla demedi deme sonra.
bilgisayara bakmaktan;
- kaç saattir çağırıyordum duymadın.
- kambur oldun.
- zayıfladın.
- şişmanladın.
- kör olcan.
- aptal olcan.
şeklinde devam eder. olmak fiili cümlenin sonuna eklenmek sureti ile örnekler çoğaltılabilir.
teknoloji düşmanı ebeveyn söylemi.
tv ye şeytan kutusu adını veren annenin bir üst modelidir bu.
bu annelerin her dediğini yaparsanız kafayı yememeniz işten bile değildir. çocukken gazete okumazdım zorla gazete okuturdu bi sürü gazete alırdı birlikte okurduk böyle böyle alıştım gazete okumaya. hatta sevdim de aradan bi kaç sene geçti bu sefer de çok gazete okuyorsun diye çıkıştı gazeteleri saklamaya başladı. en iyisi kalbini kırmadan fazla takmamak anneyi.
bütün annelerin dnalarina Inject edilmiş bir plugindir.
+ anne bugün merveyle buluşup elele tutuştuk ama ben dayanamadım boşaldım

- hep o bilgisayara bakmaktan.
Sanki kendileri hiç genç olmamış yaşıtlarına göre boş şeylerle uğraşmamışcasına hunharca sarfedilen cümledir.

E bu çocuk kimin? Hata arayacaksan gen havuzunda ara biraz da.

Sürekli çekiştirilerek büyütülüp komşunun çalışkan olduğu rivayet edilen çocuğuyla kıyaslanmaktan imanı gevreyen her hatası babasına yüklenen konuşunca susturulup susunca konuşmaya teşvik edilen bir çocuğun;sadece bilgisayar ekranına baktığına şükredeceği yere evladını geren annedir.

Belki de sürekli suçlanmaktan itilip kakılmaktan pasif-agresif bir savaşın içinde yaşamaktan oluyordur.

Velhasıl ebeveyn olamayan insanlar suçu bilgisayara atabilir.
Sevgilimin başına gelen durum. A: annesi, s: sevgili

S: annee, ya benim bacağım ağrıyor.
A: hep o biligsayardan kalk gez biraz.

Hayır kız da tez yazıyor, anneler bir garip efendim.
her türlü problemin temel noktası olması görüşüdür.