bugün

(bkz: lan anne sözlükteysen çık ortaya)
bahsi geçen eylemi gerçeklerştirmek için anne olmaya gerek yoktur efenim. örnek ben para verip aldığım saklama kaplarını değil de, nedense bu dondurma ve yoğurt kaplarını kullanıyorum. elime ilk onlar geliyor çekmeceden bi de sanki içine koyduklarım taaa bi tatlı oluyor sanki. napayım.
.alo anne yemekler nerde?
bak çilek-vanilya aromalıda sarma var azcık
başka ne var
kakoğluda da senin sevdiğinden var.
ne var ki
aç bak ne var hadi süpriz olsun

böyle diologlar olur hatta buzdolabında koleksyon falanda yapılabilir.
evin direği tasarruflu anam, kadın anam . *
Giderken içine bişey koyarız yavrum atma diyerek ikna yöntemine başvururlar :D
evi bir plastik geri dönüşüm kutusu haline getiren durumdur. 1295043984 tane dondurma kabı bulunmasına rağmen her seferinde "onu atma evladım lazım oluyo sonra" diyerek beni çileden çıkaran durumdur.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/saklama-kabi-53577/
annelerin yaratıcı zekasının bi ürünüdür.
Oldukça sağlıksız bir durumdur. Kullanılan plastik kaplar bir süre sonra içindeki besini zehirlemeye başlar. Ayrıca canınız dondurma çektiğinde hayal kırıklığına uğramanıza yol açar.
dolapta tek tek açıp bakmaya üşendiğimden dondurma kaplarının camdan yapılmasını istememe sebep olan hadise.
meslek olarak ev hanımlığını tercih eden annelerin % 90'nın yaptığı faaliyettir.

zeki biri girişimcide çıkıp bu durumu değerlendirmez mi? sermaye olsa ben giricem "dondurma kutularını saklamak için özel saklama kabı" işine. çok temiz para var bu işte demedi demeyin.
klişe anne davranışıdır. evdeki dondurma kaplarının sokak hayvanları için su kabına dönüştürülmesi özellikle yaz aylarında daha makbüldür.
dondurma beklerken dolma içi çıkması muhtemel kutulardır.
sadece annelere has olmayan hadisedir. aynı durum öğrenci evleri için de geçerlidir.
özellikle yazın dolabı açtığımızda dondurma kutusunu görüp seviniriz. fakat kapağı bi açarız ki içinde yoğurt veya biber dolmasını görünce şok oluruz ve o an her şeye küfretmeye başlarız. doğaldır.
anlam veremediğim birde dondurma diye aıp içinden kuru fasulye çıkması insana çok pis koyar .
şunu itiraf etmeliyim ki; hayatımı, bu dondurma kutularından çıkan su börekleri ve biber dolmalarına borçluyum.
annelerdeki "birgün lazım olur düşüncesi"nin sonuçlarından yalnızca biri.

http://img145.imageshack....562610150091507781456.jpg
hamarat annelerin yaptığı klasik eylem.
bilinçsiz de olsa çevreye duyarlı bir harekettir.
yurtta içinden börek çıkınca havalara uçuran, evde buzlukta içinden börülce çıkınca sukut u hayale uğratan davranıştır.
zamanla kızların da annelerine benzeyerek gerçekleştirdikleri ve bu nedenle nesilden nesile aktarılan koleksiyon. ayrıca annelerin ne derece ileri görüşlü olduklarının da bir ispatı, vakti gelince hepsi de işe yarıyorlar sonuçta.
(bkz: hayatına su şişesi olarak devam eden kola şişesi)
hayat okulunun ilk sınıfı olan 'ev' de verilen " geri dönüşüm " bilincini uyandırma dersidir.
kısıtlı bütçeyle harikalar yaratabilen güzel annelerimizin keşfetmiş oldukları bir olay. aslnda doğayada katkıları oluyo böylelikle. plastik zararlı sonuçta. * ** *
güncel Önemli Başlıklar