bugün

Yanlış anlaşılmasın ailem benim baş tacımdır ancak popüler kültürün dayattığı ve bizleri alışverişe(tüketim) yönlendiren bu tarz günleri kutlamak istemiyorum. Bizim bayramlarımız, kandillerimiz varken böyle yapay gelenekler nedir arkadaş.

En iyi kutlama hayırlı evlat olmaktır, annenize en ufak bir saygısızlık yapmamaktır.
Yılda bir annesine hediye alacak ona kılıf uyduruyolar arkadaş.

Onnolor gono Kopotolozmo hozmottor. Eline yapışır çünkü 10 liralık çiçek alsan. Hadi sevgililer günü neyse de anneler günü, babalar günü özeldir. Salak saçma ideoloji peşindeler hala ya.
bu kadar annesiz insan varken yapılması gerekendir.
Teyzem bu insandır ama kapitalizmin ürünü falan değil. Neymiş yahudi geleneğiymiş, anneler bir gün hatırlanmazmış, yok bilmem ne. Dedim ki arayayım hem hal hatır sorarım hem de anneler gününü kutlarım neticede o da anne. Demez olaydım. Sayesinde dinimden şüphelendim bir an. Allah'a şükür benim annem yanımda ve benim için hep kıymetli. Anneler gününü bahane edip hediye aldım diye yahudi mi oldum? Hem hediye almak sünnet değil mi? Bir müslüman kendisi sanki biz mağarada yetiştik hiçbir şey bilmiyoruz.