bugün

annem hayatta hep kendi kendime yetmemi, hep guclu olmamı istedi.
bir sey basarmak istedigim hep soyle der: -ben senin kapasiteni biliyorum. gercekten istersen basarırsın.
bi de bizim aile guzellige cok takıntılıdır. annem, babam, annanem, dedem, dayım. herkes guzellige takıntlı ailede.
ben sık sık tombik donemlerden geciyorum son yıllarda. hep soyle diyor: -guzelligini golgeliyorsun. senin giyinip kusanıp gezme yasların. senin girdigin ortamlarda butun kafaların sana donme yasların. guzelligini golgeleme.
O çöpü at seni gebertecem sonunda hee.

Atmayınca s400 terlikler devreye giriyor.*
Bi şeyli grande.
Sen iyice serseri oldun.
Oğlum kaç defa söylemem lazım şu çorapları yıkanacakların sepetine koy diye ...
Kale çöpü at sonra git gene çöpü at. Çöpte ısrarcı da...
Bu terligi goruyor musun ?
Evet.
Tamam.
"Ben sustukça sen daha çok çıldırıyosun ya, tam psikoloji dersi örneğisin".
Bunu çok sık söyler. Bazen de "yine örnek olmayan başladın" diyerek özetler durumu.
Artik bu sekerle aksam yemegine kadar idare edersin. Idare edemem anne, idare edemem.
karnını doyur akşama yemek yok.
"sen doğdun, babanla aramız bozuldu. uğursuzsun..."
Mürüvvetini ne zaman göreceğim, Sen ne zaman adam olacaksın.
Seni doğurmayı hiç istememiştim.
Bana söylemeseydi iyiydi ama bu en hafifi söylediklerinin yanında.
ananı eşşekler kovalasın.
"Orospu çocuğusun desem orospu değilim, piçsin desem baban var. Ne tarz bir evlatsın lan sen." Tarzında yaran bir söylem.
Anne çorabım nerede?
-Bıraktığın yerdedir.
Anne elbiselerim nerede?
--Bıraktığın yerdedir.
Anne saatim nerede bari bunu söyle?
---Bıraktığın yerdedir.
Nerde o eski anneler?
----Bıraktığın yerdedir. (bkz: terlik atmak bir sanattır)
söylenmesinin üzerinden yıllar geçse bile sürekli hatırda olan sözlerdir.

misal: çok gezen tavuk ayağında bok getirir.
(bkz: her yer her yerde)
Yeni eve taşındıktan sonra, evde fazla olan ne kadar eşya varsa benim odaya atıldı. Oda biraz toparlansın diye yeni bir dolap yaptırdım ve geldi. Yerleştirdikten sonra annemle babam, odaya bakmaya geldiler.

Babamın yorumu; sonunda kızın odası toparlandı. Oda Gecekondu gibiydi yaa. Darmadağın.

Annemin cevabı; kızın da gecekondu gibi. Geceden geceye yatmak için konuyor eve.
Odanı topla. Evi toplarsan sevinirim. Hayır kız falan olsam ancak bu kadar evi topla lafı duyardım.
hayatımın cöp tenekesi.
Seni doğuracağıma, taş doğursaydım daha çok faydası olurdu.
evde kalmış...
babanın avradını..
Abim çocukluğunda çok pis bir çocuktu bu nedenle annem ona "oğlum banyo yapta senden insan kokusu gelsin" demişti. Hatırladıkça güleriz. (bkz: bu da böyle bi anım)