bugün

2 gün evvel evine geldim senelik izne. Evde herseyi bana saklamış abimlerden. Sanki ben izmirde açlıktan ölüyorum. Cikolata, baklava ne varsa istiflemiş. Dolaptan patik cıkardı zorla ayağıma soktu, tülbente sarmıs hırkayı cıkardı giydirdi, simdi mutfakta hamurişi yapıyor cantık. Insallah abinler gelmez diyor ahaha onlar ben yokken cok yemişler cantık. Sağlığında kıymetini bilmek lazım bizi en çok o seviyor...
Gideli 20 sene olan,özlenen,çok izlenen,çok çok izlenen.. 20 sene önce,bu gün tam da bu saatlerde elleri ellerimden kayıp gidenim... yokluğu, boşluğu, 20 sene geçse de dolmayanım... Çok özledim çok özledim çok özledim çok özledim çok özledim çok özledim çok özledim...
Yaptığım her şey için özür dilerim annem. Bana yaptıkların için sonsuz teşekkürler en derin özlemim..
hadi itiraf olsun sözlük.

hasta bir dönemi oldu...şizofrendi... babam okumuş adamdı...doktor hastane dedi...
"bizim kızımı deli mi" dediler...
çocuk halimle uzakta kalmalarla... yanımızdaysa evi komşular gelip temizlyecekler şeklinde geçti hayat.
boşandılar. şok mok derken iyileşti de...
anne sevgisi nedir bilem ben hiç... acıyarak başlayan bir sevgi oldu hissettiğim de. bilmem yani.
o beni çok sever ana gibi de... ben bilmem.
tuhaf gelirdi bana arkadaşlarımın bana, anne babalarını özlediklerini söyleyip ağlamaları.
ben ölsem o yıkılır bilirim de... o ölse........ ben bir gün ağlarım belki eski bir fotoğrafına bakıp, içtiğimde. babama da aynıydı.

yok olmadı... yaşayamadım ben o duyguyu...
suçlamıyorum da anam dahil hiç kimseyi.

bilmiyorum sadece.

neyse aq.
Bir dizide annen yok, kimsen yok denmişti...kendi evladıma ve kedime bile duydugum sevgiyi düşününce su dünyada bizi annemizden başka böyle kusursuz ve karşılıksız kim sever diye düşünüyorum. Sonra herkesin aynı olmadığı olaylar aklıma geliyor, inanamıyorum. Anne olmak bu dünyada bir kadının başına gelebilecek en güzel şey.
Ölene kadar emekli olamayacağız meslek.
yitip giden sevdiceğim...
fedakarlık var annelerde. Hem de çok fazla.
annemin değerini her zaman biliyorum.
görsel
şevkatin eş anlamlısı.
Hayatımdaki en değerli insan. Deist olduğumu ilk o öğrendi. Zıt fikirlerimiz olsa da kendisini çok seviyorum.
kimilerine göre dünyadaki en değerli insan.
görsel
yanında zaman geçirmek istemeseniz, zaman zaman çatışsanız bile dünyada çoğu zaman sizi en çok seven kişidir. arkadaşıyla, sevgilisiyle, eşiyle beraber zaman geçirmek çoğu insan için anneyle zaman geçirmekten daha caziptir. fakat onların sizi o kadar fazla ve karşılıksız sevemeyeceği kişidir anne.
Dünya üzerinde sizi sınırsız şartsız koşulsuz seven tek kadındır. insanın koludur kanadıdır. Yokluğu karnına saplanmış kocaman bıçakla yaşamaya benzer.bir keresinde zatürre olduğumda annem rüyama girip sırtımı sıvazlamıştı ve sabaha domuz gibi sağlıklı uyanmıştım. Onu her özlediğimde yine rüyama gelsin diye askılı giyip bu havada balkonda falan otururum. Öyle bir psikopatlık yükleniyor bünyeye.
Bazen şudur insana benzeme açısından yazıyorum oğlu babasıyla ortahalli samimidir babasının cebinden beraber otururken anne şahsını ararlar ortak hoparlörde anne konuşur arayan ki öz evlat ama kendi dahi inanamaz araya gencin kadının konuşmasının anlamı şudur
-bir adam beni aradı yanında da onun babası varmış bana bişeyler dediler kim olduklarını tam anlamadım konuştular kapattılar özet gerçekten insanlar uzakta kalırsa gönülden de ırak olurlar.
görsel
bu gezegende en çok sevdiğim insana hitap ederken kullandığım kelime.

yıllaar yıllar önce powertürk'ün televizyon kanalında, tembel bir cumartesi öğleden sonrasında (benim için tembel tabii, o temizliği yemeği ütüsü bir sürü şey halledip yeni oturmuş olurdu) beraber oturup bir sonraki klibin sms'ler aracılığı ile belirlendiği küçük "yarışmamsı" programı izlerdik. sevdiğimiz bir şarkının klibi seçenekler arasındaysa onu desteklerdik, kazanırsa da o klip oynarken birlikte bağıra bağıra eşlik ederdik.

bugün yine powertürk'te * benzer bir program görünce aklıma geldi. yine yağmurlu bir öğleden sonraydı ankara'da. o günler geldi aklıma. gecenin meşum duygusallığı henüz basmadığından, fazla duygulanmadan gittim öptüm. daha kaç kez öpebilirim ki, diye düşünerek.

etkisi şimdi, sol frame'de bu dört harfli kelimeyi görünce geldi.

çok özleyeceğim günler var. biliyorum.
cennet ayaklarının altında falan değildir. sırf doğurduğu için bu tanımlamayı yapmak yanlıştır.

şimdi diyeceksiniz loooaa, o sheni 9 ay qharnında taşıdı, işte ağladın susturdu, sıçtın pokunu themizledi vs vs.. bunu sizin için mi yaptığını sanıyorsunuz? olay tamamen içgüdüsel, doğanın ona bahşettiği görevi yerine getiriyor, hepsi bu. bir süre sonra o öve öve bitiremediğiniz kutsal görevi tamamladığında, siz yine sıradan bir insanmışsınız'a dönüşmeye başlıyorsunuz onun gözünde.

ha şimdi şunu da diyebilirsiniz, işe halâ bana oğlum / kızım diyor, halâ bakmaya etmeye çalışıyor, halâ sahip çıkmaya çalışıyor vs.. aynı şeyi sizler, veya da bizler arkadaşlarımız, sevgililerimiz, eşimiz, dostumuz için de yapıyoruz. olay kan bağı değil, tamamen uzun yılların verdiği bir bağımlılıktan öteye gidemiyor bu kutsal görev tamamlandığında.

bu hayatta teksiniz, bunun farkına varın. belki birkaç yıl sonra değer verdiğiniz tüm şeylerin esamesi bile okunmayacak. o yüzden kendinize gelin, ve anneye ya da aileye bu kadar anlam yüklemeyin.

bu arada anlış anlaşılmayayım, ben bu entry de asla ananızı sevmeyin, suçlayın demiyorum. sonuçta onun elinde de olan bir şey değil, o da hormonlarıyla ve içgüdüleriyle hareket ediyor. sadece gerçeklerin farkına varın diyorum, hepsi bu.
Her yaşında bana ayrı güzel görünüyorsun be kadın. Bende oğlum için öyle oldum. Senin gibi iyi bir anne olacağım ki beni her zaman sevsin
hayatta sizi karşılıksız sevebilecek tek yegane insan,elleri,ayakları öpülesi...
birini seviyosan annenin sayesindedir. çünkü vikipedi abimize göre sevgi hormonunu annemiz veriomuş bize. bizde gidip başka bi karıya aşık olup annemizi evinde yalnız başına bırakıp karıcuguum beni de bekle diye başka eve taşınıyoruz annemizi bırakıyoruz. ulan ne adamlarsınız be. o degil miydi sizi kuş sütüne muhtaç etmeyip kendi sütünden içirten. ogluuşuum ya da kuzuşuum diye sizi seven bağrına basan. şimdi bunu karınızın evinden okuyup ne alaka deyin. ananız da sizi yurda verseymiş ya. arada ziyaretinize gelirdi. ne adamlarsınız be. özlemiyor mu sanıyosunuz. ogluum bak sana diyom bunu okuyon ya, gerekirse boşan karınla git ananın evine. ananın evinde de karın vardı demiii. ananın evinde de böyleydi demii.

bizi doğuran kadındır anne.

ha bu arada ergenlikte annesinden igrenen var mı benim gibi merak ediyom acep. hani bu kadın bana süt verdi. annemin içinde neden süt var yani bunu düşünüp igreniodum hafif. ne bileyim.
Hiçbir zaman doyasıya sarılmayı öğretmeyen, seni seviyorum dedirtmeyen, muhtemelen kendi içimde affetmeyi başaramayacağım kadın.
9 ay seni binbir zorluklarla karnında taşıyan, seni besleyen büyüten, hayatta seni karşılıksız gerçek ve yegane sevendir. her derdinde yanında olan biricik kadın. Dünya bir yana o bir yanadır...
Anaların hakkı ödenmez!..
keşke şu an yaşasaydı dediğim varlık. o zaman belki her şey çok daha güzel olurdu. bütün ergenliğim anne diyemeden geçti. annenizin kıymetini bilin.