bugün

her zaman içinde maydanoz olur, maydanozsuz anne köftesi ütopiktir, maydanozsuzsa anne köftesi değildir. soğansız olduğu olur ama bak!
Maydonoz ve soğan ile yogurulup tavada bol yagda kizartilan koftedir.
anne'den kıza (bkz: el vermek) sureti ile geçen, yemesi en lezzetli köftedir. kızım da benimkine bayılıyor.
dondurma vs kabı içerisinde buzdolabında tamamen tüketilene kadar muhafaza edilmekte olan köftelerdir.
büyük annemin köftesi gibi lezzetli bir köfte daha yemedim. el becerisinin yanı sıra sanırım işin bir sırrı da ninemin döküm tavasındaydı.
anneannem ben bildim bileli yaşlıydı, yemeğini kendisi yapabildiği zamanları çok hatırlamıyorum, ama iyi yemek yaptığını kızlarından tahmin edebiliyorum.
annemin yemekleri de köfteleri de harikadır, maydanozlu maydanozsuz sarmısaklı sarmısaksız soğanlı soğansız her şekilde yapar.
köfte-patatesi özledim, etrafa yağ saçılıp mutfağın kirlenmesine yol açtığından ve çok yağ çektiğinden patates kızartmıyoruz yıllardır.
Maydanozlu elbette. Kuzu olmaz danadan olur. Kuzu seni dumana boğar pişerken, üstelik çok ağır olur yağda.

Lezzet olarak anne köftesini andıran bir köfteye denk geldim şu an.

Köftthorlar, yani köfteci süper kahramanlar için masaya gelen köftenin lezzeti, kokusuzluğu, hafifliği mühimdir.
güncel Önemli Başlıklar