bugün

anksiyete, beden fizyolojisiyle alakalı bir problemdir, kalp damar sorunlarına, diyabete, sağlıksız çalışan kalp, karaciğer ve akciğerlere işaret eder.

ben iki senedir zanax mı, prozac mı ne sikimse hiçbirini kullanmıyorum.

tansiyonum, kolesterol seviyem kontrol altında olduğu ve iç organlarımda tahribata yol açmadığı müddetçe de herhangi bir belirtisine rastlamadım.
sen uruh hastasisan...
Anksiyete psikolojik sorunların tetiklediği bir fizyolojik durumdur desek daha doğru olur.
milyonlarca insanın superman kadar sağlıklı bir vücuda sahip olup, anksiyete vb rahatsızlıklardan yakındığını zannediyorsanız yanılıyorsunuz.

kapitalist sistemin gıda sektörüne pompaladığı şekerli ucuz ürünler kilolarca yağlı dana eti tüketmekten bile daha tehlikeli!

damarlarınız hızla daralırken, yüksek kan basıncııyla yırtılmalar, pıhtılar meydana geliyor ve sayısız organda orta derece fonksiyon kaybının yol açtığı psikolojik problemlerle boğuşuyorsunuz.

psikolojik yakınmaların çoğu, bedensel rahatsızlıkların doğrudan belirtileridir.
Kuku bey amca kavede mi söyledi bunu.

Erecto açtı sandım neyse.
karaciğer yağlanması ve obeziteye bağlı diyabet tip 2 nin damarlarda yol açtığı tahribattan yakınan bir psikiyatri hastası olabilirsiniz, psikiyatrik tedavinize devam edin, ama bir kardiyolojiye ve endokrinolojiye görünmeniz, bütün olası tetkikleri gerçekleştirmeniz belki de sizin için daha faydalı olacaktır.
karaciğer metabolizması ve yüksek kan şekeri değerleri kontrol altına alınmadığında beş on seneye kalmaz, bu durum kalbi sarmalayan koroner damarlara da sirayet edecek.

görsel

kötü beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzıyla, hastaneden, tahlillerden kaçarak ömrünüzü 50-60 sene kısaltmanız bile mümkün!
Fizyolojik rahatsızlıkların ruh sağlığı üzerinde
Olumsuz etki yaptığı bir gerçek.
anksiyeteye bağlı yüksek tansiyon, böbreklerin, karaciğerin, beynin, kalbin, damarların başlıca düşmanıdır.

yani önce stres ve kaygı gibi durumlarda salgılanıp kana zerk olan nöroadrenalin ve adrenalin seviyelerinizi düşürmeniz lazım.

aylar önce chatgpt bu yanıtı vermişti bana!
aynı chatgpt dedi ki, anksiyeteye bağlı hipertansiyondan muzdarip olan hastalar eğer beta bloker grubundaki nexivol türevi ilaçlardan istifade ederse, kolesterol ve kan şekeri seviyelerini düzenlerlerse, bu damarların ve iç organların yıpranma süresini uzatarak, kaygının kısır döngü içinde ölüm sürecini hızlandırmasını da önleyecektir!
Anksiyete bende de var. Bir gün kontrol için kslpçiye gidip ekg çektirdim. Kalp kapakçığım yamuk olduğu için tam kapanmıyormuş. Bu yüzden anksiyetem olduğunu öğrendim.