bugün

Malkaragücü başkent takımı olduğu için lige çıkarılmıştı.
Bu şampiyonluk normalsa o zaman 2010 2011 de bizde 17 de 16 yaptık o mu şike oluyor?

Fenerbahçe 1-0 kazansa bile şike olur bu ülkede zaten. Diğerleri kazanınca kendi hakkıyla oluyor. Aynen.
çok temiz bir maç, yersen hahasiktir.
o sezon bjk 6, fener 4 attı ankaragücüne. keza hafızam beni yanıltmıyorsa galatasaray a 2 gol bile yetiyordu şampiyonluk için.

özetle tertemiz maç. ağlamaya lüzum yok.

edit: hafızam beni yanıltmış, 1 gol bile yetiyormuş.
Kuş kardeşlere, 5-6 tane atan bir takım için sıradan bir galibiyettir.
Sanırım onlara da 8 atmadık diye bir kıskançlık var.
Kardeşler arasında böyle şeyler olabilir.

görsel
https://www.mackolik.com/...482ofyysbdbeoxauk19yg7tdt

o sezonki puan durumu. isteyen son durumdaki ve son maçlardaki averajı hesaplayabilir. ayrıca o sezon genel averaj uygulanan bir sezondu. ikili averaj dediğiniz şeyin daha 25 senelik mazisi ya var ya yok.

isteyen istediği yerine monte edebilir bu entryi de. gerçi dayanaksız atıp tutanların bunları hatırlamaması normal. zira bu maç oynanırken bir çoğunuz dünyada yoktu, bir çoğunuz da kıçında bezle dolaşıyordu.
Şikenin ayan beyan ortada olduğu bir maçtır .
tartışmaya gerek yok, youtube'ta bile açıp seyredebileceğiniz maç. ayrıca bütün maçları seyrettiğinizde mehmet ağar'ların, ergun gürsoy'ların, gese şike yapmamıştır diyemem diyen adnan polat'ların ne kadar etkili olduğunu görürsünüz ama yıllarca süren en büyük etki her yere sızdığı gibi futbola da sızan fettullah'ın hakemlerinin verdiği inanılmaz kararlardır. arif'lere, hakan şükür'lere verilen inanılmaz penaltılar ya da hakemlerin her maç boyu gese lehine verdiği tüm kararlar şimdi tivilerde gösterilse, tartışılsa emin olun gözlerinize inanamazsınız. o zamanlara kadar şampiyonluk sayısı diplerde olan gese himmetlerle ayağa kaldırılmıştır.
Beşiktaşlılar her geçen gün daha fazla can sıkıcı oluyorlar.
Geçen hafta cenk tosun elle aldı golün öncesinde bu gol onlara 3 puanın yolunu açtı.
Salak salak savunmalarla bu hatayı miski amber haline getirip tüm vücutlarına sürdüler.
Hiç utanmadılar.
Sonra hala mağduruz ayağına uzun uzun yazıyorlar.
Ya beyler yeter.
O maç sizde tramva yaratmış olabilir ama bir gerçeği değiştirmez.
Galatasaray sizin rakibiniz eşitiniz denginiz değil.
Sizin rakibiniz denginiz bursaspor.
Kategorinizi bilince sevimli bir takım oluyorsunuz.
Sürekli boş yapıp kafa şişirmeyin.
Bjkli olmayan kimse sizi ciddiye almıyor.
Kendi aranızda beste falan yapın.
Büyüklerinize saygılı olun.
Dağılabilirsiniz şimdi.
o maçın canlı şahitlerinden biri olarak söylemeliyim ki zalad'ın yediği goller hiç normal değildi.
Temiz bir maç olmadığı iddia edilmektedir yıllardır.

Malatyasporlar, ergun gursoy'lar, tofaş'lar, şahin'ler vs... düşününce insan, şüphe ediyor.

Aynı durumda fb veya bjk şampiyon olsaydı ortalığı mahalle karıları gibi ayağa kaldırırdı bu kedicikler.

1959 öncesi şampiyonluklar da tescil edilecek yakın bir zamanda. O zaman hüngür hüngür aglamalarini duyacağız ekranlarda her gün.
Maçı tv den canlı seyredip akıl gözüyle değerlendirecek yaştaydım anlaşmalı kaleci zalad topu kontrolüne alıyor hatta kucağına alıyor.. Muş gibi yapıp pıt diye gs forvetlerinin önüne ay elimden kaçtı diye yumurtlayıverdi maç boyunca. Zaten sezonun son maçıydı zalad için son vurgunu yapıp bir daha türkiyeye dönmemek gayet ideal görünüyordu. Ve dönmedi de zaten.
Benim anlamadığım saf Beşiktaş sonuçlar geldikten sonra rakibi ile sanki bir jübile maçı oynamışçasına el sıkışıp sahadan ayrıldı bir fb li olarak bu durum da oldukça garibime gitmişti ama ağırbaşlılığı takdir etmedim değil..
Neyse ki ben iki takımlı da değildim ne hak yiyenin ne hakkını yedirenin tarafında değildim ama bu çocuklukta bana ezberletilen en büyük fb ile dahi arama mesafe koymama ve bir futbol ateisti olmama giden bir kaç gerçeğe varış sağlayan olaydan biri oldu. Daha sonraları fb nin de yetmişli yıllarda çok şike macerasını öğrenince Türkiye futbolu ve başına çöreklenmiş dört büyükler çetesinden tamamen nefret ettim. Akıl sağlığınız için uzak durun Türkiye deki futboldan..
Aslen yanlış bir algı oluşturulmuş maçtır, sadece bu maçta şike yapıldığı fikri yanlıştır,
25. Haftadaki durum,
GS attığı 56 yediği 20 Averaj 36 puan 55
Bjk attığı 56 yediği 21 averaj 36 puan 53
GS BJK dahil iki maçta beraberlik alıyor, iki maçta attığı 1 gol, diğer 3 maçta 17 gol atmış, bunun normal olduğunu düşünmek komik, gerçi bu sene yine bir Beşiktaş maçından önce ve sonraki maçlar 6-0 şık skorlarla bitti değil mi? GS bunu hep yapıyor.
Tek maçta şikeyle olmuş bir şey değil yani.
Şikeli tek sezonu da o sezon değil.
Hatay maçında yaşananlar gösteriyor ki yıllardır ağlayan tinerci tayfa iftira ve yalan için ağlamışlar.

Hadi bu maç içinde aynı şeyleri söyleyin görelim.
yakın tarihin en enteresan maçlarından birisiydi.
Galatasaray'ın şike yaparak şampiyon olduğu maçtır.
Hiç unutmam Galatasaray 8 -0 yenerken biz Gençlerbirliğini 3-1 yenmistik.kaleci zaladin yediği birbirinden komik 5 gol vardı.
o sezon bjk ankaragücü ne bir 5 bir de 3 atmıştı hafızam beni yanıltmıyorsa. yani ankaragücü çok kötüydü o sezon.