bugün

Sevdiceğimin bulunduğu ve mesafeler yüzünden ayrılmak zorunda kalmamıza sebep olan şehir.
Başına gökten 3 kırmızı elma düşen şehir.
(bkz: Ankara winter is coming zirvesi)
Memlekete giderken arkamda bıraktığım da üzüldüğüm hüzünlendiğim ama her dönüşümde de çocuklar gibi mutlu olduğum şehir.

Bugün aştiden otobüse bindim yine. Peronda otobüs bekleyen bir sürü insan ki hepsi memleketine, sevdiği insanlara gidecek. Sevsinler veya sevmesinler ama o şehir bambaşka.

Ankara'nın bende bıraktığı duyguları hisleri çok seviyorum. Hayatım dediğim şehirdir ankara.

Yurdumun her şehrinde sevdiğim yer ankara'ya dönüş yolu.
ikamet etmekte olduğum lanet olasıca şehirdir. Kuru boş gri ruhsuz bir kenttir.
yabancı birinin dedigi gibi "middle of nothing".
ama seviyoruz oyle ya da boyle.
bursa'ya he geldiğimde bir daha oraya dönmek istemiyorum dediğim ancak hepte dönme zorunda olduğum şehir. ruhsuz şehir.
Sevmeyenler beton yığını diyenler siz gidin istanbulu falan sevin.
metropol olmaya yaklaşan şehir .
Aslında pek bir boş şehir. Şehri şehir yapan içindeki insanlar değil midir? Bence olay bu burada bi ton boş laf kalabalığı yapmışlar hayvan oğulları.
Halimi anlatacak sözler yazamam artık
Bu kavruk mektuba
Rüzgardan yan yatmış otlar koydum
Gerisini sen anla.

Ankara,
Kekliğinim, boynumda bir siyah halka.

-birhan keskin
herhangi bir şekilde sevmeseniz sevmemekte haklı olduğunuz bir şehir ve herhangi bir şekilde severseniz de sevmekte haklı olduğunuz bir şehir
ben 2 duyguyu da sık sık yaşıyorum....
1.5 yıl aradan sonra tekrar ziyaretine gideceğim, özlediğim şehir.

baba kuğulu park diye ben sus... karı baba nil bar. *
görsel
Farklı bir havası olan şehir. Soğuğu, sıcağı, gecesi, gündüzü ayrı bir güzel. Her şeyden farklı bir tadı var.
Soğuk, çok soğuk, daha da soğuk olacak.
üzerine şimşekler çakan şehir.
soğuk şehirdir. kimsesiz. yalnız hissettirir. sisli bir sonbahar sabahı kaldırımda yürürken titreme gelir ya aniden işte ankarada bunu hep yaşarsınız.
Babaannemin yagmuru ben yagdirdim dedigi sehir. Manyak midir nedir. Ruh hastasi kadin.
bugun kuzenimin sogugunu bile seviyorum dedigi sehir. nasil bir kafa anlamadim. lan bina , yol, agac iste bi insan dogal guzellikleri pek olmayan (en azindan ben bilmiyorum) bir sehri bu denli nasil sevebilir? hani ceken ne. tamam bi tik daha gelismis bina , yol falan da. tas lan sonucta.
An itibariyle üzerinde flaşlar patlayan şehir. Bu sene bi fazlalaştı yağmur, gök gürültüsü vs. Hayırlısı..
Moral bozucu bir hava var. Rüzgar, şimşek, yaklaşan soğuk hava, yalnız geceler.. Soğuk bedenler..
Ankara'da askerlik vazifemi yapıyorum, 24 saatlik santral nöbetinden selamlar
Yine başladık yolculuğa. 2 bucuk aylik antalyadan sonra, umuttan sonra, odamdaki bireyselligimden sonra cok zor gelecek. Bu sene her seyin guzel gitmesini istiyorum. Umarim oyle olur. Az gözyasi, hic sinir, bol kahkaha ve mutluluk. Baska bi beklentim yok. Zaten azla yetinen bi insanim. Hadi bakalim yeni egitim ogretim yılı herkese de guzel seyler getirir umarım.
canım şehrim!