bugün

içmek için erken olurdu bir başka şehirde.
şimdi sokaklar sessiz ankarada hava yağmurlu, içmek için geç kalınmadan çıkmalı sokaklara.
bi ara büyük bi nefretimin olduğu şehir. Sevmiyordum burayı insanlar koyun sürüsü gibi geliyordu, ulaşım ayrı bi dert. Bir tarafta plazalar avmler varken bi sokak ötesinde çamurlu yollar var. Bu ara yavaş yavaş nefretim azalıyor zaman geçtikçe nötrleşiyorum bu şehre karşı.
Yağmurla beni uyandıran şehir. Bi 8 ay hava ısınmaz artık.
deliler gibi özlenebilen bir şehirmiş meğer.
Sonbahara sert bir geçiş yapmıştır.
mevsimin ilk ıslatmasını yaşatmıştır bugün bana.

daha birlikte nice ıslanmalara ankara'm.

seviyoruz seni.

edit; ayrıca bu da benden,

http://www.youtube.com/watch?v=v9YXJHZKIFE
gidip sakarya caddesinde ihtiyarların oturduğu birahanelerde bira içmek yağmurlu havalarda paha biçilmezdir.
ankara'nın en güzel yönü dönüş yoludur kesinlikle. gereğinden fazla ciddiyet grisinde ve denizsiz, kirli havasından dolayı kalp hastalarına doktorların uzaklaşmalarını salık verdikleri bombok bir şehirdir kimse kusura bakmasın ama, istanbulumun i'si olamaz.

1 günlüğüne geldim işim vardı, aman yarabbi kaçtım resmen. öyle iç boğucu bir şehir olamaz.

afedersiniz bütün yollar bok götürüyordu pislikten. havada ciğerlerime sıçtı.

gözünü seveyim istanbulumun. gerçi bodrum ikisinede fark atar ya neyse. ordada kışın yaşamak zor oluyor.
üşüyoruz. soğuk şehir.
harıl harıl öğrenci evi,yurt,oda,kömürlük,çadır,ahır vs aranan şehirdir, sokakta kaldım lan.
oraya gitmek istersin, çünkü orada sevdiğin kız vardır.ve onu görünce havası, trafiği sıkıcılığı kalmaz Ankara'nın.
Bir izmirli olarak kendisine, içindeki kişilere değil, bir kişi için değil bizzat şehre sesleniyorum ki;

bir nefes ki aşk sana benzer..
Yorgunluktur ankara. soğuk şehrim benim, hiç değişmemiş.
Türkiyenin başkentidir, Ortadoğu anadolu bölgesinde yer alır.
dolmuşlarında kendimi striptizci gibi hissettiğim şehir.
*
semtine göre, kimi zaman en ucuz arabanın audi olduğu şehir.

görsel
merkezi çok ağaçlık olan büyükşehir.

ancak gölbaşı çok kurak. daha yeşil olmalı.
Ankara.

Bu kadar benzeyemezdim sana, bu kadar nefret edemezdim yalnızlığımdan, bu kadar nefret edemezdi eskiden kalan o adam.
zorunlu olarak gelen herkes nefret eder, gittiklerinde ise deli gibi özlerler. Geri dönüp ev alanları bile gördü bu fani gözler. insanoğlu işte nankör. Türkiyenin tek yaşanılası şehri...
biraz sonra otobüse binip gideceğim şehir. ulan ne sıkıcı, ne kasvetli bir şehirsin sen. daha yola çıkmadan içini sıkıyorsun insanın.
2 günlük sıcaklık farkı 20 derece felan olan şehir öhh amk.
yarın tekrar buluşacağım şehir. Şehirden nefret etsem de orayı yaşanır kılan arkadaşlarım, topluluklarım var orada.
Hep gitmek istediğim ama bir türlü vakit bulamadığım bir şehirdir.
bu gece gitmek üzere yola çıkacağım şehirdir.
sıcağı sıcak, soğuğu soğuk olan şehir! işte böyle bir yer, nefret edilesi.
güncel Önemli Başlıklar