bugün

Kurtuluş Savaşı sırasında Fransa ile Türkiye arasında yapılan dostluk anlaşması (20 Ekim 1921). Sovyetler Birliği ve italya ile Türkiye Büyük Millet Meclisi hükümeti arasında yapılan barış antlaşmalarından sonra, Fransa da Türkiye ile anlaşmak istiyordu. Fransız hükümeti bunun için eski bakanlarından F. Bouillion’u An­kara’ya gönderdi. Türkiye Misak-ı Milli sınırlarının kabulünü istiyor­du. Fransız temsilcisi bir konuda çekimserdi. Sakarya Savaşı bu çe­kimserliği ortadan kaldırdı ve 20 Ekim 1921′de dostluk anlaşması im­zalandı. Antlaşma iki ülke arasında savaşa son veriyor. Türkiye – Su­riye sınırını çiziyor, Hatay’da Fransa’nın özel bir yönetim kurmasını ve burada Türkçe’nin resmi dil olmasını öngörüyordu

Kaynak: http://www.yeniansikloped...antlasmasi/#ixzz2OPiKyT45
ingiltere ile turkiye arasinda imzalanmis antlasma....bu antlasma sayesinde turkiyede ki butun apaciler buraya akmakta.nasil geldiniz diye sordugum kebapci."avugata bara virdik, halleti her seyu" dedi. ayni zamanda bana yukaridaki cumleyi kuran adam oxfordlu derecesinde de ingilizce biliyor hayret ettim..megerse buraya gelmenin ilk sarti ingilizce bilmek imis. (orta derece ingilizce3 kafi)... sonrasinda ufak tefek bir sermaye ile ingilterede is kurmaniz mumkun imis. ilk uc senelik vizeden sonra da suresiz oturumu aliyormussunuz...gozlemledigim baska gelenler de var bu antlasma ile...buradan ev alip. turkiyedeki islerini internet uzerinden yuruten yazilimci vesaire insanlar, turkiyeden voliyi vurmus, mangirlari burya kacirmis insanlar vesaire... ama genelde gelenler kebap, yada restaurant sahibi turklerin dukkanlarina ortak olarak giren aileden kisiler...tahminimce tum masraflar, 15-20000 tl civari tutuyor....tanidiginiz olsada olmasada iyi bir business plan sunup vizeyi alabilirsiniz efenim...
Antlaşma dediğin böyle yapılır. 91 yıl önce sağlam koymuşuz çocuğu.
gel de atatürk'e hayran kalma. yine götünü kurtardı bu pezevengin.
akepenin değerlendirebileceğine inanan çok saftır.
Umarım bu fırsatı değerlendirebiliriz.
1926 yılında imzalanmış bir antlaşma düşünün.
2017 türkiye'sine dahi yol göstersin..

bundan öte ilerigörüşlülük yok, son nokta burası.
ahahaha. ulan ya..
kürdistan'ın kurulmasına destek veren tek ülke kim? israil
ankara antlaşmasına göre kuzey ırak'a müdahale edecek devletin şuan en yetkilisi en başı kim? recep tayyip erdoğan

recep tayyip erdoğan kim? israil'in en büyük düşmanı suriye'ye destek vermeyerek emperyalistlerle suriye konusunda işbirliği yapan adam.
recep tayyip erdoğan kim?yahudi cesaret madalyası olan ve yahudi olmayan dünyadaki ilk ve tek kişi.
recep tayyip erdoğan kim?büyük israil projesi olan bop'un eşbaşkanı.

ee artık anlarsınız türkiye oradaki türkmenleri düşünüp müdahale eder mi yoksa barzani'yle hala gurur mu duyar...
ingiltere de iş kurma fırsatı yaratan antlaşmadır. Ben de bir süredir mevzunun peşindeydim.

Uzun süre araştırıp, sektörde kimseye güvenememiş biri olarak bir arkadaşımın önerisi ile Digiera Limited isimli şirketle çalışmaya başladım. ilk başta paraları kaptırcaz diye korkuyordum ama firmanın ingiltere merkezli oluşu ve danışmanlarının telefonda yaptığı görüşme sonrası güvendim. Açıkçası telefon görüşmesi yapana kadar emin değildim. Ancak, görüşme sonrası süreç çok olumlu ilerledi.

Bir cesaret başvurduktan 12 saat sonra arandım ve benle telefon görüşmesi yapıp iş planımı yazabilmek için benden veri topladılar. Başvurumu sorunsuz yaptım.

Mevzu yaklaşık 28 gün sürdü bu gün onay aldım.

ilk kazancımı da edit olarak eklemek nasip olur inşallah.
Muhteşem antlaşmadır. Bu sayede hayatımı 22 yaşımda kurtarmış oldum. imkansız, danışmansız gidemezsiniz diyenlere kulak asmayınız. Mesleğiniz olduğu sürece gidebilirsiniz. Yalnız aralık ayında Antlaşma bitiyor , yeni şartlar henüz belli değil.