bugün

anathema'nın hüzün ve melankoli dolu, adamı komaya sokabilecek güzelliğe sahip şarkısı. olmayan sevgiliye yazılmış şarkı. dinleyen şahsiyeti o melodisiyle, ezgisiyle alıp hüzünler diyarına götürür. "and i wonder, if you ever wonder the same, and i still wonder..."
sözleri şu şekildedir:

where are you tonight
wild flower in starlit heaven
still enchanted in flight
obsessions lament to freedom

a timeless word, the meanings changed
but im still burning in your flames,
incessant, lustral masquerade,
unengaged, dimlit love didn t taste the same
and i wonder, if you ever wonder the same
i still wonder...
onlarca insanı intihara sürüklediği iddia edilen, karamsar zamanlarda dinlenmemesi önerilen aksi taktirde göz yaşı keselerini komple boşaltabilecek, nadide anathema eseri.
türkçe karşılığı "melek otu" olan ingilizce kelime.
cristoph daum'un hayat arkadaşı.
gercekten guzel bir huzunlu şarkı.
çok çekici bir isim olan angelica, anathema şarkısıyla daha bir anlam kazanmıştır. şarkıyı dinlerken insan içindeki o angelica yı özler.
insani duvardan duvara vuran bir girise sahip olan anathema parcasi..ozellikle im still burning in ur flames kisminda sisenin dibi gorulebilir..
insanı alıp başka diyarlara götüren, gözlerini çipil çipil yapan anathema şarkısı..
anathema'nin en iyi 5 sarkisindan biri, belki de en iyisi. eger hüzünlüyken, gurbetteyken veya aglayabilecek bir durumdayken dinliyorsaniz vincent ve daniel cavanagh'a lanet okuyabilirsiniz bittikten sonra.
yıl 2000... anathema istanbul'a gelmiştir. dönemin metal müzik dergisi non serviam ekibiyle demlenen anathema üyeleri arasında geçen ve bu şarkının adının da nerden geldiğini ortaya koyan diyalog;
elemanların önünden güzel bir kız geçer, gider...

non serviam yazarı : danny... bu kız "angelica" mı?
danny : hayır dostum... o sadece güzel bir kız... ama "angelica" değil

anathema. "angelica"yı, hiçbir kızın olamayacağı kadar güzel birisi olarak tasvir etmiştir.
Anathema nın en bilindik piyasa şarkısı. Anathema yı dınlemeye yeni başlıyanların tercihi...
anathema'nın neden bu kadar ünlendiği ve sevildiği asla anlaşılmayacak olan, bulunduğu "eternity" albümünün en kötü, bütün anathema albümlerine bakarsak da "en kötü 10 anathema şarkısı" listesinde gayet güçlü bir aday olan şarkımtrağıdır. anathema'nın tüm albümlerini dinlemiş hiç bir hayranının kanımca bu şarkı en sevdiği şarkılardan biri olamaz. olursa da yazık olur, tüm şarkıları tekrar dinlemesi önerilir. onlarca duygu yüklü anathema şarkısının arasında en sönüklerden...
"and i wonder, if you ever wonder the same" bölümü şarkının kopartan yerlerinden biridir...
tr.melike
türkçesi ;

Neredesin bu gece?
Yabani çiçeklerin olduğu yıldızlı gecede
Bekliyorum seni hareketsiz bir şekilde
Tutkular yas tutuyor özgürlüğe

Zamansız bir kelimeyle değişiyor anlamlar
Ama yanıyorum hala senin alevinle
Sürekli, parlak bir maskeli balo,
Yabani aşkının tadı çıkmıyor, nişanlanmadan

Ve ben sen hala aynı mısın diye merak ediyorum
Ve hala merak ediyorum...
radiohead için creep neyse anathema için angelica O'dur.
angellica diye de yanlış bir yazım şekli olan , inanılmaz derecede piyasa olmuş anathemaşarkısı.daha önce hiç anathema dinlememişler için en iyi anathema şarkısı.
(bkz: angelica dinleyip anathemaci olan genclik)
rugrast çizgi filmindeki saçları iki yandan bağlı, çilli, zeki ve ukala kız çocuğu..
şahsımı aşırı derecede rahatsız eden bir anathema ürünü. o kadar ki duyduğum anda ellerimi kulaklarıma elde edebileceğim en büyük basınçla bastırıyor, yüksek sesle tamamen farklı bir şarkı söylüyorum, bu şarkı da kimi zaman binnaz bile olabiliyor, o derece.

neyse efenim, benim bu rahatsızlığım, benim genel olarak "rahatsız" bir insan olmamdan değil, vokalin oldukça kötü bir sese sahip olmasından kaynaklı. şarkı hüzünlü ama adam o duyguyu veremiyor şarkıya. hani illa hüzüne boğulmak istiyorum diyen varsa gitsin time only knows dinlesin. (#609897)
azimli, calıskan *, üçüncü nesil bir yazardır. hoş gelmiştir.. entrylerini dört gözle beklemekteyim.
osmangazi universitesi'nin kimya bolumunde okudugunu tahmin ettigim yazar.
(bkz: icine dogmak)
yazar olmadan önce söyle yazarım, böyle yazarım diye düsünen ama yazar olmayı basardıktan sonra genelde okuyup, aklına yazmak için bişeyler gelmeyen yazardır.Ve üçüncü nesil yazardır. * *
doğru çevirisi aşağıdaki gibidir

Neredesin bu gece?
yıldızların aydınlattığı cennetteki vahşi çiçekler
Hala büyülenmiş uçuyor
takıntılar özgürlüğe ağıt yakıyor
zamansız bir kelime anlam değişti
ama ben hala senin alevinde yanıyorum
sürekli, parlak kandırmaca
tutturulmamış, tutukulu aşk aynı tadı vermedi
Ve ben merak adiyorum senin aynı şekilde merak edip etmediğini
Ve ben hala merak adiyorum
anathema'nın hayallerinde yarattıkları ulaşılamaz kadına** angelica'ya yazdıkları şarkı, yaktıkları ağıt. aynı zamanda bir aralar dehşet meşhur olmuş şarkılarıdır kendileri.

edit: bugün şunu gördüm ki, fazla dinlenmemelidir. zararlıdır ruh sağlığı üzerinde. "and i still wonder..." derim ve bitiririm.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar