bugün

--spoiler--
keşke çıkıp şaka desen
--spoiler--
orospu çocuğu bir hastalık olan kanserin yaşamdan çekip aldığı kim bilir kaçıncı insan.

anısına spartacus baştan izlenir.
nasıl başardı bilmiyorum ama çok kısa* bir zamanda kendisini ciddi anlamda sevdirmeyi başarmış, bende resmen bir abinin ölümü etkisi yaratmış insandır.

ben bunu spartacus: blood and sand'teki rolünü samimi ve içten bir şekilde oynamasına bağlıyorum. cidden o role cuk oturmuştu ve dizinin de seyredilmesindeki en büyük nedenlerden birisi bu adamdı. röportajlarından ve spartacus'ün kamera arkası fasa fisolarından da anladığım kadarıyla son derece iyi niyetli, alçakgönüllü, tertemiz bir adammış. yani kısacası böyle bir insan için ölüm; hem ailesi, hem de o kısa zamanda oluşturduğu hayran kitlesi için çok yıkıcı bir şey. umarım şu anda daha iyi bir yerdedir, gözünün açık gittiğini bilsem de umarım huzura kavuşur.
ölümüne üzüldüğüm aktör,rahat uyusun..
öldüğünü duyunca şoka girdim,lan 2 çocuğu vardı bu adamın 39 yaşındaydı....allah rahmet eylesin.
spartacus rolünü bıraktığında zaten yıkılmıştım, yeni yetme çocuğu görünce de baya bir sallamıştım sonra düşünüp aman yaa andy iyileşsin daha nelerde oynar demiştim. bir daha göremeyecekmişiz meğer üzüldüm. güzel adamdı...
tartaros yolcusu. gözüne iki altın para bırakmayı akıl etmişlerdir umarım.

bir aktörü rolüyle özdeşleştirmek biliyorum ki yanlış; ama... spartacus yahu... huzur içinde uyusun.
vefat etmiş, mükemmel bir aktördür. rest in peace dostum.
trakyalım, toprakdaşım, iyileşmeni beklerken, 3. bölümü beklerken o karizmatik yüzüne ölümü yakıştıramadım. toprağın bol olsun.
öldüğünü duyduğumda üzüldüğüm karizmatik oyuncudur. Spartacus'a bundan sonra gelen oyuncunun onun gibi o role yakışacağını zannetmiyorum. gercekten film için büyük kayıp.
gercek spartacus ile ayni yasta olmustur.
(bkz: üşüyoruz reis)
bu kadar fit, tabiri caiz ise taş gibi adam onca para, pul ve şöhrete rağmen bu yaşta lenf kanserinden ölüyorsa vay halimize. acilen sigarayı bırakasım geldi.

trafik kazası olabilirdi, overdose olabilirdi bu yaşta ölümü tadmasının sebebi ama lenf kanserine yakalanacak adam değildi be!
ölümün kendisine hiç ama hiç yakışmadığı oyuncu.huzur içinde yat spartacus..
ölüm haberi ile üzmüş kişidir.
ulan herkesi yendi kansere yenildi diye geçti içimden . hiç kimsenin ölümü beni bu kadar üzmemişti.

huzur içinde yat spartacus.
cenazesi yarın öğle namazına müteakıben capua merkez camiinden kaldırılacaktır. iyi bilirdik kendisini.
dumura uğratmış sağlam oyuncu.
toprağı bol olsun en başta.

hani diziden ayrılınca hastalığının ciddi olduğunu düşünmemiştim. herhalde tedavisi çekimleri aksatıyor diye diziden ayrıldı diye düşünmüştüm.

1-2 sene sonra eski performansına döner diyordum.

adam öldü lan...

o sportif vücut.
o sağlıklı yapı... haşırt diye gitti lan.
oha taş gibi adam gitti şoklardayım, allah'ın işine karışılmaz da birden pat diye amy nin üstüne bu. *
edit: ya ben bu insanları çok seviyorum ama bu kadar üzülüyorum müslüman gitmiyorlar, ebedi cehennem ama, yazık bilselerdi keşke.
edit 2: acı olan bir şey daha varki böyle usta bir oyuncu ve bu derece yakışıklı bir adam hakkında 2 sayfa entry varken amy de olduğu gibi ölünce herkesin baş üstünde taht edip 1 saatten az bir sürede sayfalarca entry girilmesi, ölünce anlıyoruz sanatçıların değerini, yazık toplum ayıbı.
(bkz: #10035246)

kaderin cilvesi, yazarın yazdığı iki kişi de şu an yok.

ölümünü duyunca üzüldüm, hani insanın ölümü yakıştıramadığı insanlar vardır ya. dağ gibi...

allah rahmet eylesin.
iyileşip diziye devam etmesini umarken aramızdan ayrılan spartacus: blood and sand televizyon serisinin kahramanı. bu çağın uyuşukluğu ve basiretsizliği altında ezilen gençliğin eski zamanlardaki savaşçı kahramanı, arenanın yenilmez savaşçısını kanser yenmiştir. daima sevgi ile hatırlanacaktır. huzur içinde yat.
ölümüyle beni üzmüş oyuncu.ölümünü öğrenince aslan akbey'in ölüm haberini alan polat alemdar sahnesi gibi oldum.toprağın bol olsun.
gitti lan dağ gibi adam. iyileşip diziye döner diye beklerken adam öldü be. capua'ya yağmur yağdıran trakyalı toprağım huzur için de yat.
mekanı cennet olsun.
spartacus 'a ara sıra bakmamın sebebiydi. tedavi gördüğü için diziden ayrılınca izlemeyi de bırakmıştım zaten. tedavisi bitince diziye geri döner diye düşünüyordum ya, çok üzüldüm. hem de bu kadar genç yaşta ölünce bir insan... (39 yaşında)

mekanı cennet olsun.