bugün

Android cihazlarda internete girmenizi sağlayan hede.

Birkaç saattir bakınıyorum, eskiden opera kullanıyordum ve Android 11 ile hiç çalışmadığını, sürekli çöktüğünü göz önünde bulundurularak yeni bir tarayıcı arayışına girdim. Ama ne yazık ki arayüzü opera kadar iyi bir tarayıcı yok piyasada. En yakını vivaldi ama o da masaüstü sitelerde çuvallıyor. Piyasadaki bütün tarayıcılar Chrome klonu olmaya başlamış. Firefox da zaten çok iyi çalışmıyor.

Öneriler için yeşillendirebilirsiniz. Şu an duckduckgo ile giriyorum, yine bir Chrome klonu arayüzü var ve sürekli cookie temizlemesi fazlasıyla rahatsız edici. Klavye de incognito modda çalıştığından klavyenin tahmin mekanizması da yerle yeksan olmuş durumda. Az kaldı artık telefonu fırlatıcam.
Yandex varken gerisi hikaye.
Android'de şu an en iyisi chrome ve opera'dır. Ben android'de ikisini de aktif olarak kullanmaktayım. Hiçbir çökme falan da yaşamadım. Bende android 10 var bu arada. 11 ne zaman çıktı bilmiyorum. Çıksaydı benim telefonum da mutlaka güncelleme alırdı.
Her neyse masaüstünde opera, android'de chrome ve opera.
Klavye için de sony xperia z2 klavye apk indirebilirsiniz. Şu an bu klavyeden daha iyisi gelmedi. Saçmasapan tahmin falan şeysi de yok. On numara.
Sonuç olarak bromite ile sonlandırdım aramamı. Chrome çöpü arayüzüne alışmam gerekecek ama en azından Google saçmalıkları yok ve açık kaynak.

Ve uçuyor abi. Bu hızı daha önce hiç yaşamamıştım telefonda.