bugün

dünyanın konuştuğu adam.

http://www.hurriyet.com.t...or/basketbol/27576567.asp
obradovic oyuncu olmayan basketbolcu. obradovic gibi kuralları net bir adamın bu kadar şut odaklı oynayan bir basketbolcuyla oynamasını anlayamıyorum. savunmada neredeyse hiç ortada yok ama hücumu bir o kadar kuvvetli.
13 kasım 2014 bayern münih fenarbahçe ülker maçında 10/13 üçlük isabetiyle, thy euroleague'de bir maçta en çok üçlük isabeti atan basketbolcu olarak tarihe geçen winner oyuncu. yalnız bu kadar çok üçlük atış kullanması obradovic'in sistemine ters. üçlükler girmeseydi, muhtemelen maçın sonun onu oynatmayabilirdi obradovic. ama çılgın atıyor adam. *
Üçlük rekoru kıran basketbolcu. Şov yapmış adam.
Kendini biraz daha geliştirirse fenerbahçenin onu elinde tutması zor. Nbaden kaparlar.
bu yıl euroleague de ikinci kez mvp olmuştur.

http://www.euroleague.net/news/i/144967/180
görsel
bak şimdiden söylüyorum buraları dolar taşar. mahmoud abdul-raufla beraber türkiye ligine gelmiş en iyi şutör. hatta şu anda belki de dünyadaki en iyi şutör. nba de böyle bi adam yok.
görsel

https://www.youtube.com/watch?v=3rX-g2GqY6I
şu haliyle bile acıların takımı los angeles lakers'ta ilk 5 çıkar.

ama ben soy isminin nasıl telaffuz edildiğini hala çözemedim.

gedlak.
gaudlak.
gudelak.
goudlak.

birkaç tane daha vardı ama onlar aklıma gelmedi. ama bel kıran cinsinden tam bir winner oyuncu.
messi kadar değerli* fenerbahçe Ülker oyuncusu, şutör bir abimiz.
ne kadar savunması vasat olsa da havasında oldu mu her türlü sayı atan fenerbahçe ülkerli basketbolcu.
birden bire hayatımın tümü oldun
gecelerime gün gibi doğdun
gidersen bir gün biri üzülür çoook

izlediğim ilk maçta bu herifin irvingten sonra en sevdiğim pg olacağını hissetmistim. hislerimde yine yanılmadım. savunmasına laf eden çok ama sutları bu kadar iyi olan bir adamın savunma yapmasına gerek yok. bugün all star'da asya karmasında oldugu ıcın asya karmasını tutmustum ama sevgilim sağolsun yine som ağzını actığı icin goudelock'a rağmen yenildiler. cok kısa süre sahada kaldı ama 8 de 4 üclük attı. euro ligde de estiriyor. eyvallah goudelock eyvallah.
13 mart 2015 olympiakos fenerbahçe ülker maçında kendi euroleague üçlük rekorunu kırar mı acaba diye merak ettiren basketbolcu.
el ustu bu kadar rahat atan ikinci bir adam yok avrupa'da

gou bize gelmeden de iyiydi gecen sene acik ara eurocup mvp si oldu ama obradovic level atlatti ilk geldigi donem yaptigi en iyi isi yapar sayisini atar onun disinda hic bir seye karismazdi. top 16 dan itibaren asist yapan aldigi sorumlulugun bilincinde olan savunmasini sertlestirip ribaund bile alan bir gou geldi. yaptigi yanlis hucum tercihiyle macin uzatmasina neden oldu belki ama yine game winner yapmasini bildi o yaptigi yanlislar olmasa avrupa da tutamazsin bu adami ki o yanlislari da duzeltiyor bize bu gou yeterli.
görsel
süper ötesi abi bu adam ya. Nba yıldızı olacak ileride.
kendisinin zaten yetenekli bir oyuncu olduğu gerçeğini yadsımadan, yine de obradovic ile çalıştığı için şanslı hissetmesi gereken oyunculardan olduğunu düşünüyorum.

obradovic takım oyununu ve avrupa basketbolunun temel karakteristiğini en iyi öğretebilecek koçlardan biri. bu arkadaşın sezon başındaki hali ile şimdiki hali arasında dağlar kadar olmasa da hatırı sayılır bir fark var, müspet anlamda tabi.

şu yönünü geliştirmesi kendi kariyeri için iyi olmakta: mesuliyet alan ve çekincesiz skorer bir oyuncu olabilirsin ama saç baş yoldurmadan da bunu yapabilmelisin. pozisyonun gereği hücumda arkadaşlarını oyuna daha fazla katabilir ve müdafada biraz daha gayret edebilirsin.
Euroleague'te en iyi ikinci ilk 5'e seçilmiştir, nba'den avrupa'ya gelmesi nedeniyle potansiyali fazlaydı zaten.
kumaş iyi. ama istikrar yok. el sıcakken güzel ama sokamadıkça inat etmek gibi de bir huyu var. spikerlerin sık sık "goudelock zor bir atış" dediğini duyarsınız.
tbl mvp oylamasında oy verdiğim fenerli basketçi.
turk milli takimi icin devsirilmesi gundemde olan oyuncu, ergin ataman israrli, goudelock turk milli takiminin formasini giyebilir ve ayrica dixonu reddetmis ataman orasini hic anlamadim, lan manyakmisin dixon reddedilirmi iyi oyuncudur dixon.
Lig tv spikerinin gadalak dediği oyuncu.
salı günü gecesi izmir'de bir gece kulübünde deli gibi eğlenmiş basketbolcu.

http://www.eurohoops.net/tr/2015/06/featured/100709

serinin 3-1 kaybedilmesinde kötü oyunuyla en büyük etkisi olan kişilerden biri.

edit:hata.
Ömer onan kendisinin önümüzdeki sezon fenerbahçe'de olmayacağını açıklamış basketbolcu. O akşam bara gitmeyecektin be mini mamba.
güncel Önemli Başlıklar