bugün

ac milan'ın çok kaliteli italyan ortasahası.frikikleri güzel kullanır,iyi pas dağıtır forvetlere.kendisi hakkında gennaro ivan gattuso,"ondaki tekniği idmanlarda gördükten sonra kendi futbolculuğumu uzun süre sorgulamıştım" demiştir.
fatih terim döneminde inter milandan 10 milyon dolara alınmıştır milli takımda defansif görevler üstlense de hücuma verdiği destek attığı paslar oldukça etkilidir. adeta oynadığı takımların gizli kahramanıdır. 2006 almanya dunya kupasinda 21 numralı formayı giyecek oyuncu
hani raket gibi ayak var denir ya bazı futbolcular için,bu adam tastamam o adam...
italyan taraftarların, herkesin bir yedeği vardır. ama Pirlo nun asla dedikleri, topun ayağına yakıştığı nadir topculardandır, 2006 dunya kupası finalinde maçın adamı seçilen, ayrıca ressam bir abimizdir...
03.04.2007 tarihinde oynanan ac milan bayern munchen maçında muhteşem bir kafa golü atmış, fm de dmc olarak rahatlıkla oynayan orta saha oyuncusu.
sag ayaginin ve saclarinin muhtesem oldugu büyük oyuncu.
kariyerine başladığı brescia ve internazionale'de amc iken, ac milan'da dmc oynayan topçu.
başarısına ve gördüğü sevgiye rağmen backham gibi şımarmamış, başarılı insan evladıdır.
yakışıklıdır, karısına tapan iyi bir aile babasıdır.
kısacası işinde gücünde mazbut, sevdikçe sevilesi bir adamdır.

ünlü italyan futbolcuların çıplak resimleri çekilmişti. sürekli mail ile dolaşırdı.
cannavaro filan kaslarını gösterirken pirlo "ne işim var burada" bakışıyla pek bir komik durmaktadır.
http://libertysite.blogsp...07/05/vergenza-ajena.html
iddia ediyorum: 4 mart 2008 ac milan arsenal macinda kariyerinin en kötü futbolunu oynamış topçudur. dünkü maçta bildiğimiz pirlo'dan eser yoktu. normalde en az %60 olumlu pas yüzdesiyle oynayan bu adam dün bir olumlu hareket yapmadı/yapamadı.

dünkü maç bir yana kendisi dünya çapında bir orta saha oyuncusudur. hem defansa hem ofansa dönük oynayabilen, tekniği yüksek, duran topların usta ismi bir şahıstır. severek izliyoruz kendisini.
audi cup'ta dün akşam ev sahibi bayern münchen'le oynanan maçta hans jorg butt'a şahane bir frikik golü atsa da farklı mağlubiyeti engelleyememiş ve ileride top tutamamış topçu. son dönemlerde duran toplar dışında neredeyse oyunda yok bile, eleştirileri kısmen haketmektedir.
chelsea'ye gitmesi an meselesi olan futbolcu.

http://www.goal.com/tr/ne...5896/pirlo-chelseade-gibi
21 ekim 2009 real madrid ac milan maçı nda inanılmaz güzel bir gol atmıştır.

uzaktan , falsolu , sert , en köşeye. daha ne olsun.
19 mayıs 1979 doğumlu, italyan futbolcudur.
milan standartlarına göre 8 sene daha gideri vardır.
2010 dünya kupasındaki italya-slovakya maçında vasatı geçememiş italyan oyuncusu.
(bkz: eskiden eser kalmadı)
fifa 2005 te çok güzel frikikler atabilen.
sezon başında chelsea'ye gitmeyi çok isteyen, ama taraftarın kulüp binasını yakarız tehditleri sonrası berlusconi'nin takımda tuttuğu adamdır efendim.

yakarlar gerçekten. değer yani.
bu sezon bittiğinde 32 sini devirmiş , 33 yaşından gün almaya başlamış ve sakatlık problemleri nedeniyle son birkaç yıldır istenilen düzeyde sahaya çıkamamış bir futbolcu olarak ligimize transfer olmaya müsait hale gelmiş bir dünya starı.
cm 01-02'nin ilk yılında kadroma dahil edip 2. sezonunda patlama yapışını zevkle izlediğim futbolcu.
ismi galatasarayla anılan milanlı oyuncu.
juventus 'a gitmesiyle juve 'nin ortasaha gücüne güç katacak oyuncu. arttığı gollük paslarla yıllardır beklenen yaratıcı juventus ortasahasına hareket getirecektir. sissokko olsun felipe melo olsun defansif kütükleri kesecektir ilk 11 'den.
nasıl olur da fellik fellik orta saha oyuncusu arayan üç büyükler bu adamın kapısına gitmezler anlamıyorum. adam 32 yaşında fakat benim diyen oyuncuyu cebinden çıkarır. illaki türkiye'ye gelirdi demiyorum ama sanırım bir teklif falan da yok. adamın bonservisi yoktu, ayrıca türkiye'ye gelen her yıldız oyuncuya verilen 3.5-4 milyon euro muhtemelen bu adamın şu anda kazanacağı paradan en azından 1-1.5 milyon euro falan fazladır vergilerle.

fenerbahçe falan bi yoklasaydı keşke ama boşuna konuşuyoruz artık, juve'de başarılar 2006 dünya kupası'nın en değerli oyuncusu.
juventus'A giderken arkasında şampiyonlar ligi, lig, ve daha nice şampiyonluklar bırakmıştır. tabii ki de bunların en önemlisi istikrar kelimesinin canlı örneği olduğunu göstermesi.
seneye büyük ihtimalle juventus'ta izleyeceğiz.

edit: adam çoktan imza atmış zaten la.
frikik ustası orta saha oyuncusu juve'ye transfer oldu.