bugün

sarışın mavi gözlü, soğuk kanlı, sıcak kucaklı, yakışıklı ingilizlerin anlı şanlı, güçlü kuvvetli ordusunu köylülerle bir olup kovan atasını kınayan türk insanı sözüdür.

yok bacımızın yok torunumuzun namusu yok adın ipek değil de maria olurdu ayaklarını. bana sormadınız ki, belki ben maria olmasını istiyordum? belki anam, anannem bunu istiyordu. köylülere kalmaktan iyidir.
istiklal mahkemelerinde bu istediğini isteyenler, fetva çıkaranlar sallandırıldı, bir daha kurulursa istiklal mahkemeleri kaçacak delik ararsın.

seni tespit etmek çok da güç değil. iss 2 yıl boyunca her adımını kayıt ediyor aktrospu. günü geldiğinde yargılanırsın.
haddiz sen o oturdugun kiltukta terbiyesizce atani kiniyabiliyorsan buna atan sebep olmustur senin gibi geri potansiyele sahip insanlar dusuncelerini disa vurmak yerine iclerinde curuseler keske lanet olasica pislik (bkz: o cocuklari).
Biz ingilizlerle savasmadik ki hiç(!)

Adanaolu ve Rumeli mudafaai hukuk cemiyetinin amaci anadolu ve rumeliyi isgalden kurtarmakti ama yunani izmirden kovunca nedense ordular 2. Hedef olan rumeliye yürümedi, çünkü orda ingilizler vardı.
(bkz: yok ebesinin taşakları necat abi)
tamam şimdi siktirip gidip maria olabilirsin. kimse sormaz şimdi sana.
Seni tutan yok britanya orada.
bir kinama.

cok ayip etmistir gercekten, centilmen ingiliz erkekleri kovulur mu yahu ? turkleri kovsaydi, ingilizler kalsaydi keske. yazik olmus. protesto ediyorum efendim bunu.
Yaw, teketekteki türbanlı hatunun biri demedi mi...

" keşke ingilizler işgal etseydi de hiç olmazsa dinimizi özgür yaşardık " diye..

Kıpkırmızı oldum, utandım onunla aynı ülkeyi paylaşmaktan aynı dili konuşmaktan...

Rezillik !
Anadolu'dan ingilizleri kovmadı ki, 1. Dünya Savaşı'nda Filistin cephesinde ingilizler karşısında sürekli ricat (geri çekilme) uyguladı.
Kurtuluş Savaşı denen dönemde istanbul ingiliz işgali altındaydı. ingilizler Lozan antlaşmasından sonra istanbul'u terkettiler. Onlarla o dönemde savaş yapılmadı.
ipekgorgun un kendi için söyledikleri:

" evet fotoğrafını kullandığım kızdan çok daha çirkinim, boyum 150 civarında, ufacık bir şeyim. bir sosyal deney yaptım ve siz daha önce hiç görmediğiniz bir insana özel mesajlarda neler yazdınız neler. sırf paylaştığım fotodaki kız zannedip bana neler neler dediniz, ne tekliflerde bulundunuz ne yollar denediniz.

bu sosyal deney sadece bana değil size de çok şey öğretti.

iyi geceler arkadaşlar. "

Karı top gibi oynuyo la sizle...